American Miniature Horse Youth
Association World Championship Show September 25 - September 26, 2004
Will Rogers Memorial Center Fort Worth, Texas
Return to
Archives List
Results of
Day
1 Class 1: YOUTH 13 AND OVER WITH
JUNIOR MARE (23 Entries) CHAMPION: SCOTT CREEK SOMETIMESALADY, Shown by
KELLY ANN CAMPBELL RESERVE: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE, Shown by MICAELA S.
NAUMAN 3rd SONOITA INVADERS INFATUATION, Shown by CAILIN MCLENNAN 4th
HALLMARKS JUST SABLE, Shown by NICOLE GOETTL 5th MS WISH N WELLS SPRINGS
CHOICE, Shown by KRYSTAL BOLLES 6th LOS ARBOLES HOLLY HAWK, Shown by JOSH
JONES 7th LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT, Shown by CHANDLER MARKS 8th
HHF MAKE MINE MINK, Shown by KRISTI HOLLY 9th ANOTHER DIMENSION PRECIOUS
ICON, Shown by JAIME LABAVITCH 10th FAITH FARMS KHEMOS MISS ATTITUDE, Shown
by TREVOR J. KANE
Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (14
Entries) CHAMPION: LR SCOUTS I BELIEVE, Shown by COURTNEY
CHAFER RESERVE: HARBORTOWN AMAZING GRACE, Shown by STEVEN SCUSE 3rd
WINTERWOOD MONARCHS CRYSTAL LACE, Shown by BRIELLE S. PIERCE 4th FLYING A
DREAMERS BIT OF HONEY, Shown by JUSTIN GRAY 5th FALLEN ASH SCOUTS RED
RIBBONS, Shown by SHELBY "NICKI" SUMMERS 6th LITTLE KINGS BUCKEROO
HEARTBEAT, Shown by MARIAH CHEATHAM 7th REECES STARLIGHT THUNDER, Shown by
MEGAN MCLANE 8th CROSS COUNTRY RYTHM OF THE RAIN, Shown by MADDIE
GERY 9th CASCADES SIR SNIPPETS LIL PRINCESS, Shown by JASON LEE BURNS,
JR. 10th TEN LS SPIRITS BAY CHARISMA, Shown by MIKKAH E.
HIGNITE
Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (13
Entries) CHAMPION: SPS BACCARRA VENETIAN PRINCESS, Shown by MICHAEL
ANTHONY ROME RESERVE: ANOTHER DIMENSION PRECIOUS ICON, Shown by LOUIE
BORNSTEIN 3rd LOWES LADY LUCK BE MINE, Shown by KAILEY M. TOAL 4th
ALLIANCE TOPSIDERS DUSTY DARLING, Shown by MCNEILL ENGLAND 5th MS WISH N
WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KAYLA PORTER 6th FLYING A DREAMERS BIT OF
HONEY, Shown by MADISON GRAY 7th SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by GRACIE
TAYLOR 8th RODEO HI ROLLERS BELLA MAREE, Shown by KIMBERLY JONES 9th FOUR
J ANGELS N THE INFIELD, Shown by JORDAN LEE HARTLEY 10th GODSPEEDS FANCI
FRAME DESIGN, Shown by CLAIRE ROBERTSON
Class 4: YOUTH SPECIAL NEEDS
WITH GELDING OR MARE (9 Entries) CHAMPION: STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT,
Shown by MICAH GIBBONS RESERVE: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by
MICHAEL STUCKI 3rd QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by JARED FRIEMEL 4th
CIRCLE J RENEGADE WIND, Shown by JOHN T. MORRIS, JR. 5th PALM BEACHS HOT
GOSSIP, Shown by EMELIA LAKEMAN 6th QUAIL CREEKS BRISTOL BAY, Shown by
RUSTIN FRIEMEL 7th QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by KYLE HIGGINS 8th ERL
RICOCHET, Shown by SHANE PATRICK 9th QUAIL CREEKS WILLIE MAKE IT, Shown by
ALEXANDRIA G. BLANCETT
Class 5: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE
(21 Entries) CHAMPION: SIERRAS GOLDEN RAIN DANCE, Shown by TREVOR J.
