American Miniature Horse Association
2010 Eastern Championship Show Results August 12-15, 2010 Champions
Center Springfield, Ohio
RETURN TO ARCHIVES
Day 1 Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3
Entries) CHAMPION: MTC EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL RESERVE:
HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA
UPHAM-DAVIS
Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 YEARS & UNDER (2
Entries) CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY
WAXLER RESERVE: CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE
BURGIN
Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (3
Entries) CHAMPION: MTC EXCEL, Shown by DRUCILLA CROWELL RESERVE: HC
SLIPPERY SUE, Shown by JO BUFORD 3rd ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE
GOOD
Class 5: THREE-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY RESERVE: ABRIAS
MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE 3rd CEDAR VALLEYS
FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET 4th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES,
EDWARD OR PATTY BIRCHLER
Class 6: AMATEUR ROADSTER (5
Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by PAULA BURGIN 3rd IONA FARMS MAKE A WISH,
Shown by BONNIE HARRIS 4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE
BRIDGES 5th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, Shown by CHARLIE
BRUNDON
Class 7: SENIOR MARES 28" & UNDER (2
Entries) CHAMPION: SUNWOOD HOLLYWOOD FLING, JANET LEWIS RESERVE:
CASTLE ROCK SPIRTS RAIN DANCER, JEFF OR YVONNE CLARK
Class 8: SENIOR
MARES OVER 28" TO 30" (4 Entries) CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL,
JONATHAN WHITT AND KRISTA SPENCER RESERVE: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE,
JONATHAN WHITT 3rd SRF CLASSY LADY, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY
MILANO 4th CHESAPEAKES AMAZING GRACE, WENDI WEINSTEIN
Class 9:
SENIOR MARES OVER 30" TO 32" (4 Entries) CHAMPION: JSW MAGICS
SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL,
KATHY CARTON 3rd THOUSAND OAKS CAMILLE, LISA LEEK 4th TINY PINEY KIMBAS
DARK SHADOW, KATHRYN OR DAVID OR MELISSA BARKASY
Class 10: SENIOR
MARES OVER 32" TO 34" (9 Entries) CHAMPION: LR SEMINOLES PRETTY WOMAN,
KRIS VEGTER OR JENNIFER GREEN RESERVE: THE KIDS MY BAY LADY, JAMES OR
PATRICIA CONGLETON 3rd SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY 4th JSW REDIS PIC ME
TOO, COREY OR FRED OR JUDI LUCHETTA 5th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND,
MATTHEW DROWN & PATTY MILANO 6th CHESAPEAKES APRILLE DREAM MAKER, WENDI
WEINSTEIN 7th IONA FARMS MAKE A WISH, BONNIE OR GORDON HARRIS 8th IONA
FARMS WISH LIST, BONNIE OR GORDON HARRIS 9th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE,
JASON B OR VALERIE L WARRENFELTZ
Class 11: MULTIPLE HITCH - LIGHT
HARNESS - PAIRS OR TANDEM (1 Entry) CHAMPION: ROCKING KS RENEGADES
WANTED MAN, PHOEBE KERBY
Class 12: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING -
LEVEL 1 (7 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by
DARLENE BRIDGES RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS, Shown by SHERRY
CROWE 3rd DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS 4th
ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD 5th DSB MAKE ME A STAR, Shown by
ANDY MEEK 6th HC SLIPPERY SUE, Shown by JO BUFORD 7th TRAILS END STAR
SUPREME, Shown by SONNIE ANDERSON
Class 13: AMATEUR CLASSIC PLEASURE
DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries) CHAMPION: MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by
LIBBY ROSEN RESERVE: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY
FATIGATI
Class 15: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES
- LEVEL 1 (5 Entries) CHAMPION: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by
JERRY HUDDLESTON RESERVE: CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by
DRUCILLA CROWELL 3rd JSW REDIS PIC ME TOO, Shown by JUDI LUCHETTA 4th
QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES 5th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE,
Shown by VALERIE WARRENFELTZ
Class 16: AMATEUR OWNED TRAINED &
EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 2 (4 Entries) CHAMPION: DE CHEVALS
WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE: H A MUSIC MANS
ROCK N ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON 3rd MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by
PAUL ROSEN 4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE
HARRIS
Class 17: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 1 - 30" & UNDER (4
Entries) CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, Shown by KRISTA
SPENCER RESERVE: SUNWOOD HOLLYWOOD FLING, Shown by JANET LEWIS 3rd SRF
CLASSY LADY, Shown by MATTHEW DROWN 4th CASTLE ROCK SPIRTS RAIN DANCER,
Shown by YVONNE CLARK
Class 18: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 1 - OVER
30" TO 34" (4 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by
MATTHEW DROWN RESERVE: M G BATGIRL, Shown by KRISTA SPENCER 3rd JSW REDIS
PIC ME TOO, Shown by JUDI LUCHETTA 4th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE, Shown by
VALERIE WARRENFELTZ
Class 19: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - 30"
& UNDER (1 Entry) CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by
JONATHAN WHITT
Class 20: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - OVER 30" TO
34" (5 Entries) CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, Shown by
JONATHAN WHITT RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, Shown by KATHY
CARTON 3rd IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 4th IONA FARMS
WISH LIST, Shown by GORDON HARRIS 5th MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by
ELIZABETH ROSEN
Class 22: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (5
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU
KNAPP RESERVE: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON 3rd LITTLE KINGS LF
BUCKEROO ZORRO, JONATHAN WHITT 4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR
AUDREY KERBY 5th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD
Class 23:
FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (2 Entries) CHAMPION: DSB
BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE RESERVE: BUCKEYE WCF ONE
GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN
Class 25: ADULT SHOWMANSHIP (2
Entries) CHAMPION: MATTHEW DROWN, Showing MICKEYS MAGIC
CRUZER RESERVE: NATALIE ROBERTS, Showing NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY
MAKER
Class 26: AMATEUR SHOWMANSHIP (3 Entries) CHAMPION:
MATTHEW DROWN, Showing MICKEYS MAGIC CRUZER RESERVE: NATALIE ROBERTS,
Showing NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY MAKER 3rd VALERIE WARRENFELTZ, Showing
LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE
Class 29: LADIES ROADSTER (4
Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY RESERVE: SAMIS NIT
WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON 3rd SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE
BRUNDON 4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY
KERBY
Class 31: TWO YEAR OLD MARES OVER 31" TO 33" (9
Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE OR LANDIN
DONER RESERVE: MCC DESTINYS EQUITE EDITION, WILLIAM C HUMPHRIES 3rd
WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN & J RILEY GOODE 4th
PHILIA CRUSERS MAGNOLIA, RAY OR MARTHA ROSS 5th LUCKY FOUR BLACK VELVET
BUCKINBABE, WADE BURNS OR JON WOODRING OR BRIAN HILL 6th PECAN GROVE BLACK
VELVET STOCKINGS, WADE BURNS OR JON WOODRING 7th GANDER HILL CLASSY LOOK N
LADY, JAMES OR MARY LEFLER 8th TAYLOR MADES DIVA DESTINY, KIM TAYLOR 9th
RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, JANET LEWIS
Class 32: TWO YEAR OLD
MARES OVER 29" TO 31" (11 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN
DREAM, JONATHAN WHITT RESERVE: PICTURE PERFECT FR HEART OF GOLD, ROBIN COLE
& BROOKE SHERIDAN 3rd RHA WARDANCES WILD CHA CHA, ROBERT OR PAMELA
WALSH 4th RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR JANET
LEWIS 5th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, SANDRA REVARD 6th ARIONS
CHANTAL DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH 7th SRF KEEPSAKE, ROGER T
SLOBODY 8th SBS CONFETTIS SHEER ELEGANCE, KAREN RUDOLPH 9th LM IDOLS
LEGALLY BLONDE HAWK, JODY HOCH & JUDY STADTLANDER 10th B & BL
LEILANI, BOBBY LAMBERT
Class 33: TWO YEAR OLD MARES 29" & UNDER
(1 Entry) CHAMPION: TRIPLE K CINSIS INSPIRATION, DEBRA
SAMPLE
Class 34: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (10
Entries) CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY RESERVE: CRYSTAL
RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL 3rd CEDAR
VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET 4th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR,
STACY SACHEN & J RILEY GOODE 5th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, DIANNE
OR MICHAEL CONNELLY 6th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK 7th MTC
NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE 8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY
HARRIS 9th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, CATHY FATIGATI 10th LITTLE
PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY BIRCHLER
Class 35:
COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (13 Entries) CHAMPION: SRF
HEIRESS, ROGER T SLOBODY RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE
BRUNDON 3rd CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL 4th IONA
FARMS MAN IN THE MOON, BONNIE OR GORDON HARRIS 5th JSW ZORROS COOL
COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK 6th DREAMCHASERS DANCING MOON
SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 7th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES, EDWARD
OR PATTY BIRCHLER 8th LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, JAMES & LESLEY
TOWLE 9th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L BURGIN 10th SF
PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL & JUDY STADTLANDER
Class 36:
YEARLING MARES OVER 30" TO 32" (11 Entries) CHAMPION: IGF PARTNERS
MEMORIELLE, MARTHA HICKMAN RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE MY OH MY, CATHY
FATIGAGI 3rd JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN WHITT 4th CONDERS INFINITE
RULE, ABBY CONDER 5th JSW MAGICS LOVE AFFAIR, JONATHAN WHITT OR KRISTA
SPENCER 6th LIBERTYS ZODIACS FANCY DOLL, PAIGE MEHLHOPE 7th VERMILYEA
FARMS DESTINYS PRINCESS, WILLIAM C HUMPHRIES 8th CADLE CREEK ULTIMATE
MAJESTIC DREAM, VICKI OR RANDY HART 9th SRF PERFECTION, ROGER T
SLOBODY 10th LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, JAMES & LESLEY TOWLE &
WADE BURNS
Class 37: YEARLING MARES OVER 28" TO 30" (12
Entries) CHAMPION: ARIONS AMARICE DESTINY, JOHN OR MELINDA
EBERTH RESERVE: REECES UNDISPUTED TABOO, TONI REECE OR DANIELLE HILL 3rd
RAVENWOOD RAINBOWS REFLECTION, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO 4th
HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS 5th SONOITA INVADERS COVER
GIRL, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER 6th HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR
DEBRA HOPKINS 7th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, DAVID COONEY OR DANIELLE
DUPUIS 8th RHA SIMPLY HYPNOTIC, ROBERT AND PAMELA WALSH 9th ABRIAS
SIGNATURE IMAGE, STACY SACHEN & J RILEY GOODE 10th TIMELESS EVERLASTING
SENSATION, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY
Class 38:
YEARLING MARES 28" & UNDER (6 Entries) CHAMPION: LITTLEUN FARMS
SEMIS AMBER IDOL, SANDRA REVARD RESERVE: REECES UNDISPUTED VANITY, TONI
REECE OR DANIELLE HILL 3rd HA DANNY BOYS MISTY REIGN, MARGARET KLOMAN 4th
SML DANJENS MILLION DOLLAR BABY, DANNY SHEETZ 5th DIAMOND M BUCK BAILEE
BUCK, ROSE OR FRED MAIN 6th LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, RACHEL
RICHART
Class 39: WEANLING MARES OVER 26" TO 30" (5
Entries) CHAMPION: SUNNYSIDE JONIBUCK O SO PRECIOUS, RAY N OR JAY PAUL
MARTIN RESERVE: LUCKY FOUR SUCHABUCK BUCKABYE BABY, WADE BURNS OR JON
WOODRING 3rd DSB BUFFS BOOTY CALL, SHERRY CROWE 4th HOPKINS BILLION
DOLLAR GAL, BRAD OR DEBRA HOPKINS 5th DSB COOL COMMOTION, ANDY OR DEBBIE
MEEK OR SHERRY CROWE
Class 40: WEANLING MARES 26" & UNDER (2
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR BLACK VELVET LITEN BRITE, WADE S BURNS OR
JON WOODRING RESERVE: AOG STARBRIGHTS PETITE FAITH, SHERRI L
DOVE
Class 41: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (2
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, JONATHAN WHITT RESERVE:
LMAS FLYING FIRST CLASS, ERIN R HADDAD
Class 42: SOLID COLOR MARES
(15 Entries) CHAMPION: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY
CARTON RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, JAMES & LESLEY TOWLE
& WADE BURNS 3rd HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS 4th
FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO 5th SRF
KEEPSAKE, ROGER T SLOBODY 6th SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY 7th CADLE
CREEK ULTIMATE MAJESTIC DREAM, VICKI OR RANDY HART 8th AZARIAHS ABSOLUT
GALADRIEL, JULIE GOOD 9th HA CV TOP BUCKS SILK STOCKINGS, MARGARET KLOMAN OR
KIM OR JERRY HUDDLESTON 10th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, DAVID COONEY OR
DANIELLE DUPUIS
Class 43: MULTI-COLORED MARES (6
Entries) CHAMPION: HA MUSIC MANS IVE GOT RHYTHM, MARGARET
KLOMAN RESERVE: HOPKINS BILLION DOLLAR GAL, BRAD OR DEBRA HOPKINS 3rd
HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS 4th DSB COOL COMMOTION, ANDY
OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE 5th H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, MARGARET
KLOMAN 6th THOUSAND OAKS CAMILLE, LISA LEEK
Class 45: THREE BY ONE
OWNER (3 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY RESERVE:
HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS 3rd RAVENWOOD RAINBOWS
REFLECTION, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO
Class 47: SINGLE
PLEASURE DRIVING MARES (3 Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T
SLOBODY RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT 3rd LMAS
FLYING FIRST CLASS, ERIN R HADDAD
Class 48: GRAND & RESERVE
CHAMPION JUNIOR MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: IGF PARTNERS
MEMORIELLE, MARTHA HICKMAN CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SUNNYSIDE JONIBUCK
O SO PRECIOUS, RAY N OR JAY PAUL MARTIN
Class 49: GRAND & RESERVE
CHAMPION SENIOR MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN
DOLL, JONATHAN WHITT AND KRISTA SPENCER CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW
MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT
Top of Page |
|
Day 2 Class 50: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13 THRU 18 YEARS (10
Entries) CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE
BURGIN RESERVE: MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by JACKIE MAZZONE 3rd MTC
EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL 4th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by
MELISSA BARKASY 5th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA
UPHAM-DAVIS 6th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by RACHEL RICHART 7th
ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD 8th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD,
Shown by AUSTIN GOOD 9th MOCHAS CC PROMISE OF GOLD, Shown by JACKIE
MAZZONE
Class 51: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (3
Entries) CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY
WAXLER RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR 3rd CUTTER
GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN
Class 52:
AMATEUR HALTER OBSTACLE (5 Entries) CHAMPION: MICKEYS MAGIC CRUZER,
Shown by MATTHEW DROWN RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by
DARLENE DAVID 3rd LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR 4th
SCARECROWS GUSTAVUS ARABELLA, Shown by KATHY PORTER 5th ABRIAS DANDY VALOR,
Shown by JULIE GOOD
Class 53: OPEN HALTER OBSTACLE (4
Entries) CHAMPION: SCARECROWS GUSTAVUS ARABELLA, KATHY KREM
PORTER RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, KAREN
RUDOLPH
Class 54: OPEN ROADSTER (6 Entries) CHAMPION: SAMIS MR
BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE
BRUNDON 3rd ASTARTES ITSA ECHO, ROSANNE GOODMAN 4th ROCKING KS OBVIOUSLY
FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY 5th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY
HARRIS 6th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD
Class 55: COUNTRY PLEASURE
DRIVING GELDINGS (12 Entries) CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, ROSEANNE
GOODMAN RESERVE: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY 3rd CRYSTAL RIDGE EKS
PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL 4th CENTURY FARMS
OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK 5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR
DEBBIE MEEK 6th DSB BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY
CROWE 7th BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN 8th ERL
ADONIS HEIR APPARENT, KIM OR COLIN CARPENTER OR KATIE TAYLOR 9th CUTTER GAPS
MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L BURGIN 10th LYMRICKS PRIX CONCIEVED
MOTION, JAMES & LESLEY TOWLE
Class 56: YOUTH EXHIBITING A SENIOR
MARE - 13 THRU 18 YEARS (8 Entries) CHAMPION: LR SEMINOLES PRETTY WOMAN,
Shown by ZOE LAURER RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, Shown by
JUSTIN RUTLEDGE 3rd JSW REDIS PIC ME TOO, Shown by COREY LUCHETTA 4th DE
CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY SLOBODY 5th FALLEN ASH FARMS
PRETTY GRAND, Shown by MALLORY GRAYSON 6th CHERRYVILLE RIOS REFINED
ELEGANCE, Shown by MOLLY CROWELL 7th SRF CLASSY LADY, Shown by JACKIE
MAZZONE 8th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA
BARKASY
Class 57: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (2
Entries) CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR RESERVE:
QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS HAMBY
Class 58: YOUTH EXHIBITING A
SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (2 Entries) CHAMPION: H A MUSIC MANS
ROCK N ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by
CARMEN CARPENTER
Class 59: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR
GELDING (1 Entry) CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE
SCHLICK
Class 60: SENIOR GELDINGS OVER 32" TO 34" (6
Entries) CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN
WHITT RESERVE: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, DEBORAH BULLARD OR A
OVERCASH OR K SLOBODY 3rd ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN 4th RFM
UNDISPUTED IRISH KING, TONI REECE OR DANIELLE HILL 5th CRYSTAL RIDGE SCOUTS
AMERICAN IDOL, DARLENE DAVID 6th ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, ASHLEIGH BURGER
OR K CAMPBELL OR K TAYLOR
Class 61: SENIOR GELDINGS OVER 30" TO 32"
(7 Entries) CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN WHITT OR KRISTA
SPENCER RESERVE: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT OR BRIAN
HILL 3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, KAREN RUDOLPH 4th REECES GIORGIO, TONI
REECE OR DANIELLE HILL 5th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, DARLENE BRIDGES &
JUSTIN RUTLEDGE 6th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, WADE BURNS OR BRIAN
HILL 7th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, JULIE OR AUSTIN GOOD
Class
62: SENIOR GELDINGS 30" & UNDER (2 Entries) CHAMPION: ANOTHER
DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER RESERVE:
SENSATIONAL, JONATHAN WHITT
Class 63: AMATEUR OWNED TRAINED &
EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE,
Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE: UNO TURK, Shown by JO
BUFORD
Class 64: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (8
Entries) CHAMPION: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY
GOODE RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON 3rd CEDAR
VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET 4th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY
BLUE, CATHY FATIGATI 5th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, DIANNE OR MICHAEL
CONNELLY 6th MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE 7th DREAMCHASERS
DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 8th MISTY ROSE REBELS LAST STAND,
PAUL OR LIBBY ROSEN
Class 65: MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS - PAIRS
OR TANDEM (1 Entry) CHAMPION: THE LONE RANGER, EARL OR SHIRLEY
SOAT
Class 66: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS
- LEVEL 1 (3 Entries) CHAMPION: CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, Shown by
JULIE GOOD RESERVE: MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER 3rd
GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by LAURA BODENHEIMER
Class
67: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3
Entries) CHAMPION: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE
TAYLOR RESERVE: CRYSTAL RIDGE SCOUTS AMERICAN IDOL, Shown by DARLENE
DAVID 3rd SRF HOT TOPIC, Shown by KRISTINA SLOBODY
Class 68:
AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (1 Entry) CHAMPION:
ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by KRISTA SPENCER
Class 69:
AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (9
Entries) CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, Shown by KRISTA
SPENCER RESERVE: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by AUBREY
OVERCASH 3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by KAREN RUDOLPH 4th MICKEYS
MAGIC CRUZER, Shown by MATT DROWN 5th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by
DARLENE BRIDGES 6th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD 7th MTM BLACK
MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER 8th DIAMOND M COMMAND PERFORMANCE,
