American Miniature Horse Association
2011 Eastern Championship Show Results August 11-14, 2011 Champions
Center Springfield, Ohio
RETURN TO ARCHIVES
Day 1 Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13-18 YEARS (1
Entries) CHAMPION: ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN
GOOD
Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 YEARS & UNDER (0
Entries)
Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (2
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, Shown by ANGELA
HOLMES RESERVE: LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE
EISENHUTH
Class 4: OPEN OBSTACLE DRIVING (2 Entries) CHAMPION:
JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES RESERVE: LITTLE GEMS COLORED
SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH
Class 5: THREE-YEAR-OLD COUNTRY
PLEASURE DRIVING (4 Entries) CHAMPION: MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA,
DARLENE BRIDGES RESERVE: GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE
FOX 3rd DSB I DARE YA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE 4th
DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 6:
AMATEUR ROADSTER (1 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by
ANGELA HOLMES
Class 7: SENIOR MARES 28 AND UNDER (2
Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS ECHO ANGELIQUE, JONATHAN S
WHITT RESERVE: REDROCK C MAKIN A STATEMENT, JULIE ANN GOOD
Class
8: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (5 Entries) CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG
OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY RESERVE: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN
S WHITT 3rd SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S WHITT 4th ROGERS HSR
PETITE DESTINY, CATHY FATIGATI 5th HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, MARGARET T
KLOMAN
Class 9: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (4
Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA EASTON RESERVE:
FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S WHITT 3rd RAVENWOOD DESIRES TO
REMEMBER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR JANET LEWIS 4th WF PRECIOUS REVENGE, CATHY
FATIGATI
Class 10: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (7
Entries) CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, KAY LYON OR GINNY
LONG RESERVE: ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN 3rd LITTLE KINGS BT
DESTINY DAISY, CHRISTINE OR LANDIN DONER 4th FALLEN ASH EAGLES AMERICAN
BEAUTY, JONATHAN WHITT & JOAN RICHARDS 5th SRF SILK STOCKINGS, ROGER T
SLOBODY 6th KNELLS TRU FASHION, JEFF OR YVONNE CLARK 7th LUCKY FOUR SPOTZ
SHEZA SWEETHEART, TONI REECE
Class 11: AMATEUR CLASSIC PLEASURE
DRIVING - LEVEL 1 (4 Entries) CHAMPION: IONA FARMS ROMANTIC ENERGY,
Shown by CHARLENE MORGAN RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE
GOOD 3rd LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE EISENHUTH 4th
DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 12:
AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries) CHAMPION: C SPOTS
SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID RESERVE: MTC POSITRACTION,
Shown by TRAVIS GREENWOOD 3rd ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHERRY
CROWE 4th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY 5th JSW SENOR DEED,
Shown by ANGELA HOLMES 6th DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY
FATIGATI
Class 13: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (0
Entries)
Class 14: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
MARES - LEVEL 1 (3 Entries) CHAMPION: REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by
TODD NAUMAN RESERVE: HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by JERRY
HUDDLESTON 3rd REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by JULIE
GOOD
Class 15: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES -
LEVEL 2 (2 Entries) CHAMPION: HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by
KIM HUDDLESTON RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE
DAVID
Class 16: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - 30" & UNDER (3
Entries) CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY
SLOBODY RESERVE: HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, Shown by JERRY
HUDDLESTON 3rd REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by JULIE
GOOD
Class 17: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (8
Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, Shown by DEBRA
EASTON RESERVE: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN DONER 3rd
SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY 4th REECES RUSSIAN EMPRESS,
Shown by TODD NAUMAN 5th LFS TINY TREASURE, Shown by HARRY MINNER 6th
RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE 7th HA MUSIC
MANS UNCHAINED MELODY, Shown by JERRY HUDDLESTON 8th KNELLS TRU FASHION,
Shown by YVONNE CLARK
Class 18: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 - 30"
& UNDER (4 Entries) CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by
JONATHAN WHITT RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA
SLOBODY 3rd ROGERS HSR PETITE DESTINY, Shown by CATHY FATIGATI 4th HA
MUSIC MANS COUNTRY ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
Class 19: AMATEUR
SENIOR MARE - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries) CHAMPION: SRF SILK
STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN
DREAM, Shown by JONATHAN WHITT 3rd WF PRECIOUS REVENGE, Shown by CATHY
FATIGATI 4th LFS TINY TREASURE, Shown by DEBRA HOPKINS 5th HA MUSIC MANS
UNCHAINED MELODY, Shown by KIM HUDDLESTON
Class 20: ADULT SPECIAL
NEEDS EXHIBITING A MARE (1 Entries) CHAMPION: KNELLS TRU FASHION, JEFF
OR YVONNE CLARK
Class 21: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (2
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU
KNAPP RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH
Class
22: FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (7 Entries) CHAMPION: OLIVE
BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS RESERVE: ABRIAS DB
STATEMENT, STACY SACHEN 3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID
PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES 4th SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY 5th JSW
ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES 6th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY OR
DEBBIE MEEK 7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, JULIE ANN
GOOD
Class 23: GOLDEN SHOWMANSHIP (0 Entries)
Class 24:
ADULT SHOWMANSHIP (1 Entries) CHAMPION: ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR
DEED
Class 25: AMATEUR SHOWMANSHIP (4 Entries) CHAMPION:
ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR DEED RESERVE: BOBBIE BRIGGS, Showing
MORIAHS OREO SUPREME 3rd RACHEL RICHART, Showing MISTY ROSE IT DONT COME
EASY 4th CHARLENE MORGAN, Showing IONA FARMS ROMANTIC ENERGY
Class
26: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)
Class 27:
MULTIPLE HITCH - LIGHT HARNESS (1 Entries) CHAMPION: PHILIA BTUS
CASHMERE, RAY L ROSS
Class 28: LADIES ROADSTER (2
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES RESERVE: DSB
I DARE YA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
Class 29:
FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries) CHAMPION: GREENWOOD
ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS GREENWOOD
Class 30: TWO YEAR
OLD MARES OVER 31 TO 33 (11 Entries) CHAMPION: ALOHA MRF PARTNERS SILENT
WHISPER, DON OR BEVERLY BURDETTE RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO KLASSICA,
TONI REECE 3rd JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S WHITT 4th SRF
PERFECTION, ROGER T SLOBODY 5th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, JOHN OR SUZANNE
FLINT 6th UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS 7th UNO HUNTRESS DIANNA,
BRAD OR DEBRA HOPKINS 8th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET
KLOMAN 9th FALLEN ASH EAGLES CROSS MY HEART, DEBBIE GRAYSON 10th KSB
CROOSIN LADY, DANIELLE OR BRIAN HILL
Class 31: TWO YEAR OLD MARES
OVER 29 TO 31 (4 Entries) CHAMPION: CATCA WOODS DIAMONDS R GIRLS FRIEND,
KAREN CLARK RESERVE: SONOITA INVADERS COVER GIRL, JONATHAN S WHITT 3rd
LOVETT FARMS TINY DANCER, JAMIE JOINER OR DEBRA J HOPKINS 4th HOPKINS
VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
Class 32: TWO YEAR OLD MARES 29
AND UNDER (5 Entries) CHAMPION: HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA
HOPKINS RESERVE: HA DANNY BOYS QUEEN LATIFA, JUDY ROGERS 3rd CHANCE OF
GOLDS CURTAIN CALL, JOHN OR BONNIE FOX OR KELLI FOX 4th HA MUSIC MANS MY
MARIA, MARGARET T KLOMAN 5th CASTLE ROCK GOLDS LOVE BUG, JEFF OR YVONNE
CLARK
Class 33: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (9
Entries) CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY RESERVE: CRYSTAL
RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID 3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR,
STACY SACHEN & J RILEY GOODE 4th SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY 5th
CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK 6th MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA
CROWE OR DEBBIE MEEK 7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, JULIE ANN
GOOD 8th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX 9th MISTY ROSE
IT DONT COME EASY, RACHEL R RICHART
Class 34: COUNTRY PLEASURE
DRIVING OVER 32" - 34" (7 Entries) CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS
BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS RESERVE: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY
FATIGATI 3rd PHILIA BLAZES ZANZABAR, RAY L ROSS 4th JSW ZORROS MR
NOBILITY, ANGELA HOLMES 5th ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN 6th BTF
BUCK WARRIOR, CHARLENE MORGAN 7th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN
RAINES-PHILLIPS
Class 35: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (9
Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE KIELER RESERVE:
JSW A JEWEL BY REDI, JONATHAN S WHITT 3rd HUMHILLS MISS B HAVEN, LANDIN OR
CHRISTINE DONER 4th ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, TONI REECE OR DANIELLE
HILL 5th REECES ORION CELEBRATION, BILL OR CAROL HOLLAR 6th FALLEN ASH
EAGLES GOSSIP GIRL, DEBBIE GRAYSON 7th MIM PIANO MANS PRIMA DONNA, CHRISTINA
PHEILS 8th SILVER LININGS ANGEL EYES, ANNA L PERANICH 9th CASTLE ROCK
BUCKEROO ALADINS JEWEL, YVONNE OR JEFF CLARK
Class 36: YEARLING MARES
OVER 28 TO 30 (6 Entries) CHAMPION: ALLIANCE CROWNS CARESS, JANET
LEWIS RESERVE: PHILIA BTUS SCARLETT LEGACY, RAY L ROSS 3rd SO HERE COMES
TROUBLE, JANET LEWIS AND TONY BENVENUTO 4th TEN LS BUFF AFTER DARK, DEBRA
SAMPLE 5th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO, MARGARET T KLOMAN 6th AOG
STARBRIGHTS PETITE FAITH, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY
Class
37: YEARLING MARES 28 AND UNDER (2 Entries) CHAMPION: DUNDEE PROUD SNOW
FLURRY, LYNDEE OR ROBERT KRIVANEK RESERVE: HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE,
BRAD OR DEBRA HOPKINS
Class 38: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (8
Entries) CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE
HILL RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, SHERRY H CROWE 3rd DSB PRISSIN IN THE
BUFF, SHERRY H CROWE 4th SUNNY SIDE GRANDS WILD REBELATION, RAY OR JAY PAUL
MARTIN 5th ALOHA ACRES A SILENT PROMISE, DARIN OR CHRISTINE DONER 6th DSB
CHECK OUT MY TUTU, DEBBIE MEEK 7th SUNNY SIDE JONIBUCK O SO FANCI, RAY OR
JAY PAUL MARTIN 8th TIMELESS BANANA ICE CREAM, LYNN GULLEDGE-FATALE &
YVETTE MOONEY
Class 39: WEANLING MARES 26 AND UNDER (0
Entries)
Class 40: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, RICHARD
RAY
Class 41: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (3
Entries) CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY RESERVE: MTC
POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD 3rd CROSS COUNTRYS RAINY DAYS
& MONDAY, ROSEANNE GOODMAN
Class 42: SOLID COLOR MARES (15
Entries) CHAMPION: ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, TONI REECE OR DANIELLE
HILL RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, SHERRY H CROWE 3rd REECES RUSSIAN
EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN 4th LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA
EASTON 5th SO HERE COMES TROUBLE, JANET LEWIS AND TONY BENVENUTO 6th HA
DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET KLOMAN 7th DREAMCHASERS MOON IN THE
WILLOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 8th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, LYNN
GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY 9th HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, BRAD
OR DEBRA HOPKINS 10th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, JOHN OR SUZANNE
FLINT
Class 43: MULTI-COLORED MARES (9 Entries) CHAMPION:
REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE HILL RESERVE: SUNNY SIDE
JONIBUCK O SO FANCI, RAY OR JAY PAUL MARTIN 3rd UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA
HOPKINS 4th HA MUSIC MANS IVE GOT RHYTHM, MARGARET KLOMAN 5th MIM PIANO
MANS PRIMA DONNA, CHRISTINA PHEILS 6th HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR
DEBRA HOPKINS 7th ABRIAS ATTITUDE OF DISTINCTION, STACY SACHEN 8th HA
MUSIC MANS MY MARIA, MARGARET T KLOMAN 9th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO,
MARGARET T KLOMAN
Top of Page |
|
Day 2 Class 44: MARE & CURRENT YEAR FOAL (0
Entries)
Class 45: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (2
Entries) CHAMPION: MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA
SMITH RESERVE: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS
GREENWOOD
Class 46: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR
MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE
KIELER CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW A JEWEL BY REDI, JONATHAN S
WHITT
Class 47: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR
MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, KAY LYON OR
GINNY LONG CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT,
ROGER T SLOBODY
Class 48: YOUTH HALTER OBSTACLE 13-18 YEARS (5
Entries) CHAMPION: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by ALEX
BRIGGS RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN
CHARLES 3rd BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES 4th ABRIAS DANDY
VALOR, Shown by AUSTIN GOOD 5th IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by KELLI
FOX
Class 49: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 YEARS & UNDER (0
Entries)
Class 50: AMATEUR HALTER OBSTACLE (6
Entries) CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE
DAVID RESERVE: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by BOBBIE BRIGGS 3rd CAMELOTS
MYSTICAL MERLIN, Shown by CHARLENE MORGAN 4th MISTY ROSE IT DONT COME EASY,
Shown by RACHEL RICHART 5th LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, Shown by RACHEL
RICHART 6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
Class 51: OPEN
HALTER OBSTACLE (4 Entries) CHAMPION: LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE,
RACHEL RICHART RESERVE: MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R
RICHART 3rd JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES 4th IONA FARMS
COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS
Class 52: LADIES CLASSIC PLEASURE
DRIVING (6 Entries) CHAMPION: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, CATHY
FATIGATI RESERVE: IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, CHARLENE MORGAN 3rd GRF
LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX 4th DREAMCHASERS WILD ABANDON,
JOAN RAINES-PHILLIPS 5th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD 6th
LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH
Class 53: COUNTRY
PLEASURE DRIVING GELDINGS (8 Entries) CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS
PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID RESERVE: SRF HOT TOPIC, ROGER T
SLOBODY 3rd TEN LS REDI OR NOT, AMANDA BENTON 4th ASTARTES BLAZIN RAZIN,
CATHY FATIGATI 5th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK 6th ABRIAS DB
STATEMENT, STACY SACHEN 7th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY OR SHANNA
CROWE 8th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX
Class
54: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED MARES - 18 YEARS & UNDER (5
Entries) CHAMPION: DSB BUFFS BOOTY CALL, Shown by SHANNA
CROWE RESERVE: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS
HAMBY 3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON 4th
FALLEN ASH EAGLES CROSS MY HEART, Shown by MALLORY GRAYSON 5th AZARIAHS
TIGER LILY, Shown by AUSTIN GOOD
Class 55: YOUTH 13-18 EXHIBITING
SENIOR MARE (3 Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown
by LANDIN DONER RESERVE: LFS TINY TREASURE, Shown by KATIE WATSON 3rd
REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by AUSTIN GOOD
Class 56: YOUTH
8-12 EXHIBITING SENIOR MARE (3 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS
WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY RESERVE: RAVENWOOD DESIRES TO
REMEMBER, Shown by MIKAELA HENSON 3rd HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown
by RYAN HUDDLESTON
Class 57: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR MARE
(1 Entries) CHAMPION: LFS TINY TREASURE, Shown by KELBY
WARRENFELTZ
Class 58: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING MARE OR GELDING
(0 Entries)
Class 59: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (5
Entries) CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER
TROGLAUER RESERVE: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S WHITT 3rd
VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD 4th GRF LINE UP THE JACK
DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX 5th JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA
HOLMES
Class 60: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (5
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, TONI REECE OR
DANIELLE HILL RESERVE: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN S WHITT 3rd SRF
NOBLE ATTITUDE, ROGER T SLOBODY 4th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, WADE BURNS
OR JON WOODRING 5th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE
FOX
Class 61: SENIOR GELDINGS 30 AND UNDER (2
Entries) CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S
WHITT RESERVE: JSW HOT N SPICY MAGIC, JONATHAN S WHITT
Class 62:
AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (0
Entries)
Class 63: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (5
Entries) CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET
THEISS RESERVE: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY
GOODE 3rd JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES 4th PHILIA BLAZES