KANE RESERVE: LM HAWKS SAHARA BEY, Shown by AMANDA M. BIRK 3rd SCOTT
CREEK VELVETEEN PATCHES, Shown by MARCI STUCKI 4th CHAMPION FARMS BT
CELEBRITY, Shown by KRISTINA SLOBODY 5th MARYSTOWN COWBOYS IMAGE, Shown by
NICOLE GOETTL 6th SAMIS SIMONE, Shown by NICK MILLER 7th VERMILYEA FARM
EXTRAORDINAIRE, Shown by CHANDLER MARKS 8th ASTARTES SECRET ENCHANTRESS,
Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS 9th WINNERS CIRCLE APHRODITE, Shown by
CAILIN MCLENNAN 10th LOS ARBOLES BLACK VELVET MIRAGE, Shown by KELLY ANN
CAMPBELL
Class 6: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (10
Entries) CHAMPION: PECAN GROVE MS BTU TO U, Shown by PAIGE VAN
WYCK RESERVE: VILLAS KACHINA DOLL, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON 3rd WF
LOVE FLIGHT, Shown by MELISSA ANDRADE 4th SAMIS SIMONE, Shown by ERICA
MILLER 5th VERMILYEA FARM EXTRAORDINAIRE, Shown by MARIAH CHEATHAM 6th
LOW DOWNS BELLADONIS, Shown by BROOKE A. SULLY 7th BREWERS DYNAMO
JUBELATION, Shown by BRIELLE S. PIERCE 8th MERIDIANS SS SERENDIPITY, Shown
by JUSTIN GRAY 9th BANTAMS TEXAS TWO STEP, Shown by KAITLYN (KATIE)
DAVIS 10th R & C JULIET, Shown by MEAGAN L. TIMS
Class 7:
YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (10 Entries) CHAMPION: PECAN GROVE MS
BTU TO U, Shown by DEMI E. ROGERS RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CHARISMA,
Shown by MICHAEL ANTHONY ROME 3rd ASTARTES SECRET ENCHANTRESS, Shown by
LOUIE BORNSTEIN 4th TAYLOR MADES AMAZING GRACE, Shown by GRACIE
TAYLOR 5th SCOTT CREEK ROYALE ROSE, Shown by RYAN GIBBONS 6th
BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY 7th MS WISH N WELLS DQS
KAY KAY, Shown by KAYLA PORTER 8th MERIDIANS SS SERENDIPITY, Shown by
MADISON GRAY 9th BANTAMS TEXAS TWO STEP, Shown by BRIDGET AUTUMN
YATES 10th JAMES RENEE RAE, Shown by JORDAN LEE HARTLEY
Class 8:
YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP 17 & UNDER (8 Entries) CHAMPION:
MICAH , Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT RESERVE: EMELIA , Showing PALM
BEACHS HOT GOSSIP 3rd ALEXANDRIA G. , Showing QUAIL CREEKS WILLIE MAKE
IT 4th EUGENE DUKART-, Showing DIAMOND B DUSTY 5th JARED , Showing
QUICKSILVERS WINDSTAR 6th RUSTIN , Showing QUAIL CREEKS BRISTOL BAY 7th
MICHAEL , Showing FANFARES CHECK MY LABEL 8th KYLE , Showing QUAIL CREEKS
CHANCES R
Class 9: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 17 (23
Entries) CHAMPION: MARCI , Showing RIVENBURGHS SUPREME OH
JOHNNY RESERVE: DENA , Showing GOLD HILL PRANCER 3rd SHANNA , Showing
DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER 4th KRISTI , Showing PAINTBRUSH SILVER
CHIPMUNK 5th CAILIN , Showing LANDRYS JOHNNY WALKER RED 6th BRITTANY ,
Showing LUCKY LEDANES TUFF E NUFF 7th MICHELLE , Showing LITTLE KINGS
TABASCO BRAT 8th KRISTEN , Showing CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE
ART 9th KRISTINA , Showing GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION 10th KRYSTAL
, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
Class 10: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12
(21 Entries) CHAMPION: PAIGE VAN , Showing HGRS BLUE PRINCE
CHARMING RESERVE: ELLEN , Showing GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR 3rd
LINDSAY L. , Showing LIL HILLS DAPPER DANDY 4th SARAH ELIZABETH , Showing
ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE 5th COURTNEY , Showing GROSSHILL EKS
INCREDIBLE ILLUSION 6th KATIE , Showing ME HE COMMANCHE BLAZE N
THUNDER 7th COURTNEY , Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
8th KAITLYN
(KATIE) , Showing BANTAMS TEXAS TWO STEP 9th SAMANTHA , Showing ALVADARS
MAKE MINE A DOUBLE 10th JESSICA , Showing MONTYS KODAK
MOMENT
Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (10
Entries) CHAMPION: RYAN , Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH RESERVE:
MADISON , Showing SUNBAR ZIPPER 3rd BRIDGET AUTUMN , Showing ALPHA &
OMEGA STORMYS HERO 4th CLAYTON , Showing GOLD HILL PRANCER 5th BROOKE ,
Showing WCF REGAL DIABLO 6th LEAH N. , Showing LHF BUCK OF A CHANCE 7th
ALYSSA PRAUD , Showing DIAMOND B DUSTY 8th ASHLEY A. , Showing DIAMOND M
CLASSIC BLUE IMAGE 9th JORDAN LEE , Showing JAMES RENEE RAE 10th HUNTER ,
Showing ABRIAS CHAMPAGNE CRESCENDO
Class 12: YOUTH COUNTRY PLEASURE
DRIVING 13 & OVER (39 Entries) CHAMPION: R & B SHEEZA TEN, Shown
by MADI SYMONDS RESERVE: DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by MICHELLE
STEVENS 3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by KRISTI HOLLY 4th WILD
SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON 5th 7S NASHVILLES ABRACADABRA,
Shown by ALLISON BRAUN 6th MAESTROS RAGTIME TOY, Shown by HEATHER R.
BUDROW 7th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by KELLY ANN CAMPBELL 8th JESS
ROCKY RABBIT, Shown by TREVOR J. KANE 9th LA VISTA JINGLE JAMBOREE, Shown by
JAIME LABAVITCH 10th JC BAY IMAGE, Shown by KRYSTAL BOLLES
Class
13: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (23 Entries) CHAMPION:
LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON RESERVE: ALVADARS
DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL 3rd GROSSHILL EK CREATIONS RISING
STAR, Shown by ELLEN DICKSON 4th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE
VAN WYCK 5th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by BROOKE A. SULLY 6th
STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 7th FF IN ALL
LIKELIHOOD, Shown by BRIAN VALENTE 8th HALLMARKS CASCARONES DE FERNANDEZ,
Shown by SHELBY "NICKI" SUMMERS 9th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by
COURTNEY DEWLANEY 10th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA
CROWE
Class 14: YOUTH COSTUME (20 Entries) CHAMPION: DIAMOND B
DUSTY, Shown by EUGENE DUKART-MUELLER RESERVE: MANIPULATORS IRISH COFFEE,
Shown by GRACIE TAYLOR 3rd MCCS STEP ASIDE LADY DIANA, Shown by ROBYN J.