Shown by CANDACE TAVORMINA 9th GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by
LAURA BODENHEIMER
Class 70: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - 30"
& UNDER (1 Entry) CHAMPION: SENSATIONAL, Shown by JONATHAN
WHITT
Class 71: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34"
(5 Entries) CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN
WHITT RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR 3rd ALOHA ACRES
DREAMS DROP DEAD RED, Shown by KRISTINA SLOBODY 4th LUCKY FOUR SPOTZ
STARKEEPER, Shown by JAMIE KEELER 5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME,
Shown by DARLENE DAVID
Class 73: PRODUCE OF DAM (2
Entries) CHAMPION: SRF ALLURING LADY, ROGER SLOBODY RESERVE: IONA
FARMS JUJU WISH PRINCESS, GORDON OR BONNIE HARRIS
Class 74: AMATEUR
COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (11 Entries) CHAMPION: CENTURY FARMS
OUTRAGEOUS, Shown by JUSTIN SCHLICK RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER,
Shown by SHERRY CROWE 3rd SAMIS NIT WIT BANANA BIT, Shown by CHARLIE
BRUNDON 4th BLUE THUNDERS PAINTED DOLL, Shown by BOBBY BRIDGES 5th
CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by DRUCILLA CROWELL 6th HUSH HAVENS
SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES 7th MTC NITE WATCH, Shown by SHERRY
CROWE 8th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, Shown by DIANNE CONNELLY 9th
LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, Shown by LESLEY TOWLE 10th DIAMOND M COMMAND
PERFORMANCE, Shown by CANDACE TAVORMINA
Class 75: AMATEUR COUNTRY
PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (8 Entries) CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA
DUN, Shown by CATHY WAXLER RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME,
Shown by DARLENE DAVID 3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY 4th
PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, Shown by CATHY FATIGATI 5th IONA FARMS MAKE
A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 6th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, Shown by JUDY
STADTLANDER 7th MISTY ROSE REBELS LAST STAND, Shown by PAUL ROSEN 8th
IONA FARMS MAN IN THE MOON, Shown by GORDON HARRIS
Class 76: MULTIPLE
HITCH - DRAFT HARNESS - 3 OR MORE (1 Entry) CHAMPION: THE LONE RANGER,
EARL OR SHIRLEY SOAT
Class 77: GET OF SIRE (2
Entries) CHAMPION: SRF NOBILITY, ROGER T SLOBODY RESERVE: LITTLE
KINGS COSMIC DREAM, GORDON OR BONNIE HARRIS
Class 78: COUNTRY
PLEASURE DRIVING MARES (8 Entries) CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T
SLOBODY RESERVE: BUCKEYE WCF DANCING QUEEN, ERIN R HADDAD OR CHRIS
FAABORG 3rd CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL 4th BLUE
THUNDERS PAINTED DOLL, DARLENE BRIDGES 5th IONA FARMS COSMIC CREATION,
ASHLEY HARRIS 6th LITTLE PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY
BIRCHLER 7th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS 8th VERSATILITY
FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS
Class 79: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR
MARE - 13 THRU 18 YEARS (11 Entries) CHAMPION: IGF PARTNERS MEMORIELLE,
Shown by JUSTIN RUTLEDGE RESERVE: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by
LANDIN DONER 3rd CONDERS INFINITE RULE, Shown by ZOE LAURER 4th LUCKY
FOUR REBELCHASE REBELETTE, Shown by EMILIE BURGIN 5th SRF KEEPSAKE, Shown by
BAILEY CHALUT 6th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by KATE WATSON 7th
CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by KATHRYN CHARLES 8th SRF
PERFECTION, Shown by WESLEY SLOBODY 9th TRICETTA CLASSIC ORION JEWEL, Shown
by COREY LUCHETTA 10th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by AUSTIN
GOOD
Class 80: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (3
Entries) CHAMPION: PECAN GROVE BLACK VELVET STOCKINGS, Shown by BRYCE
HILL RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, Shown by MOLLIE BURGIN 3rd
TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by GRACIE TAYLOR
Class 81: YOUTH
EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (3 Entries) CHAMPION:
LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by JORDAN HILL RESERVE: HA DANNY BOYS
CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON 3rd TAYLOR MADES DIVA DESTINY,
Shown by REESE CARPENTER
Class 82: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING -
13 THRU 18 YEARS (4 Entries) CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS,
Shown by SHANNA CROWE RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JUSTIN
RUTLEDGE 3rd ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD 4th BROOKHAVENS
AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
Class 83: YOUTH CLASSIC PLEASURE
DRIVING - 12 YEARS & UNDER (2 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED
PAYDAY, Shown by LUCAS HAMBY RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE
TAYLOR
Class 84: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARES -
LEVEL 1 (7 Entries) CHAMPION: RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown
by SANDRA REVARD RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY
OVERCASH 3rd HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by DEBRA HOPKINS 4th HA DANNY
BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON 5th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL,
Shown by DANIELLE DUPUIS 6th TRICETTA CLASSIC ORION JEWEL, Shown by JUDI
LUCHETTA 7th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by JULIE GOOD
Class 85:
AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARES - LEVEL 2 (2
Entries) CHAMPION: SRF PERFECTION, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
Class 86:
AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 1 - 30" & UNDER (11 Entries) CHAMPION:
HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by DEBRA HOPKINS RESERVE: RAVENWOOD RAINBOWS
REFLECTION, Shown by MATTHEW DROWN 3rd SONOITA INVADERS COVER GIRL, Shown by
KRISTA SPENCER 4th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown by SANDRA
REVARD 5th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by DEBRA HOPKINS 6th TRIPLE K
CINSIS INSPIRATION, Shown by DEBRA SAMPLE 7th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL,
Shown by DANIELLE DUPUIS 8th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN
GULLEDGE 9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY 10th
AZARIAHS TIGER LILY, Shown by JULIE GOOD
Class 87: AMATEUR JUNIOR
MARES - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (11 Entries) CHAMPION: JSW MAGICS LOVE
AFFAIR, Shown by KRISTA SPENCER RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY,
Shown by AUBREY OVERCASH 3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN
DONER 4th PHILIA CRUSERS MAGNOLIA, Shown by MARTHA ROSS 5th LUCKY FOUR
REBELCHASE REBELETTE, Shown by LESLEY TOWLE 6th SBS CONFETTIS SHEER
ELEGANCE, Shown by KAREN RUDOLPH 7th RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, Shown by
JANET LEWIS 8th LM IDOLS LEGALLY BLONDE HAWK, Shown by JODY HOCH 9th
RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, Shown by LYNN GULLEDGE 10th TRICETTA CLASSIC
ORION JEWEL, Shown by JUDI LUCHETTA
Class 88: AMATEUR JUNIOR MARES -
LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entry) CHAMPION: SONOITA INVADERS COVER