ZANZABAR, RAY L ROSS 5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN
RAINES-PHILLIPS
Class 64: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 (2 Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER
HOLLYWOOD, Shown by JULIE GOOD RESERVE: JSW REDIS SPARKS OF FIRE, Shown by
COREY LUCHETTA
Class 65: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries) CHAMPION: NOSTALGIAS NIGHT DEPOSIT, Shown
by DEBBIE MEEK RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE
DAVID 3rd JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
Class 66: AMATEUR
SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (0 Entries)
Class 67:
AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (5
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by TONI
KNOPF RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE GOOD 3rd
JSW REDIS SPARKS OF FIRE, Shown by COREY LUCHETTA 4th SRF NOBLE ATTITUDE,
Shown by WESLEY SLOBODY 5th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by VALERIE
WARRENFELTZ
Class 68: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - 30" &
UNDER (1 Entries) CHAMPION: JSW HOT N SPICY MAGIC, Shown by JONATHAN
WHITT
Class 69: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34"
(4 Entries) CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN
WHITT RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY 3rd GRF LINE
UP THE JACK DANIELS, Shown by BONNIE FOX 4th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE,
Shown by JOHN FOX
Class 70: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A STALLION
OR GELDING (0 Entries)
Class 71: PRODUCE OF DAM (0
Entries)
Class 72: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (4
Entries) CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS
GREENWOOD RESERVE: SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, RICHARD RAY 3rd
WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM, CATHY FATIGATI 4th IONA FARMS STAR
ATTRACTION, ASHLEY HARRIS
Class 73: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32"
TO 34" (3 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR
MARY LOU KNAPP RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH 3rd
MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
Class 74:
MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS (1 Entries) CHAMPION: PHILIA BTUS
CASHMERE, RAY L ROSS
Class 75: GET OF SIRE (0
Entries)
Class 76: COUNTRY PLEASURE DRIVING MARES (6
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID
PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES RESERVE: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY 3rd
CENTURY OAKS VELVET JEWEL, KATHRYN CHARLES 4th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY
OR DEBBIE MEEK 5th IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS 6th
DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 77:
YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR MARE (11 Entries) CHAMPION: DSB
EXQUISITELY BUFF, Shown by SHANNA CROWE RESERVE: HUMHILLS MISS B HAVEN,
Shown by LANDIN DONER 3rd HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by KATIE
WATSON 4th HAPPY TIMES CHIPS HARMONIE, Shown by KATHRYN CHARLES 5th SUNNY
SIDE GRANDS WILD REBELATION, Shown by ALEX BRIGGS 6th FALLEN ASH EAGLES
GOSSIP GIRL, Shown by MALLORY GRAYSON 7th UNO HUNTRESS DIANNA, Shown by
KACIE MINNER 8th PHILIA BTUS SCARLETT LEGACY, Shown by CARRIE LEGROS 9th
AZARIAHS TIGER LILY, Shown by AUSTIN GOOD 10th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE,
Shown by CHRISTINA RIVERA
Class 78: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR MARE
(2 Entries) CHAMPION: HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN
HUDDLESTON RESERVE: HA DANNY BOYS QUEEN LATIFA, Shown by MIKAELA
HENSEN
Class 79: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING JUNIOR MARE (2
Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO KLASSICA, Shown by SAVANNA
ROE RESERVE: HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by KELBY
WARRENFELTZ
Class 80: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING 13-18 YEARS (4
Entries) CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA
CROWE RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN
CHARLES 3rd GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX 4th ABRIAS
DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD
Class 81: YOUTH CLASSIC PLEASURE
DRIVING 12 YEARS & UNDER (0 Entries)
Class 82: AMATEUR OWNED
TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 1 (6 Entries) CHAMPION:
TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY LUCHETTA RESERVE: HA DANNY BOYS
CLASSICAL ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON 3rd HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown
by HARRY MINNER 4th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE
MOONEY 5th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS 6th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN
GULLEDGE-FATALE
Class 83: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
JUNIOR MARE - LEVEL 2 (4 Entries) CHAMPION: HOPKINS BILLIONS BAY
ANNETTE, Shown by DEBRA HOPKINS RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by
SHERRY CROWE 3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by KIM
HUDDLESTON 4th DSB BUFFS BOOTY CALL, Shown by DEBBIE MEEK
Class
84: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - 30" & UNDER (9
Entries) CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by TONI
KNOPF RESERVE: TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY LUCHETTA 3rd
TEN LS BUFF AFTER DARK, Shown by DEBRA SAMPLE 4th ALLIANCE CROWNS CARESS,
Shown by JANET LEWIS 5th LOVETT FARMS TINY DANCER, Shown by JOE BAIRD 6th
HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by HARRY MINNER 7th H A MUSIC MANS GRAND
CALYPSO, Shown by JERRY HUDDLESTON 8th CASTLE ROCK GOLDS LOVE BUG, Shown by
YVONNE CLARK 9th ALOHA ACRES A SILENT PROMISE, Shown by DARIN
DONER
Class 85: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (9
Entries) CHAMPION: ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, Shown by TONI
KNOPH RESERVE: UNO RHAPSODY, Shown by JOE BAIRD 3rd HA MUSIC MANS IVE GOT
RHYTHM, Shown by JERRY HUDDLESTON 4th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by
CHRISTINE DONER 5th UNO HUNTRESS DIANNA, Shown by HARRY MINNER 6th REECES
