American Miniature Horse Youth
Association World Championship Show September 27 - September 29, 2007
Will Rogers Memorial Center Fort Worth, Texas
RETURN TO ARCHIVES
Results of
September 27-28,
2008 Classes
1-23 Class 1: YOUTH 13 AND OVER
WITH JUNIOR MARE (32 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS SPUNKY GIRL, Shown by
JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE RESERVE: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by RACHEL N.
SANDERS 3rd SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by RACHEAL STURSA 4th SONOITA
INVADERS SATIN DOLL, Shown by SACHA BERTAGNON 5th H & HS ARIELLE OF
OLYMPUS, Shown by BREANNE LOESCH 6th RAVEN STARS ELEGANT DREAM DANCE, Shown
by ASHLAN R. BROWN 7th ALOHA ACRES CREME DE LA DREAM, Shown by LINDSEY
BULLARD 8th FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY 9th
LOST SPOKES BAMBI KISS, Shown by PAIGE VAN WYCK 10th SCOTT CREEK MONARCH
COQUETTE, Shown by CAMERON D. NELSON
Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH
JUNIOR MARE (18 Entries) CHAMPION: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by KAYLA
PORTER RESERVE: SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by SAMANTHA C
RUSSO-WINNE 3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, Shown by DEMI E.
ROGERS 4th SCOTT CREEK MONARCH TANGO, Shown by HANNAH MORRIS 5th ABRIAS
SIGNATURE CLARITY, Shown by SAMANTHA READ 6th CHERRYVILLE RIOS STARKIST,
Shown by BRANDI CHERRY 7th RAVEN STARS ELEGANT DREAM DANCE, Shown by TAMARAH
RAE BROWN 8th CHERRYVILLES DUCHESS OF LUXOR, Shown by MEGAN FALCON 9th
3FS DADDYS SUNSET SERENADE, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK 10th LOST SPOKES
BAMBI KISS, Shown by JESSICA MYERS
Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH
JUNIOR MARE (16 Entries) CHAMPION: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by
BRITTANY L. PORTER RESERVE: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by RYAN W
HUDDLESTON 3rd LOST SPOKES BAMBI KISS, Shown by REBECCA MYERS 4th LITTLE
KINGS JACKIE O, Shown by JORDAN C. HILL 5th REFLECTIONS HOLIDAY STAR, Shown
by R CHRISTIAN WHITE, JR 6th SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by DONAE J.
SHERMAN 7th VERMILYEA FARMS MISS ZENA, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL 8th
MS WISH N WELLS JUST A DIVINE DREAM, Shown by JADE R. PORTER 9th CHERRYVILLE
RIOS STARKIST, Shown by RYAN A. FALCON 10th CHANCE OF GOLDS ELEGANT MISS,
Shown by JUSTIN R. SCARLETT
Class 4: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (3
Entries) CHAMPION: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH
GIBBONS RESERVE: JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE PATRICK 3rd
QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by ANDREW WELCH
Class 5: YOUTH COUNTRY
PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (29 Entries) CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI
HO SILVER, Shown by BROOKE GLOSSER RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN,
Shown by COURTNEY CAMPBELL 3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY 4th
CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI 5th MOUNTAIN MEADOWS
TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN N. HOLUB 6th WINNERS CIRCLE HOTSHOT, Shown
by BREANNE LOESCH 7th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN
WYCK 8th SAMIS ROCKET SQUIRREL, Shown by CAYLA SCHAEFFER 9th MS WISH N
WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by KAYLA M HOILAND 10th SKY BLUE REMINGTONS
RICOCHET, Shown by CAMERON D. NELSON
Class 6: YOUTH 13 AND OVER WITH
SENIOR MARE (15 Entries) CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, Shown by
OCEAN R HOLCOMB RESERVE: SONOITA INVADERS IN STYLE, Shown by SACHA
BERTAGNON 3rd FIRST KNIGHTS DIVINE DIVA, Shown by KRISTINA SLOBODY 4th B
SPRINGHILL IMPRESSIVE SHOW GAL, Shown by KAELEN SCHOCKE 5th PURA VIDAS
LITTLE PIXIE, Shown by PAIGE VAN WYCK 6th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown
by RACHEL N. SANDERS 7th QUINTESSA HAWKS SERAFINA, Shown by CAMERON D.