GIRL, Shown by JONATHAN WHITT
Class 89: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL
2 - OVER 30" TO 33" (9 Entries) CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID, Shown
by JONATHAN WHITT RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKINBABE, Shown by
BRIAN HILL 3rd LUCKY FOUR REBELCHASE MY OH MY, Shown by CATHY
FATIGATI 4th LIBERTYS ZODIACS FANCY DOLL, Shown by PAIGE MEHLHOPE 5th RHA
WARDANCES WILD CHA CHA, Shown by ROBERT WALSH 6th PECAN GROVE BLACK VELVET
STOCKINGS, Shown by JAMIE KEELER 7th PICTURE PERFECT FR HEART OF GOLD, Shown
by BROOKE SHERIDAN 8th TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by KATIE
TAYLOR 9th LM IDOLS LEGALLY BLONDE HAWK, Shown by JUDY
STADTLANDER
Class 90: YOUTH ROADTER - 12 YEARS & UNDER (4
Entries) CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by MOLLIE
BURGIN RESERVE: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER 3rd SRF
DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR 4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS
HAMBY
Class 91: YOUTH ROADSTER - 13 THRU 18 YEARS (3
Entries) CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE
BURGIN RESERVE: SRF REVELETTE, Shown by WESLEY SLOBODY 3rd VERMILYEA
FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER
Class 92: WEANLING
& YEARLING GELDINGS (3 Entries) CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN
BY DESIGN, DANIELLE OR BRIAN HILL RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ISSUE, STACY
SACHEN & J RILEY GOODE 3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR DEBRA
HOPKINS
Class 93: TWO YEAR OLD GELDINGS (3 Entries) CHAMPION:
CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, PAIGE MEHLHOPE RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T
SLOBODY 3rd LITTLE PEGASUS BILLYS WHITE GOLD, EDWARD OR PATTY
BIRCHLER
Class 94: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (1
Entry) CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, LYNN OR PAULA
BURGIN
Class 95: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (6
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU
KNAPP RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT 3rd SAMIS MR
BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON 4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR
AUDREY KERBY 5th JSW ZORROS MR NOBILITY, JONATHAN WHITT 6th UNO TURK, JIM
OR JO BUFORD
Class 96: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR
MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY,
JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID,
JONATHAN WHITT
Class 97: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR
GELDING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY,
JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR
REMARKABLE, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
Class 98: GRAND &
RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: BROOKHAVENS
CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE OR BRIAN HILL CHAMPIONSHIP RESERVE
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, PAIGE MEHLHOPE
Top of Page |
|
Day 3
Class 99: YOUTH HUNTER - 13 THRU 18 YEARS (15
Entries) CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY
SLOBODY RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA
UPHAM-DAVIS 3rd ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by ALI CARPENTER 4th
CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by MOLLY CROWELL 5th BROOKHAVENS
AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES 6th MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by JACKIE
MAZZONE 7th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY 8th
VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER 9th ABRIAS DANDY
VALOR, Shown by AUSTIN GOOD 10th IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by OCEAN
HOLCOMB
Class 100: YOUTH HUNTER - 12 YEARS & UNDER (8
Entries) CHAMPION: ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by CARMEN
CARPENTER RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY 3rd
STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER 4th ALAMOS ROWDYS NEWS
PRINT, Shown by REECE CARPENTER 5th SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE
TAYLOR 6th LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR 7th QUAIL CREEK
WILLA, Shown by LUCAS HAMBY 8th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown
by MOLLIE BURGIN
Class 101: AMATEUR HUNTER (20
Entries) CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE
DAVID RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA
SLOBODY 3rd MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by MATT DROWN 4th SRF DAINTY
DANCER, Shown by KATIE TAYLOR 5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by KATIE
TAYLOR 6th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES 7th MTM BLACK
MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER 8th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown
by DARLENE BRIDGES 9th ULTRA SUEDE, Shown by MICAELA NAUMAN 10th
DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS
Class 102: OPEN HUNTER (17 Entries) CHAMPION:
CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE
O'CONNELL RESERVE: CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L
BURGIN 3rd MICKEYS MAGIC CRUZER, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY
MILANO 4th MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER 5th DE
CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY 6th ULTRA SUEDE, TODD OR
MELISSA OR MICAELA NAUMAN 7th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, KAREN
RUDOLPH 8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS 9th DREAMCHASERS
DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 10th FALLEN ASH FARMS PRETTY
GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO
Class 103: YOUTH JUMPER - 13
THRU 18 YEARS (8 Entries) CHAMPION: BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, Shown
by EMILIE BURGIN RESERVE: MTC EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL 3rd ERL
ADONIS HEIR APPARENT, Shown by ALI CARPENTER 3rd TINY PINEY KIMBAS DARK
SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY 5th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, Shown by
OCEAN HOLCOMB 6th ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, Shown by ALI CARPENTER 6th
VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER
Class 104:
YOUTH JUMPER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries) CHAMPION: LR SCOUTS
SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR RESERVE: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown
by CASEY WAXLER 3rd ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, Shown by REECE
CARPENTER 4th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by GRACIE
TAYLOR
Class 105: AMATEUR JUMPER (5 Entries) CHAMPION:
DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS RESERVE:
GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD NAUMAN 3rd LR SCOUTS
SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR 4th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by
KATIE TAYLOR 5th ULTRA SUEDE, Shown by MICAELA NAUMAN
Class 106:
OPEN JUMPER (7 Entries) CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS,
JOAN RAINES-PHILLIPS RESERVE: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON HARRIS 3rd
BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN 4th GROSSHILL EK SPITFIRES
REVENGE, TODD & MELISSA NAUMAN 5th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW,
KATHRYN OR DAVID OR MELISSA BARKASY 6th MTC EXCEL, DRUCILLA OR MOLLY
CROWELL 7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS
Class
107: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1
Entry) CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE
TAYLOR
Class 108: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3
Entries) CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE
BURGIN RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by BAILEY CHALUT 3rd SRF
REVELETTE, Shown by WESLEY SLOBODY
Class 110: AMATEUR OWNED TRAINED
& EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (2 Entries) CHAMPION: SRF
NOBLE ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE: IONA FARMS UNDERSTUDYS
OPENING ACT, Shown by BONNIE HARRIS
Class 111: AMATEUR JUNIOR
GELDINGS - LEVEL 1 (2 Entries) CHAMPION: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC,
Shown by DEBRA HOPKINS RESERVE: LITTLE PEGASUS BILLYS WHITE GOLD, Shown by
ANGELA BIRCHLER
Class 112: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (4
Entries) CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by BRIAN
HILL RESERVE: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by PAIGE MEHLHOPE 3rd ABRIAS
SIGNATURE ISSUE, Shown by STACY SACHEN 4th IONA FARMS UNDERSTUDYS OPENING
ACT, Shown by BONNIE HARRIS
Class 113: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING
- 13 THRU 18 YEARS (6 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER,
Shown by SHANNA CROWE RESERVE: SRF HEIRESS, Shown by WESLEY SLOBODY 3rd
CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE SCHLICK 4th SF PEPPYS DUN IT
RIGHT, Shown by MOLLY CROWELL 5th BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, Shown by
EMILIE BURGIN 6th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA
UPHAM-DAVIS
Class 114: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS
& UNDER (4 Entries) CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by
CASEY WAXLER RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY 3rd
ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by GRACIE TAYLOR 4th CUTTER GAPS MIDNIGHTS
SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN
Class 115: GENTLEMENS SINGLE
PLEASURE DRIVING (2 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM,
DONALD OR MARY LOU KNAPP RESERVE: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN
HOFFMAN
Class 116: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (3
Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 3rd QUAIL CREEK WILLA, Shown
by DARLENE BRIDGES
Class 117: YOUTH SHOWMANSHIP - 7 YEARS & UNDER
(1 Entry) CHAMPION: RYAN HUDDLESTON, Showing H A MUSIC MANS ROCK N
ROSE
Class 118: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (3
Entries) CHAMPION: GRACIE TAYLOR, Showing LR SCOUTS
SUPERSTAR RESERVE: CASEY WAXLER, Showing STAR LAKES ROYAL LEA DUN 3rd
MOLLIE BURGIN, Showing CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW
Class 119:
YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 18 YEARS (6 Entries) CHAMPION: EMILIE
BURGIN, Showing LIL HOOFBEATS SUB ZERO RESERVE: KATHRYN CHARLES, Showing
BROOKHAVENS AVATAR 3rd MELISSA BARKASY, Showing TINY PINEY KIMBAS DARK
SHADOW 4th JACKIE MAZZONE, Showing MOCHAS CC PROMISE OF GOLD 5th REBECCA
UPHAM-DAVIS, Showing HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY 6th RACHEL RICHART,
Showing MISTY ROSE IT DONT COME EASY
Class 121: CLASSIC PLEASURE
DRIVING OVER 32" TO 34" (7 Entries) CHAMPION: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT,
CATHY FATIGATI RESERVE: MISTY ROSE MIAMI GRACE, PAUL OR LIBBY ROSEN 3rd
DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS 4th ROCKING M SSA RAMBLIN
EXPRESS, SHERRY OR SHANNA CROWE 5th DSB MAKE ME A STAR, DEBBIE OR ANDY
MEEK 6th BROOKHAVENS AVATAR, TERRY OR JONI OR KATHRYN CHARLES 7th HC
SLIPPERY SUE, JIM OR JO BUFORD
Class 122: CLASSIC PLEASURE DRIVING
32" & UNDER (4 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY,
DARLENE BRIDGES & JUSTIN RUTLEDGE RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR
AUSTIN GOOD 3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER 4th
TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON
Class 123: GENTLEMENS
ROADSTER (2 Entries) CHAMPION: ASTARTES ITSA ECHO, ROSANNE
GOODMAN RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN
WHITT
Class 124: YOUTH COSTUME (2 Entries) CHAMPION: IONA
FARMS TWIST OF FATE, Shown by JOSIE HARRIS AND KAMRYN BRICKERSON RESERVE:
HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY
Class 125: AMATEUR
OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 (1
Entry) CHAMPION: ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY
OVERCASH
Class 126: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
STALLIONS - LEVEL 2 (2 Entries) CHAMPION: NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY
MAKER, Shown by NATALIE ROBERTS RESERVE: MISTY ROSE REBELS LAST STAND, Shown
by PAUL ROSEN
Class 127: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - 30"
& UNDER (4 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, Shown by
KRISTA SPENCER RESERVE: BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, Shown by CHERIE
MANDERINO 3rd CASTLE ROCK BEYOND EXPECTATIONS, Shown by YVONNE CLARK 4th
MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by BARBARA RICHART
Class 128:
AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (2
Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY
OVERCASH RESERVE: CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY
AUDET
Class 129: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" & UNDER
(2 Entries) CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
INVADERS SO VAIN, Shown by JONATHAN WHITT
Class 130: AMATEUR SENIOR
STALLIONS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (2 Entries) CHAMPION: PERFECTAS
BEAU COUP WARDANCE, Shown by JONATHAN WHITT RESERVE: TEN LS DESTINYS IN THE
BUFF, Shown by SHERRY CROWE
Class 131: SINGLE FINE HARNESS (1
Entry) CHAMPION: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
Class
132: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (1 Entry) CHAMPION: CENTURY FARMS
OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
Class 133: AMATEUR OWNED TRAINED &
EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (6 Entries) CHAMPION: DE CHEVALS
ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI RESERVE: MISTY ROSE MIAMI GRACE,
Shown by LIBBY ROSEN 3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by LAURA
BODENHEIMER 4th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD 5th ROCKING M SSA
RAMBLIN EXPRESS, Shown by SHERRY CROWE 6th IONA FARMS TWIST OF FATE, Shown
by GORDON HARRIS
Class 134: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7
YEARS & UNDER (1 Entry) CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY
DESIGN, Shown by JORDAN HILL
Class 135: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR
GELDING - 8 THRU 12 YEARS (1 Entry) CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN,
Shown by BRYCE HILL
Class 136: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13
THRU 18 YEARS (3 Entries) CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN,