ORION CELEBRATION, Shown by CAROL HOLLAR 7th TIMELESS TRULY SENSATIONAL,
Shown by YVETTE MOONEY 8th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS 9th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN
GULLEDGE-FATALE
Class 86: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 - 30" &
UNDER (4 Entries) CHAMPION: DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY
CROWE RESERVE: LOVETT FARMS TINY DANCER, Shown by DEBRA HOPKINS 3rd
CHANCE OF GOLDS CURTAIN CALL, Shown by BONNIE FOX 4th H A MUSIC MANS GRAND
CALYPSO, Shown by KIM HUDDLESTON
Class 87: AMATEUR JUNIOR MARE -
LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (4 Entries) CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID,
Shown by JONATHAN WHITT RESERVE: SRF PERFECTION, Shown by KRISTINA
SLOBODY 3rd UNO RHAPSODY, Shown by DEBRA HOPKINS 4th HA CV TOP BUCKS SILK
STOCKINGS, Shown by KIM HUDDLESTON
Class 88: YOUTH ROADSTER 12 YEARS
& UNDER (1 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED,
Shown by LUCAS HAMBY
Class 89: YOUTH ROADSTER 13-18 YEARS (2
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHANNA
CROWE RESERVE: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN
CHARLES
Class 90: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (4
Entries) CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T SLOBODY RESERVE: JSW A SHOW
KAYCE IN RED, JONATHAN WHITT 3rd LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, LANDIN
DONER 4th DSB NIGHTS WILD CARD, SHERRY CROWE
Class 91: TWO YEAR
OLD GELDINGS (3 Entries) CHAMPION: WOODED ACRES BON JOVI, NONA
PORTER RESERVE: POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, BOBBIE AND ALEX BRIGGS 3rd
HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR DEBRA HOPKINS
Class 92: AMATEUR
COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (6 Entries) CHAMPION: OLIVE BRANCHS
COMMANDERS BUCK BARON, Shown by SARAH THEISS RESERVE: MTC NOTORIOUS
BUCKEROO, Shown by YVONNE CLARK 3rd CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by
JASMINE SCHLICK 4th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, Shown by JULIE
GOOD 5th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS 6th BTF BUCK WARRIOR, Shown by PATTY HEASTY
Class
93: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries) CHAMPION: SRF
HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF
FAME, Shown by DARLENE DAVID 3rd ASTARTES BLAZIN RAZIN, Shown by CATHY
FATIGATI 4th JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by ANGELA HOLMES 5th DSB I
DARE YA, Shown by DEBBIE MEEK 6th MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA, Shown by
DARLENE BRIDGES
Class 94: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION
AMATEUR MARE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID,
JONATHAN S WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, ROGER T
SLOBODY
Class 95: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR
GELDING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON,
HEATHER TROGLAUER CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY,
JONATHAN S WHITT
Class 96: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION
JUNIOR GELDING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T
SLOBODY CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: WOODED ACRES BON JOVI, NONA
PORTER
Top of Page |
|
Day 3
Class 97: YOUTH HUNTER 13-18 YEARS (7
Entries) CHAMPION: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN
CHARLES RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN
CHARLES 3rd IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by KELLI FOX 4th GRF LINE
UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX 5th BROOKHAVENS AVATAR, Shown by
KATHRYN CHARLES
Class 98: YOUTH HUNTER 12 YEARS & UNDER (1
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS
HAMBY
Class 99: AMATEUR HUNTER (8 Entries) CHAMPION: CRYSTAL
RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID RESERVE: DE CHEVALS
WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY 3rd DREAMCHASERS DANCING
MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS 4th DREAMCHASERS WILD ABANDON,
Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS 5th IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, Shown by
CHARLENE MORGAN 6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES 7th SRF NOBLE
ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY
Class 100: OPEN HUNTER (8
Entries) CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M
DAVID RESERVE: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON HARRIS 3rd CADLE CREEKS
GALAXY N GALAHAD, TERRY AND JONI AND KATHRYN CHARLES 4th DREAMCHASERS WILD
ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS 5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN
RAINES-PHILLIPS 6th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY 7th
GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
Class 101: YOUTH
JUMPER 13-18 YEARS (5 Entries) CHAMPION: VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE,
Shown by AUSTIN GOOD RESERVE: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by ALEX
BRIGGS 3rd CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES 4th
GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX
Class 102: YOUTH
JUMPER 12 YEARS & UNDER (0 Entries)
Class 103: AMATEUR JUMPER
(3 Entries) CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS RESERVE: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD
NAUMAN 3rd MORIAHS OREO SUPREME, Shown by BOBBIE BRIGGS
Class 104:
OPEN JUMPER (4 Entries) CHAMPION: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON
HARRIS RESERVE: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN
RAINES-PHILLIPS 3rd GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, TODD & MELISSA
NAUMAN
Class 105: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS &
UNDER (0 Entries)
Class 106: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING -
13-18 YEARS (1 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by
KATHRYN CHARLES
Class 107: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (1 Entries) CHAMPION: HOPKINS DARK AND
CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER
Class 108: AMATEUR OWNED TRAINED
& EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries) CHAMPION: DSB BUFF