NELSON 8th LITTLE KINGS CLASSY CAT, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE 9th
LIL UNICORNS ATHENA, Shown by CAYLA SCHAEFFER 10th LITTLE KINGS BUCKEROO
CENTER STAGE, Shown by KATHERINE L. WATSON
Class 7: YOUTH 8 TO 12
WITH SENIOR MARE (14 Entries) CHAMPION: WINNING STREAKS MISS SUPER
MODEL, Shown by ARIA L. BOATWRIGHT RESERVE: SILVER MEADOWS AMANDAS STAR,
Shown by LAILA G BOATWRIGHT 3rd QUINTESSA HAWKS SERAFINA, Shown by JESSICA
MYERS 4th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE 5th
3FS TOY BOYS CHINA DOLL, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK
6th FLYING A
DREAMERS KISSIN KATE, Shown by MADISON GRAY 7th LIL UNICORNS ATHENA, Shown
by CLAYTON SCHMIDT 8th CHERRYVILLE RIOS IMPRESSIVE COMMENT, Shown by MEGAN
FALCON 9th HCM STAR N STRIPES LIBERTY BELLE, Shown by LINDSEY D
DRURY 10th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT
RATHBUN
Class 8: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (12
Entries) CHAMPION: VERMILYEAS MANIPULATORS DE JA VU, Shown by EMILEE S
PLETT RESERVE: DESERT GOLDS WILLOW, Shown by HEIDI O. HELF 3rd QUINTESSA
HAWKS SERAFINA, Shown by DONAE J. SHERMAN 4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND,
Shown by JORDAN C. HILL 5th CHERRYVILLE RIOS IMPRESSIVE COMMENT, Shown by
RYAN A. FALCON 6th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS TODD HAMBY 7th
GROSSHILL EKS LETS NOT TOPPLE, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL 8th VISTA
VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by JADE R. PORTER 9th FOUR J GABBRIELLA, Shown
by MARIXI M. MALEK 10th JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE
PATRICK
Class 9: YOUTH SN SHOWMANSHIP 18 AND UNDER (2
Entries) CHAMPION: MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE
JACKPOT RESERVE: ANDREW WELCH, Showing QUAIL CREEKS CHANCES
R
Class 10: YOUTH ROADSTER 12 AND UNDER (10 Entries) CHAMPION:
CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS RESERVE: BUCKTOWN RED
HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS 3rd TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, Shown by
ASHLEY A. ZAHOUREK 4th ABRIAS DANDY ACTION, Shown by SAMANTHA READ 5th
VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI M CARPENTER 6th WINNERS
CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by CLAYTON SCHMIDT 7th S BAR PS SMOOTH OPERATOR,
Shown by JUSTIN R. SCARLETT 8th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by
GARRETT RATHBUN 9th SR DESERT MIST, Shown by KAYLEE MADEWELL 10th BREWERS
CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS
Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP
13 TO 18 (19 Entries) CHAMPION: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS
ROCIO RESERVE: COURTNEY CAMPBELL, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE 3rd
JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION 4th MARCI
STUCKI, Showing RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY 5th CAYLA SCHAEFFER, Showing
DAYSPRING FIRST LIGHT 6th SHANNA CROWE, Showing TIMBER RIDGES SILVER
BULLET 7th KAYLA M HOILAND, Showing MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO 8th
KELLI FOX, Showing RF TENNESSEE BEY LEGEND 9th BROOKE GLOSSER, Showing RSB
WINNING TRADITION 10th CAMERON D. NELSON, Showing SAMIS PLAID
PANTS
Class 12: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (24
Entries) CHAMPION: KAYLA PORTER, Showing ALVADARS DESTINY
AFIRE RESERVE: HANNAH MORRIS, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW 3rd
RYAN GIBBONS, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH 4th SAMANTHA READ, Showing
ABRIAS DANDY ACTION 5th WILLIAM C H ALBERT, Showing MAXIES RANCHO NEW
HOPE 6th MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT 7th DEMI E.