Shown by ZOE LAURER RESERVE: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by JUSTIN
RUTLEDGE 3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by KATE
WATSON
Class 137: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (11
Entries) CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY RESERVE: ASTARTES
BLAZIN RAZIN, ROSEANNE GOODMAN 3rd JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE
OR DEBBIE MEEK 4th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON 5th
DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 6th CHERRYVILLE RIOS
REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL 7th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE,
DIANNE OR MICHAEL CONNELLY 8th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES, EDWARD OR
PATTY BIRCHLER 9th LITTLE PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY
BIRCHLER 10th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS
Class 138:
AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLIONS- LEVEL 1 (3
Entries) CHAMPION: FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA
HOPKINS RESERVE: DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS 3rd SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by VALERIE
WARRENFELTZ
Class 139: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR
STALLIONS - LEVEL 2 (8 Entries) CHAMPION: SRF GLADIATOR, Shown by
KRISTINA SLOBODY RESERVE: SCARECROWS GUSTAVUS KREM DE LA KREM, Shown by
KATHY PORTER 3rd DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE 4th MISTY
ROSE DONEGAL BAY, Shown by PAUL ROSEN 5th HA DANNY BOYS ATTICUS, Shown by
KIM HUDDLESTON 6th IONA FARMS SAME DIFFERENCE, Shown by GORDON HARRIS 7th
MISTY ROSE GALWAY BAY, Shown by LIBBY ROSEN 8th DSB BUFF N TUFF, Shown by
DEBBIE MEEK
Class 140: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 1 - 30" &
UNDER (6 Entries) CHAMPION: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by DEBRA
HOPKINS RESERVE: LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, Shown by DARIN DONER 3rd
JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by KRISTA SPENCER 4th FALLEN ASH SCOUTS
GOLD MINT, Shown by TIM AUDET 5th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by
JOAN RAINES-PHILLIPS 6th FAIRWAY FARMS ECHOS WAR CHANT, Shown by JANET
LEWIS
Class 141: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33"
(8 Entries) CHAMPION: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA
SAMPLE RESERVE: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, Shown by CHARLIE BRUNDON 3rd
FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS 4th LUCKY FOUR SUCHABUCK
BUCKBUSTER, Shown by LESLEY TOWLE 5th COOLEST CASANOVA, Shown by CARLA
DURAND 6th SFM CELEBRITYS LITTLE BUCK, Shown by MEGAN HERRICK 7th
RAVENWOOD MEDALIONS MARVELOUS SECRET, Shown by VICKI ALMAY 8th SUNNY SIDE
GRANDS FANCY DANCER, Shown by VALERIE WARRENFELTZ
Class 142: AMATEUR
JUNIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (3 Entries) CHAMPION:
FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN WHITT RESERVE: SCARECROWS
GUSTAVUS KREM DE LA KREM, Shown by KATHY PORTER 3rd FALLEN ASH EXCLUSIVE
EAGLE, Shown by BONNIE HARRIS
Class 143: AMATEUR JUNIOR STALLIONS -
LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (3 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by
KRISTINA SLOBODY RESERVE: IONA FARMS SAME DIFFERENCE, Shown by GORDON
HARRIS 3rd MISTY ROSE DONEGAL BAY, Shown by PAUL ROSEN
Class 145:
GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING CHAMPIONSHIP GRAND
CHAMPION: MERIDIANS EKLECKTIC DESTINY Shown by JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP
RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE ATTITUDE Shown by ROGER SLOBODY
Class
146: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR STALLION CHAMPIONSHIP GRAND
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE Shown by JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP
RESERVE CHAMPION: SRF GLADIATOR Shown by ROGER SLOBODY
Class 147:
GRAND & RESERVE CHAMPION ROADTER HORSE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION:
SAMIS MR BANANA CHIP Shown by CHARLIE BRUNDON CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION:
ASTARTES ITSA ECHO Shown by DARIN SOUTHWICK
Class 148: GRAND &
RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION:
CANDYLANDS PATTONED PAYDAY Shown by DARLENE BRIDGES CHAMPIONSHIP RESERVE
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS Shown by SHERRY CROWE
Top of Page
|
Day 4
Class 149: LIBERTY (23 Entries) CHAMPION: MRMS
TEMPESTS MYSTERLY, CHARLIE BRUNDON RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER,
SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK 3rd CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, JULIE OR
AUSTIN GOOD 4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY
MILANO 5th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, AUBREY OVERCASH OR LIZ OR FRANK
MILLER 6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR GORDON HARRIS 7th DSB
BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE 8th ABRIAS DANDY VALOR,
JULIE OR AUSTIN GOOD 9th TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON 10th
MTC EASY STREET, TODD OR MELISSA OR MICAELA NAUMAN
Class 150: AMATEUR
SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (2 Entries) CHAMPION: SAMIS MR BANANA
CHIP, Shown by CHARLIE BRUNDON RESERVE: UNO TURK, Shown by JO
BUFORD
Class 151: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2
Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Shown by CATHY WAXLER
Class 152: TWO YEAR
OLD STALLIONS 29" & UNDER (1 Entry) CHAMPION: JSW ZORROS GHOST
WHISPERER, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
Class 153: TWO YEAR OLD
STALLIONS OVER 29" TO 31" (4 Entries) CHAMPION: JSW MAGIC EVER AFTER,
JONATHAN WHITT RESERVE: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, CHARLIE BRUNDON 3rd
ROGERS HSR SUPREME HEART ATTACK, DONALD AND SUZANNE ROGERS 4th MISTY ROSE
DONEGAL BAY, PAUL OR LIBBY ROEN
Class 154: TWO YEAR OLD STALLIONS
OVER 31" TO 33" (5 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T
SLOBODY RESERVE: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, LYN KRIVANEK 3rd LM IDOLS
WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE 4th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, BRAD OR
DEBRA HOPKINS 5th SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, JASON B OR VALERIE L
WARRENFELTZ
Class 155: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY RESERVE: ASTARTES
BLAZIN RAZIN, ROSEANNE GOODMAN 3rd IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY
HARRIS 4th LAUREL ACRES DAREDEVIL DIFFERENCE, CATHY FATIGATI
Class
156: YEARLING STALLIONS OVER 30" TO 32" (6 Entries) CHAMPION: CONDERS
100 PERCENT PURE GOLD, ABBY CONDER RESERVE: RAVENWOOD MEDALIONS MARVELOUS
SECRET, VICKI OR CLAIRE ALMAY 3rd SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY 4th
COOLEST CASANOVA, LINDA PALMER OR CARLA DURAND 5th LUCKY FOUR SUCHABUCK
BUCKBUSTER, JAMES & LESLEY TOWLE 6th RAVENWOOD REMEMBER THIS, DANIELLE
OR BRIAN HILL
Class 157: YEARLING STALLIONS OVER 28" TO 30" (9
Entries) CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, DEBBIE GRAYSON OR
JONATHAN WHITT RESERVE: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, JANET KING OR BRIAN