CEPAK 4th GLENN STARS RAINE MAKER, Shown by JASON LEE BURNS, JR. 5th
BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT 6th ALVADARS DESTINY AFIRE,
Shown by KAYLA PORTER 7th WCF REGAL DIABLO, Shown by BROOKE
CUNNINGHAM 8th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND 9th
ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES 10th DRY CREEK
DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
Class 15:
YOUTH 13 & OVER WITH SENIOR GELDING (31 Entries) CHAMPION: GLORY BE
FARMS HIGH TIME TRAVELER, Shown by TORI D. BIRK RESERVE: JSW ETERNAL
DESTINY, Shown by ZACHARY R. BURTON 3rd GLENN STARS STATE OF THE ART, Shown
by ANDREA SEVERSON 4th ALOHA ACRES ADARS HOT SHOT, Shown by KRISTINA
SLOBODY 5th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by DENA MERRILL 6th
SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by KELLY ANN CAMPBELL 7th WINDY WOODS SUPER
TRAMPS SCAMP, Shown by CAILIN MCLENNAN 8th HALLMARKS PHANTOM RIO GRANDE,
Shown by NICOLE GOETTL 9th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CASANOVA, Shown by STORMIE
BURNS 10th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by BRITTANY DAHL
Class
16: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (24 Entries) CHAMPION: WF SET ON
GO, Shown by MELISSA ANDRADE RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by
COURTNEY CAMPBELL 3rd LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by JUSTIN
GRAY 4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by BRIELLE S. PIERCE 5th LIL HILLS
DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON 6th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown
by BRIAN VALENTE 7th LA VISTA SHADY REMARK, Shown by PAIGE VAN WYCK 8th
HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by COURTNEY CHAFER 9th GROSSHILL
EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON 10th STAR VALLEYS HIT THE
JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
Class 17: YOUTH 7 & UNDER WITH
SENIOR GELDING (16 Entries) CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by
KAYLA PORTER RESERVE: WF SET ON GO, Shown by KAILEY M. TOAL 3rd LUCKY
FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by MADISON GRAY 4th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN
BOOGIE, Shown by CLAYTON SCHMIDT 5th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by
LOUIE BORNSTEIN 6th DIAMOND M CLASSIC BLUE IMAGE, Shown by ASHLEY A.
ZAHOUREK 7th CHERRYVILLE RIOS LET IT RAIN, Shown by KATELYNN FALCON 8th A
STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KIMBERLY JONES 9th MISTLETOES
RASTAFARIAN, Shown by RYAN GIBBONS 10th FREEDOM HILL FARMS EXCALIBUR, Shown
by MEGAN FALCON
Class 18: YOUTH 13 & OVER WITH JUNIOR GELDING (12
Entries) CHAMPION: JSW DEBONAIRS ROWDY BOY, Shown by ZACHARY R.
BURTON RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by KELLY ANN
CAMPBELL 3rd SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by CAILIN MCLENNAN 4th
KNELLS SPIN TO WIN, Shown by JOSH JONES 5th ANOTHER DIMENSION DWBS
PREMONITION, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS 6th WINNING STREAKS CLASSIC
FEATURE, Shown by CHANDLER MARKS 7th MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown
by KRYSTAL BOLLES 8th DAYSPRING SIMON SAYS, Shown by MARCI STUCKI 9th
MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by NICOLE GOETTL 10th JTR CASS OLES IM
KIDDIN, Shown by SUMMER DANIELLE ALLEN
Class 19: YOUTH 8 TO 12 WITH
JUNIOR GELDING (5 Entries) CHAMPION: ROYALTYS LIVE THE DREAM, Shown by
BROOKE A. SULLY RESERVE: STARS SHIRAZ, Shown by COURTNEY CHAFER 3rd MS
WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by COURTNEY CAMPBELL 4th DAYSPRING SIMON
SAYS, Shown by MICAH GIBBONS 5th EJH EASY BUCKS, Shown by JESSICA
WALSH
Class 20: YOUTH 7 & UNDER WITH JUNIOR GELDING (9
Entries) CHAMPION: KNELLS GENTLEMAN JACK, Shown by LANCE
LEWIS RESERVE: TEXAS LL SHAMELESS MR PRESIDENT, Shown by CLAIRE
ROBERTSON 3rd ANOTHER DIMENSION DWBS PREMONITION, Shown by LOUIE
BORNSTEIN 4th ABRIAS CHAMPAGNE CRESCENDO, Shown by HUNTER VIDEAN 5th
PECAN GROVES ALL CHARGED UP, Shown by MICHAEL ANTHONY ROME 6th DAYSPRING
SIMON SAYS, Shown by RYAN GIBBONS 7th LHF BUCK OF A CHANCE, Shown by BRIDGET
AUTUMN YATES 8th SUNDANCES SHOW TIME AWESOME STAR, Shown by KALLI G.