ROGERS, Showing HCM YELLOW JACKET 8th SHEA SLATTERY, Showing SHOWCASE PURE
BUCK N BRONCO 9th BRIDGET AUTUMN YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS
HERO 10th JORDAN T BOYD, Showing WHIMSONGS TIPPY TOES
Class 13:
YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (11 Entries) CHAMPION: AUSTIN K. FAULKNER,
Showing CIRCLE H JESTERS SECRET RESERVE: MARIXI M. MALEK, Showing FOUR J
ANGELS N THE INFIELD 3rd JUSTIN R. SCARLETT, Showing S BAR PS SMOOTH
OPERATOR 4th BRITTANY L. PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE 5th
AMBRIA S. SOOTER, Showing REDROCK KEOTA 6th REBECCA MYERS, Showing SCOTT
CREEK TOY 4 ME 7th KAYLEE MADEWELL, Showing SR DESERT MIST 8th JACKEY K.
PYBUS, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER 9th JOYCE "JO BETH" SCARLETT,
Showing DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY 10th RYAN W HUDDLESTON, Showing HA CV
MUSIC MANS MINI PEARL
Class 14: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 AND
UNDER (31 Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by
JESSICA MYERS RESERVE: WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by CLAYTON
SCHMIDT 3rd MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by BRITTANY L.
PORTER
4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by HALEY ROSE
PYBUS 5th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT 6th
CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS 7th RSB WINNING
TRADITION, Shown by REANNA GOMEZ 8th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA
MYERS 9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 10th
MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by AUSTIN BERGLUND
Class
15: YOUTH COSTUME (17 Entries) CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION,
Shown by CAMERON D. NELSON RESERVE: BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by
EVELYN I "EVE" DIRKSE 3rd TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN
BERGLUND 4th MOCHAS CC EMERALD WAR CHANT, Shown by EMMA ROSE
GREENWOOD 5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by CARMEN CAPENTER 6th
ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by GRACIE TAYLOR 7th BLUE CHIPS
HOLLYWOOD BRUISER, Shown by JOYCE "JO BETH" SCARLETT 8th RSB WINNING
TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER 9th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by
MARGUAX R. MALEK 10th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R.
SCARLETT
Class 16: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR GELDING (25
Entries) CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by KRISTINA
SLOBODY RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by KAELEN
SCHOCKE 3rd FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by PAIGE VAN WYCK 4th
WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BREANNE LOESCH 5th ABRIAS
SIGNATURE EMPHASIS, Shown by CAMERON D. NELSON 6th DAYSPRINGS TOY HOT
WHEELS, Shown by RACHEL N. SANDERS 7th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by
CAYLA SCHAEFFER 8th WINNERS CIRCLE ADONIS, Shown by BREANNE L.
CLEMMENSEN 9th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL 10th
STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by MARCI STUCKI
Class 17:
YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (24 Entries) CHAMPION: LR SCOUTS
ANOTHER DIMENSION, Shown by R. DALYN JONES RESERVE: CHERRYVILLES RIO LOBO,
Shown by MEGAN FALCON 3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA
MYERS 4th ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE 5th
LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR 6th LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY
DAY, Shown by TAYLOR L GOERLITZ 7th MOCHAS CC EMERALD WAR CHANT, Shown by
CONNOR M. GREENWOOD 8th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MATTHEW POWELL 9th
LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK 10th MS WISH N
WELLS JUST DUPLICATED, Shown by KAYLA PORTER
Class 18: YOUTH 7 AND
UNDER WITH SENIOR GELDING (15 Entries) CHAMPION: SONOITA IRRESISTABLE
INVADER, Shown by JORDAN C. HILL RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown
by DONAE J. SHERMAN 3rd MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by BRITTANY
L. PORTER 4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS 5th COH AVANT
GARDE, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL 6th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by
CARMEN R CARPENTER 7th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by JADE R.