N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK RESERVE: DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY
CROWE 3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by DEBRA
HOPKINS
Class 109: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (4
Entries) CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by WESLEY SLOBODY RESERVE:
POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, Shown by BOBBIE BRIGGS 3rd LUCKY FOUR
SUCHABUCK SHAZAM, Shown by PATRICIA KINDLER 4th HOPKINS DARK AND
CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER
Class 110: AMATEUR JUNIOR GELDINGS
- LEVEL 2 (3 Entries) CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by KRISTINA
SLOBODY RESERVE: JSW A SHOW KAYCE IN RED, Shown by JONATHAN WHITT 3rd DSB
NIGHTS WILD CARD, Shown by SHERRY CROWE
Class 111: YOUTH COUNTRY
PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (4 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS COOL
COMMANDER, Shown by SHANNA CROWE RESERVE: CENTURY OAKS VELVET JEWEL, Shown
by KATHRYN CHARLES 3rd PHILIA BTUS ZIPPO, Shown by CARRIE LEGROS 4th GRF
THE GIORGIO ARMANI LINE, Shown by KELLI FOX
Class 112: YOUTH COUNTRY
PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entries) CHAMPION: SILVER
MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY
Class 113:
GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)
Class 114: AMATEUR
OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (1 Entries) CHAMPION: IONA FARMS
MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
Class 115: YOUTH SHOWMANSHIP 7
YEARS AND UNDER (1 Entries) CHAMPION: KELBY WARRENFELTZ, Showing LUCKY
FOUR SPOTZ STARKEEPER
Class 116: YOUTH SHOWMANSHIP 8-12 YEARS (0
Entries)
Class 117: YOUTH SHOWMANSHIP 13-18 YEARS (3
Entries) CHAMPION: ALEX BRIGGS, Showing MORIAHS OREO SUPREME RESERVE:
KATHRYN CHARLES, Showing BROOKHAVENS AVATAR 3rd KELLI FOX, Showing GRF THE
GIORGIO ARMANI LINE
Class 118: YOUTH SPEICAL NEEDS SHOWMANSHIP (0
Entries)
Class 119: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (6
Entries) CHAMPION: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M
DAVID RESERVE: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD 3rd NORLEAS
MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES 4th DE CHEVALS ENDLESS NIGHT,
CATHY FATIGATI 5th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX 6th
DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 120: CLASSIC
PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (3 Entries) CHAMPION: CHUPP CALL ME
COOL, JOE KAHRE RESERVE: LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R
EISENHUTH 3rd CAMELOTS MYSTICAL MERLIN, CHARLENE MORGAN
Class 121:
GENTLEMENS ROADSTER (2 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION,
JONATHAN WHITT RESERVE: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
Class
122: YOUTH COSTUME (1 Entries) CHAMPION: IONA EXCALIBUR, Shown by JOSIE
HARRIS
Class 123: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
STALLIONS - LEVEL 1 (3 Entries) CHAMPION: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO,
Shown by JOE BAIRD RESERVE: OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by YVONNE
CLARK 3rd SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by JASON
WARRENFELTZ
Class 124: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
STALLIONS - LEVEL 2 (1 Entries) CHAMPION: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO,
Shown by DEBRA HOPKINS
Class 125: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1
- 30" & UNDER (0 Entries)
Class 126: AMATEUR SENIOR STALLIONS
- LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (8 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown
by WESLEY SLOBODY RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA
SAMPLE 3rd B SPRINGHILLS BUCCANEER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE 4th
OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, Shown by SARAH THEISS 5th DOUBLE
DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by HARRY MINNER 6th FIRST KNIGHTS IN THE
MOMENT, Shown by JOE BAIRD 7th OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by
YVONNE CLARK 8th SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by JASON
WARRENFELTZ
Class 127: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" &
UNDER (3 Entries) CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA
SLOBODY RESERVE: JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by JONATHAN WHITT 3rd
ALL SMALL FARM BOOGERMAN REFLECTION, Shown by BRIAN HILL
Class 128:
AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5
Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, Shown by JONATHAN WHITT 3rd REECES GENESES,
Shown by BRIAN HILL 4th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA
HOPKINS 5th JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by ANGELA HOLMES
Class
129: SINGLE FINE HARNESS (1 Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T
SLOBODY
Class 130: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (1
Entries) CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI
SCHLICK
Class 131: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED CLASSIC
PLEASURE DRIVING (7 Entries) CHAMPION: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM,
Shown by DARLENE DAVID RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by
SHERRY CROWE 3rd DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI 4th
TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, Shown by ANDY MEEK 5th DREAMCHASERS WILD
ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS 6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA
HOLMES 7th LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE
EISENHUTH
Class 132: YOUTH 7 & UNDER EXHIBITING JUNIOR GELDING (0
Entries)
Class 133: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR GELDING (0
Entries)
Class 134: YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR GELDING (4
Entries) CHAMPION: POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, Shown by ALEX
BRIGGS RESERVE: DSB BUFF N TUFF, Shown by SHANNA CROWE 3rd LUCKY FOUR
SUCHABUCK SHAZAM, Shown by LANDIN DONER 4th HOPKINS DARK AND CHARISMATIC,
Shown by KACIE MINNER
Class 135: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (10
Entries) CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY RESERVE: OLIVE
BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS 3rd MTC NOTORIOUS