HILL 3rd DIAMOND M JUNIOR CONFETTI, FRED OR ROSE MAIN 4th HOPKINS MAGIC
MYSTIQUE, BRAD OR DEBRA HOPKINS 5th FALLEN ASH SCOUTS GOLD MINT, TIMOTHY OR
KIM AUDET 6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR GORDON HARRIS 7th
FOUR PINES DARE TO STARE, VICKI OR RANDY HART 8th FAIRWAY FARMS ECHOS WAR
CHANT, ALICE & DOUG STANLEY 9th DREAMCHASERS MOONLIT DESTINY, JOAN
RAINES-PHILLIPS
Class 158: YEARLING STALLIONS 28" & UNDER (2
Entries) CHAMPION: AALIN AWESOME LEGACY OF LOVE, KAREN
RUDOLPH RESERVE: ROGERS HSR DESTINYS AMORE, DONALD OR SUZANNE
ROGERS
Class 159: WEANLING STALLIONS OVER 26" TO 30" (3
Entries) CHAMPION: DSB NIGHTS WILD CARD, SHERRY CROWE RESERVE: LUCKY
FOUR SUCHABUCK SHAZAM, LANDIN DONER 3rd MISTY ROSE GALWAY BAY, PAUL OR LIBBY
ROSEN
Class 160: WEANLING STALLIONS 26" & UNDER (2
Entries) CHAMPION: SUNSWEPTS KINGS ROYAL PHANTOM, PAMELA J
CORSA RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKSATION, WADE BURNS OR JON
WOODRING
Class 161: VERSATILITY (9 Entries) CHAMPION: DE
CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS
PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL 3rd CEDAR VALLEYS
FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET 4th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE,
DRUCILLA CROWELL 5th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD 6th
DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS 7th LYMRICKS PRIX CONCIEVED
MOTION, JAMES & LESLEY TOWLE 8th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL
& JUDY STADTLANDER 9th MTC EXCEL, DRUCILLA OR MOLLY
CROWELL
Class 162: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN
HOFFMAN RESERVE: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON 3rd ROCKING KS
OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY 4th UNO TURK, JIM OR JO
BUFORD
Class 163: YOUTH EXHBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS &
UNDER (1 Entry) CHAMPION: LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by RYAN
HUDDLESTON
Class 164: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12
YEARS (3 Entries) CHAMPION: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by BRICE
HILL RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by LUCAS HAMBY 3rd STAR
LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
Class 165: YOUTH
EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (7 Entries) CHAMPION: LM
IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by OCEAN HOLCOMB RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR,
Shown by KATHRYN CHARLES 3rd ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by
JUSTIN RUTLEDGE 4th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA
UPHAM-DAVIS 5th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, Shown by MOLLY CROWELL 6th
CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, Shown by AUSTIN GOOD 7th MOCHAS CC PROMISE OF
GOLD, Shown by JACKIE MAZZONE
Class 166: AMATEUR OWNED TRAINED &
EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (10 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS
COOL COMMANDER, Shown by SHERRY CROWE RESERVE: SRF HOT TOPIC, Shown by
KRISTINA SLOBODY 3rd IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 4th
CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID 5th HUSH HAVENS
SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES 6th BLUE THUNDERS PAINTED DOLL, Shown
by BOBBY BRIDGES 7th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by DRUCILLA
CROWELL 8th DSB BLUEGRASS CAT, Shown by DEBBIE MEEK 9th PLEASANT MEADOWS
BUCKS BAY BLUE, Shown by CATHY FATIGATI 10th MISTY ROSE REBELS LAST STAND,
Shown by PAUL ROSEN
Class 167: SENIOR STALLIONS 28" & UNDER (3
Entries) CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T SLOBODY RESERVE: PRF OVATIONS
COMMAND PERFORMANCE, MARTHA GALE 3rd INVADERS SO VAIN, JONATHAN
WHITT
Class 168: SENIOR STALLIONS OVER 28" TO 30" (6
Entries) CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, JONATHAN WHITT OR KRISTA
SPENCER RESERVE: BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, JOE MANDERINO & FRAN
MURRAY 3rd TINY TROTTERS FAVORS GHOST WARRIOR, AUDREY OR PHOEBE KERBY 4th
TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON 5th CASTLE ROCK BEYOND
EXPECTATIONS, JEFF OR YVONNE CLARK 6th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL
R RICHART
Class 169: SENIOR STALLIONS OVER 30" TO 32" (6
Entries) CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR
D MEEK OR S CROWE RESERVE: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN
WHITT 3rd B SPRINGHILLS COMMAND PERFORMANCE, JULIE GARRETT 4th CEDAR
VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET 5th CADLE CREEKS BUCKEROO
ROGUE, MARK OR SHARON ONEAL 6th LUCKY FOUR BLACK VELVET ULTIMATBUCK, WADE
BURNS OR JON WOODRING
Class 170: SENIOR STALLIONS OVER 32" TO 34" (5
Entries) CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN
WHITT RESERVE: CONDERS BREAKIN THE ICE, CRAIG OR ASHLEY OR ZOE LAURER OR
BRIAN HILL 3rd LITTLE KINGS BYZANTINE BUCK, MARIANNE EBERTH & WILLIAM
HUMPHRIES 4th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, AUBREY OVERCASH OR LIZ OR
FRANK MILLER 5th TRIPLE KS BOOGIES ECHO MAN, MONETTE FREEMAN
Class
172: SOLID COLORED STALLIONS AND GELDINGS (12 Entries) CHAMPION: DUNDEE
REPLICA BY DESIGN, LYN KRIVANEK RESERVE: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR
LAURA TENNILL OR D MEEK OR S CROWE 3rd CONDERS 100 PERCENT PURE GOLD, ABBY
CONDER 4th DSB NIGHT ON THE TOWN, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE 5th
BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, JOE MANDERINO & FRAN MURRAY 6th DSB
NITE TO TANGO, DEBBIE MEEK 7th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL &
JUDY STADTLANDER 8th DIAMOND M COMMAND PERFORMANCE, CANDACE TAVORMINA 9th
TINY TROTTERS FAVORS GHOST WARRIOR, AUDREY OR PHOEBE KERBY 10th DREAMCHASERS
MOON RIVER DANCER, JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 173: MULTI-COLORED
STALLIONS AND GELDINGS (6 Entries) CHAMPION: DIAMOND M JUNIOR CONFETTI,
FRED OR ROSE MAIN RESERVE: CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM
AUDET 3rd FAIRWAY FARMS ECHOS WAR CHANT, ALICE & DOUG STANLEY 4th JSW
ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK 5th CHERRYVILLE SHINES
AZTEC GOLD, JULIE OR AUSTIN GOOD 6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR
GORDON HARRIS
Class 174: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR
STALLION CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE
OR LAURA TENNILL OR D MEEK OR S CROWE CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION:
PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN WHITT
Class 175: GRAND &
RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH
FARMS EPIC EAGLE, DEBBIE GRAYSON OR JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE
CHAMPION: SUNSWEPTS KINGS ROYAL PHANTOM, PAMELA J CORSA
Class 176:
GRAND & RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU
KNAPP CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T
SLOBODY
Class 177: GRAND & RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE
DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY
CROWE OR DEBBIE MEEK CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA
DUN, BRENDA INCHES |
Top of Page
RETURN TO ARCHIVES |