PORTER 8th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT 9th
LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by RILEY NUTTALL 10th MOCHAS CC
EMERALD WAR CHANT, Shown by OWEN M GREENWOOD
Class 19: YOUTH SINGLE
PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (7 Entries) CHAMPION: JF GIZMOS VICTORY,
Shown by HANNAH MORRIS RESERVE: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH
GIBBONS 3rd BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS 4th LIL BIT O
COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN 5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown
by ALI M CARPENTER 6th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL
POGUE 7th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
Class 20:
YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR GELDING (11 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS
PATTONED PAYDAY, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE RESERVE: RAVENWOOD TIMES
AWASTINN, Shown by SACHA BERTAGNON 3rd ERL VOLTAIRES NICK OF TIME, Shown by
KELSEY SHINGLEDECKER 4th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by KRISTINA
SLOBODY 5th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by JUSTIN GRAY 6th
ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CAMERON D. NELSON 7th ROCKING M BLUES
DOTS N SPOTS, Shown by KAELEN SCHOCKE 8th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER,
Shown by BROOKE GLOSSER 9th ERL SPECTACULAR ROMEO, Shown by BREANNE L.
CLEMMENSEN 10th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by ASHLAN R.
BROWN
Class 21: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (9
Entries) CHAMPION: CHERRYVILLES DUKE OF LUXOR, Shown by KATELYNN
FALCON RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by REANNA GOMEZ 3rd
ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE 4th SIERRA GOLDS
SIMPLY AWESOME, Shown by TAMARAH RAE BROWN 5th FALCON RIDGE DANCERS FLASH,
Shown by R. DAYLN JONES 6th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by
MADISON GRAY 7th FREEDOM HILL FARMS BUCK N CLASSIC, Shown by TAYLOR L
GOERLITZ 8th WINNING STREAKS GOT MAGIC, Shown by ARIA L. BOATWRIGHT 9th
BE A LIL DUDES THUNDER IN CAMELOT, Shown by AUSTIN BERGLUND
Class 22:
YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR GELDING (5 Entries) CHAMPION: RFM
UNDISPUTED IRISH KING, Shown by JORDAN C. HILL RESERVE: CANDYLANDS PATTONED
PAYDAY, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL 3rd CONDERS GO FOR THE GOLD, Shown by
RYAN W HUDDLESTON 4th ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by EMILEE S
PLETT 5th ROYAL OAKS IMPRESSIVE ROMEO, Shown by MICHAEL JAMES
HIMLIN
Class 23: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (13
Entries) CHAMPION: ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by CAYLA
SCHAEFFER RESERVE: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by PAIGE VAN
WYCK 3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON 4th
SAMIS QUIZ KID, Shown by CASSIDY M. BLANTON 5th SMALANDS SUPREME DANCIN IN
THE DARK, Shown by JILLIAN N. HOLUB 6th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by
KELSEY SHINGLEDECKER 7th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, Shown by COURTNEY
CAMPBELL 8th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT, Shown by MARCI STUCKI 9th HI
STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, Shown by BROOKE GLOSSER 10th IONA FARMS TRUTH OR
DARE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
Top of Page |
|
September 30,
2008
Classes
24-32
Top of Page
Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 18 (18
Entries) CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA
SCHAEFFER RESERVE: MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER 3rd
FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI 4th DAYSPRING FIRST LIGHT,
Shown by CAYLA SCHAEFFER 5th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by SHANNA
STEVENS 6th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 7th GOLD HILL PRANCER, Shown by JESSICA MOSER 8th MONTYS KODAK
MOMENT, Shown by JESSICA MOSER 9th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY
M. BLANTON 10th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN
WRIGHT
Class 25: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (15
Entries) CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS RESERVE:
CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS 3rd GOLD HILL PRANCER,
Shown by CLAYTON SCHMIDT 4th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT
RATHBUN 5th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS 6th ALPHA
& OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES 7th STAR VALLEYS HIT
THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS 8th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by
GARRETT RATHBUN 9th NOSTALGIAS REBEL LUCK, Shown by HALEY ROSE PYBUS 10th
LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY ROSE PYBUS
Class 26: YOUTH
HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (34 Entries) CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown
by JESSICA MOSER RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by
JILLIAN N. HOLUB 3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER 4th
FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI 5th LITTLE KINGS TABASCO
BRAT, Shown by SHANNA STEVENS 6th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY
CAMPBELL 7th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS 8th
FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON 9th VISTA VALLEYS JUST X
QUIZ IT, Shown by COURTNEY CAMPBELL 10th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by
BREANNE LOESCH
Class 27: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (39
Entries) CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS RESERVE:
ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by BRITTANY L. PORTER 3rd DAYSPRING FIRST
LIGHT, Shown by HANNAH MORRIS 4th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by
HANNAH MORRIS 5th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE 6th
CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MATTHEW POWELL 7th WHIMSONGS TIPPY
TOES, Shown by JORDAN T BOYD 8th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON
SCHMIDT 9th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN 10th LAZY N
SWEET SOUTHERN COMFORT, Shown by STACI GALLINA
Class 28: YOUTH HUNTER
13 TO 18 (53 Entries) CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA
SCHAEFFER RESERVE: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH
THEISS 3rd FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI 4th HARLANS
ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH 5th ALLIANCE QUITE THE EVENT, Shown by PAIGE
VAN WYCK 6th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by COURTNEY CAMPBELL 7th
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON 8th BELLS EGYPTIAN
RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON 9th ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT,
Shown by JILLIAN N. HOLUB 10th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by
JILLIAN N. HOLUB
Class 29: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (51
Entries) CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA
PORTER RESERVE: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS 3rd JF GIZMOS
VICTORY, Shown by HANNAH MORRIS 4th HCM YELLOW JACKET, Shown by DEMI E.
ROGERS 5th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS 6th MS WISH N
WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by BRITTANY L. PORTER 7th CHICKADEE RIDGE GOLD
RUSH, Shown by RYAN GIBBONS 8th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by
MARGUAI R. MALEK 9th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by HANNAH MORRIS 10th
CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
Class 30: YOUTH
JUMPER 13 TO 18 (23 Entries) CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by
CAYLA SCHAEFFER RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by COURTNEY
CAMPBELL 3rd MLF ECHOS DANNY BOY, Shown by KRISTINA SLOBODY 3rd ALL SMALL
FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB 5th LEAP OF FAITHS
SOMETHING SPECIAL2ME, Shown by BROOKE GLOSSER 6th CREEKSIDES PATENTED LIL
RASCAL, Shown by MARCI STUCKI 6th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by
SHANNA CROWE 6th MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE H. ALBERT 6th
ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS 10th SAMIS
PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON 10th MS WISH N WELLS JUSTA
DESPERADO, Shown by KAYLA M HOILAND 10th DESERT GOLD CROSSES BORN TO BE
WILD, Shown by SHANNA STEVENS 10th WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown
by REBEKAH R. CRIDER 10th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY
CAMPBELL 10th LR SEMINOLES STATE OF THE ART, Shown by SETH G
SMITH
Class 31: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (24
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by MADISON
GRAY RESERVE: ROYS TOY TINY SNIPPET, Shown by ADRIANNE C SULLIVAN 3rd
CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS 4th BELOVED CREATIONS
SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS 4th LEAP OF FAITHS SOMETHING SPECIAL2ME,
Shown by REANNA GOMEZ 6th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH
MORRIS 7th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND 8th
FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by MADISON GRAY 9th LHF BUCK OF A CHANCE, Shown
by HANNAH L.J. WLODKOWSKI 9th LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY
ROSE PYBUS 9th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN
GIBBONS
Class 32: YOUTH ROADSTER 13 THRU 18 (12
Entries) CHAMPION: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by CAYLA
SCHAEFFER RESERVE: SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY M. BLANTON 3rd SIERRA
DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by PAIGE VAN WYCK 4th ROYAL OAKS SIR
RAZZLE DAZZLE, Shown by JILLIAN N. HOLUB 5th SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown
by SHANNA STEVENS 6th SRF SILHOUETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY 7th
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON 8th MONTYS CHIPS
MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER 9th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT,
Shown by MARCI STUCKI 10th IONA FARMS TRUTH OR DARE, Shown by SARAH
ELIZABETH THEISS
|
|
Top of
Page
RETURN TO
ARCHIVES |