BUCKEROO, JEFF OR YVONNE CLARK 4th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI
SCHLICK 5th MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA, DARLENE BRIDGES 6th JSW
ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES 7th ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY
FATIGATI 8th BTF BUCK WARRIOR, CHARLENE MORGAN 9th GRF THE GIORGIO ARMANI
LINE, JOHN OR BONNIE FOX 10th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN
RAINES-PHILLIPS
Class 136: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
JUNIOR STALLION - LEVEL 1 (5 Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER
CHARM, Shown by JOE KAHRE RESERVE: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by JOE
BAIRD 3rd DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN
RAINES-PHILLIPS 4th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA DAILY 5th
HOLLAR LE FANTOMES REVENGE, Shown by CAROL HOLLAR
Class 137: AMATEUR
OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 2 (1
Entries) CHAMPION: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by DEBRA
HOPKINS
Class 138: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - 30" &
UNDER (5 Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by JOE
KAHRE RESERVE: RFM GENESES ARISTOCRAT, Shown by TONI KNOPF 3rd RAVENWOOD
JUST REMEMBER THIS, Shown by JANET LEWIS 4th REECES TOY SOLDIER, Shown by
CAROL HOLLAR 5th CMC ON EAGLES WINGS, Shown by JULIE GOOD
Class
139: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (5
Entries) CHAMPION: SRF GLADIATOR, Shown by WESLEY SLOBODY RESERVE:
REECES LM IDOLS BLACK HAWK, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE 3rd ROGERS HSR
DESTINED TO BE A STAR, Shown by TONI KNOPH 4th DREAMCHASERS MOON RIVER
DANCER, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS 5th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by
JEWELLEA DAILY
Class 140: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - 30"
& UNDER (1 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by
JONATHAN WHITT
Class 141: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER
30" TO 33" (2 Entries) CHAMPION: CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, Shown by
PAIGE MEHLHOPE RESERVE: SRF GLADIATOR, Shown by KRISTINA
SLOBODY
Class 142: ANTIQUE VEHICLE (1 Entries) CHAMPION:
PHILIA BTUS CASHMERE, RAY L ROSS
Class 143: REGIONAL GRAND &
RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS
EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF
EXCALIBUR, ROGER T SLOBODY
Class 144: REGIONAL GRAND & RESERVE
CHAMPION AMATEUR STALLION CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH FARMS
EPIC EAGLE, JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF GLADIATOR,
ROGER T SLOBODY
Top of Page
|
Day 4
Class 145: LIBERTY (24 Entries) CHAMPION: UNO
RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN
GOOD 3rd JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES 4th CHUPP CALL ME
COOL, JOE KAHRE 5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY OR SHANNA CROWE 6th
DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS 7th DSB BUFFS BOOTY
CALL, SHERRY OR SHANNA CROWE 8th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY OR DEBBIE
MEEK 9th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE GOOD 10th CADLE CREEKS GALAXY N
GALAHAD, TERRY AND JONI AND KATHRYN CHARLES
Class 146: AMATEUR SINGLE
PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (0 Entries)
Class 147: AMATEUR SINGLE
PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries) CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR
AN EMMY, Shown by LISA GREENWOOD RESERVE: WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM,
Shown by CATHY FATIGATI
Class 148: TWO YEAR OLD STALLIONS 29 AND
UNDER (3 Entries) CHAMPION: LIBERTYS LITTLE LUKE, JAMES PAYNE &
JONATHAN WHITT RESERVE: ROGERS HSR DESTINYS AMORE, DONALD OR SUZANNE
ROGERS 3rd CMC ON EAGLES WINGS, JULIE ANN GOOD
Class 149: TWO YEAR
OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (2 Entries) CHAMPION: LM IDOLS HAWKS BURTON,
DON OR BEVERLY BURDETTE RESERVE: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S
WHITT
Class 150: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (4
Entries) CHAMPION: FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK AND KATHY
LANTZ RESERVE: SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY 3rd REECES LM IDOLS BLACK
HAWK, LYNN GULLEDGE-FATALE OR CAROL HOLLAR 4th DAYSPRING KINGS REIGN, STACY
SACHEN
Class 151: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (3
Entries) CHAMPION: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN RESERVE: SRF
REVELETTE, ROGER T SLOBODY 3rd TEN LS REDI OR NOT, AMANDA
BENTON
Class 152: CLASSIC PLEASURE DRIVING GELDINGS (6
Entries) CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY RESERVE: NORLEAS
MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES 3rd DREAMCHASERS WILD ABANDON,
JOAN RAINES-PHILLIPS 4th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD 5th GRF
LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX 6th LITTLE GEMS COLORED
SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH
Class 153: YEARLING STALLIONS OVER 30
TO 32 (8 Entries) CHAMPION: CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, PAIGE
MEHLHOPE RESERVE: PHILIA EBONY KNIGHT, RAY OR MARTHA ROSS 3rd ABRIAS
SIGNATURE APPROVAL, STACY SACHEN 4th ROGERS HSR DESTINED TO BE A STAR, TONI
REECE OR DANIELLE HILL 5th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL MONARCH, JONATHAN
WHITT 6th TRIPLE K PLANNED PERFECTION, CYNDI EGBERT 7th RFM UNDISPUTED
WAR EAGLE, TONI REECE OR DANIELLE HILL 8th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, JEWELLEA
DAILY OR LINDA REINDERS
Class 154: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30
(2 Entries) CHAMPION: RAVENWOOD JUST REMEMBER THIS, JANET
LEWIS RESERVE: TOYLAND MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS
Class 155:
YEARLING STALLIONS 28 AND UNDER (4 Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS
MISTER CHARM, H JOE KAHRE RESERVE: HILLS A BILLION AND ONE, DANIELLE OR
BRIAN HILL 3rd ABRIAS SIGNATURE MASQUERADE, STACY SACHEN 4th KLEINE ACRES
STURMISCHE NACHT, LISA KLEINE
Class 156: OPEN ROADSTER (2
Entries) CHAMPION: MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA
SMITH RESERVE: IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS
Class
157: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO 30 (3 Entries) CHAMPION: SUNNY SIDE
JONIBUCK O HEZ THE ONE, RAY OR JAY PAUL MARTIN RESERVE: RFM GENESES
ARISTOCRAT, TONI REECE 3rd HOLLAR LE FANTOMES REVENGE, BILL OR CAROL
HOLLAR
Class 158: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (3
Entries) CHAMPION: TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, LYNN
GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY RESERVE: TIMELESS 1ST 2 BOOGIE, LYNN
GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY
Class 159: VERSATILITY (6
Entries) CHAMPION: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN
CHARLES RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T SLOBODY 3rd IONA FARMS
ROMANTIC ENERGY, CHARLENE MORGAN 4th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN
RAINES-PHILLIPS 5th PHILIA BTUS ZIPPO, RAY L ROSS
Class 160:
LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS
PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP RESERVE: WALBON CHERRY VANILLA ICE
CREAM, CATHY FATIGATI
Class 161: CLASSIC PLEASURE DRIVING STALLIONS
(1 Entries) CHAMPION: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS
GREENWOOD
Class 162: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED GELDINGS -
18 YEARS & UNDER (3 Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER
HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by
KATHRYN CHARLES 3rd DSB NIGHTS WILD CARD, Shown by SHANNA
CROWE
Class 163: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR GELDING (1
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by KELBY
WARRENFELTZ
Class 164: YOUTH 8-12 EXHIBITING SENIOR GELDING (0
Entries)
Class 165: YOUTH 13-18 EXHIBITING SENIOR GELDING (5
Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN
GOOD RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES 3rd LUCKY FOUR
SPOTZ STARKEEPER, Shown by KATIE WATSON 4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS,
Shown by KELLI FOX 5th PHILIA BTUS ZIPPO, Shown by CARRIE
LEGROS
Class 166: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY
PLEASURE DRIVING (5 Entries) CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF
FAME, Shown by DARLENE DAVID RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by
SHERRY CROWE 3rd MTC NITE WATCH, Shown by DEBBIE MEEK 4th SILVER MEADOWS
DANS WILD & WICKED, Shown by DARLENE BRIDGES 5th DREAMCHASERS DANCE THE
WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
Class 167: SENIOR STALLIONS
28 AND UNDER (2 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN
S WHITT RESERVE: SRF PREMIER, ROGER T SLOBODY
Class 168: SENIOR
STALLIONS OVER 28 TO 30 (3 Entries) CHAMPION: ALL SMALL FARM BOOGERMAN
REFLECTION, TONI REECE OR DANIELLE HILL RESERVE: TRIPLE K CINSIS AMERICAN
LEGEND 2, CYNDI EGBERT 3rd MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R
RICHART
Class 169: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (4
Entries) CHAMPION: PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, JONATHAN S
WHITT RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE 3rd DOUBLE
DESTINYS BUCKEROO TOO, BRAD OR DEBRA HOPKINS 4th OLIVE BRANCHS DESTINED FOR
GOLD, YVONNE OR JEFF CLARK
Class 170: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34
(5 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY RESERVE:
ALLIANCE MAJESTIC OLYMPIAN, JONATHAN WHITT 3rd REECES GENESES, TONI REECE OR
DANIELLE HILL 4th B SPRINGHILLS BUCCANEER, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE
MOONEY 5th JONES 2 GRANDE 2 BOOGIE, LYNN GULLEDGE-FATALE
Class
171: CLASSIC PLEASURE DRIVING MARES (2 Entries) CHAMPION: CROSS COUNTRYS
RAINY DAYS & MONDAY, ROSEANNE GOODMAN RESERVE: TSLS LEGACYS GOLDEN
KEEPSAKE, DEBBIE OR ANDY MEEK
Class 172: SOLID COLORED STALLIONS AND
GELDINGS (9 Entries) CHAMPION: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR
DEBRA HOPKINS RESERVE: DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, JOAN
RAINES-PHILLIPS 3rd TRIPLE K PLANNED PERFECTION, CYNDI EGBERT 4th FIRST
KNIGHTS IN THE MOMENT, BRAD OR DEBRA HOPKINS 5th DSB NIGHT ON THE TOWN,
SHERRY OR SHANNA CROWE 6th POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, BOBBIE AND ALEX
BRIGGS 7th TRIPLE K CINSIS AMERICAN LEGEND 2, CYNDI EGBERT 8th JSW SENOR
DEED, ANGELA HOLMES 9th KLEINE ACRES STURMISCHE NACHT, LISA
KLEINE
Class 173: MULTI-COLORED STALLIONS AND GELDINGS (6
Entries) CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY RESERVE: TOYLAND
MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS 3rd NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN
CHARLES 4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX 5th
DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, JOAN RAINES-PHILLIPS 6th HOLLAR LE
FANTOMES REVENGE, BILL OR CAROL HOLLAR
Class 174: REGIONAL GRAND
& RESERVE CHAMPION ROADSTER HORSE CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW
ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MINI
PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
Class 175:
REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION CHAMPIONSHIP GRAND
CHAMPION: PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, JONATHAN S WHITT CHAMPIONSHIP RESERVE
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
Class 176: REGIONAL GRAND
& RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU
KNAPP CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA
& TRAVIS GREENWOOD
Class 177: REGIONAL GRAND & RESERVE
CHAMPION JUNIOR STALLION CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CHANCE OF GOLDS
DOUBLE DOWN, PAIGE MEHLHOPE CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LM IDOLS HAWKS
BURTON, DON OR BEVERLY BURDETTE
Class 178: REGIONAL GRAND &
RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION:
CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID CHAMPIONSHIP RESERVE
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET
THEISS
Class 179: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION CLASSIC
PLEASURE DRIVING CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN
XPRESS, SHERRY OR SHANNA CROWE CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MTC
POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD
|
Top of Page
RETURN TO ARCHIVES |