MOYER 9th FOUR J BEN JOHNSONS MAVERICK ANGEL, Shown by JORDAN LEE
HARTLEY
Class 21: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 & OVER (22
Entries) CHAMPION: SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI
STUCKI RESERVE: HHF PLAYIN WITH FINESSE, Shown by ALLISON BRAUN 3rd SAMIS
QUIZ KID, Shown by KIMBERLY GAJEWSKI 4th LUTES APACHE BOW, Shown by SHANNA
STEVENS 5th ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE, Shown by ZACHARY R.
BURTON 6th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by CAILIN MCLENNAN 7th CENTURY
FARMS BEY MASQUERADE, Shown by KRYSTAL BOLLES 8th BUTTONWILLOWS RASCALS
DANCER, Shown by KRISTI HOLLY 9th VERMILYEA FARMS TOY POKEMON, Shown by
KRISTINA SLOBODY 10th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by BRITTANY
DAHL
Class 22: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (7
Entries) CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by ELLEN
DICKSON RESERVE: FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by ERICA MILLER 3rd SAMIS
TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN 4th BREWERS CLASSIC CASSNOVA,
Shown by MICAH GIBBONS 5th HCM YELLOW JACKET, Shown by COURTNEY
CAMPBELL 6th SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION, Shown by BROOKE MILLER 7th
GLENN STARS RAINE MAKER, Shown by JASON LEE BURNS, JR.
|
|
Day
2 Top of Page Class 23: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 17 (20
Entries) CHAMPION: LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by CAILIN
MCLENNAN RESERVE: PAINTBRUSH SILVER CHIPMUNK, Shown by KRISTI HOLLY 3rd
LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by MICHELLE STEVENS 4th SAXON MOUNT
JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN MUSFELT 5th RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY,
Shown by MARCI STUCKI 6th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by CAITLIN
MACDONALD 7th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA
STEVENS 8th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL 9th R & B SHEEZA
TEN, Shown by MADI SYMONDS 10th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI
STUCKI
Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (5
Entries) CHAMPION: DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL
NICOLE SEMBERA RESERVE: MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER 3rd
STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 4th LIL HILLS DAPPER
DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON 5th GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR,
Shown by ELLEN DICKSON
Class 25: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 17 (43
Entries) CHAMPION: DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA
STEVENS RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES 3rd GOLD
HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL 4th LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by
CAILIN MCLENNAN 5th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by CAITLIN
MACDONALD 6th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON 7th
FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI 8th CIRCLE J DUCHESS, Shown
by CAITLIN MACDONALD 9th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by ANDREA
PETERSEN 10th SAXON MOUNT KING OF HART, Shown by ISAIAH
MORRIS
Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (21
Entries) CHAMPION: LONE STARS DUKE, Shown by EMILY MAZER RESERVE:
ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS 3rd DRY
CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA 4th ALVADARS
DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL 5th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by
JESSICA MOSER 6th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT 7th BAGPIPE
FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT 8th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER,
Shown by KATIE HAZEL 9th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L.
DAVIDSON 10th HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by MARISSA ASHLEY
RUEHLE
Class 27: YOUTH HUNTER 13 TO 17 (66 Entries) CHAMPION:
FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI RESERVE: SAMIS SIMONE, Shown
by NICK MILLER 3rd CIRCLE J BUNANZA, Shown by CAITLIN MACDONALD 4th WILD
SPIRITS STAR DANCER, Shown by TREVOR J. KANE 5th FARMYARD FROLIC TOP GUN,
Shown by NICK MILLER 6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by JEFF
DICKSON 7th SAXON MOUNT JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN MUSFELT 8th ROYS
TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER 9th ALVADARS DESTINY AFIRE,
Shown by KRYSTAL BOLLES 10th O THAT FRITO BANDITO, Shown by MICHELLE
STEVENS
Class 28: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (32
Entries) CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY
CAMPBELL RESERVE: DARROS IRON EAGLE CODY, Shown by JESSICA HILL 3rd STAR
VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 4th TIMBER RIDGES SILVER
BULLET, Shown by SHANNA CROWE 5th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA
MOSER 6th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER, Shown by KATIE HAZEL 7th
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by ELLEN DICKSON 8th ALAMOS PRINCES
TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS 9th LANDRYS ROAN COWBOY,
Shown by MADDIE GERY 10th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L.
DAVIDSON
Class 29: YOUTH JUMPER 13 TO 17 (28
Entries) CHAMPION: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by MICAELA S.
NAUMAN RESERVE: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY
BARNES 3rd CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI 3rd
SUNBAR ZIPPER, Shown by KRISTI HOLLY 4th TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown
by JACOB JOHNSON 4th SAXON MOUNT JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN
MUSFELT 5th ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER 5th
SAXON MOUNT LITTLE JOHN, Shown by TARALYN MUSFELT 5th CRYSTAL RIDGE BLUE
STATE OF THE ART, Shown by KRISTEN LOPES 6th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB
JOHNSON 7th LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by CAILIN MCLENNAN 7th LIL
DUDES BE A MOONLIGHT ROMEO, Shown by ANDREA PETERSEN 7th LAZY H MONTE CARLO,
Shown by ALINA MATTISON 8th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL
BOLLES 9th CHAMPION FARMS DUFFY O DAY, Shown by BRITTANY DAHL 9th
COLOURTIMES HOT SHOT, Shown by RACHEL DABBS 10th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS,
Shown by JACOB JOHNSON
Class 30: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (14
Entries) CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by JUSTIN GRAY RESERVE:
LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON 3rd GROSSHILL EKS
INCREDIBLE ILLUSION, Shown by COUTNEY CHAFER 4th ALAMOS PRINCES TEQUILA
SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS 5th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown
by COURTNEY CAMPBELL 6th SG STEP N BLUE, Shown by PAIGE VAN WYCK 6th DRY
CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA 6th GROSSHILL
EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON 7th ME HE COMMANCHE BLAZE N
THUNDER, Shown by KATIE HAZEL 7th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by
SHANNA CROWE 7th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 8th
GERMELS DANIEL, Shown by MADDIE GERY 9th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT,
Shown by TARYN WRIGHT 9th DARROS IRON EAGLE CODY, Shown by JESSICA
HILL
Class 31: YOUTH ROADSTER (22 Entries) CHAMPION: WILD
SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS
CAJUN RHYTHM, Shown by ALLISON BRAUN 3rd SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown by
MICHELLE STEVENS 4th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by CAILIN MCLENNAN 5th
LUTES APACHE BOW, Shown by SHANNA STEVENS 6th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown
by MARCI STUCKI 7th D AS SABLE, Shown by STEPHANIE PRAUD 8th
BUTTONWILLOWS RASCALS DANCER, Shown by KRISTI HOLLY 9th DESERT SHADOWS
DANDYS MOON MAIDEN, Shown by AMANDA STEVENS 10th WINNERS CIRCLE BZ
BUCCANEER, Shown by DENA MERRILL
Top of Page Return
to Archives List
|
|
|