American Miniature Horse Association
World Championship Show September 30 - October 6, 2012 Will Rogers
Memorial Center Fort Worth, Texas
RETURN TO ARCHIVES
Results of
September 30 (Classes 41-50) |
October, 1 2012 (Classes 51-76) |
October, 2 2012 (Classes 77-100 , F1) |
October, 3 2012 (Classes 101-105, F2-F17) |
October,4 2012 (Classes 110-135, F18, F19) |
October, 5 2012 (Classes 135-159 F20, F21) |
|
October, 6 2012 (Classes 160-189 F22, F23) |
|
Day
1 Classes 41-50
Class 41: AOTE EXHIBITING JUNIOR MARE LEVEL 1 (8
Entries) CHAMPION: HUMHILLS MISS B HAVEN, CHRISTINE DONER OR LANDIN
DONER RESERVE: HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS
HEAVENSENT MINIATURE 3rd LUCKY FOUR BLACK VELVET LITEN BRITE, JERRY ELLIS OR
ELIZABETH ELLIS 4th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, RAY OR KAY BISHOP 5th
WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, DONNA LAVERY 6th HILLS ULTIMAT DREAM,
YVETTE MOONEY OR LYNN GULLEDGE FATALE 7th GLENNS PRINZS TEA TIME, BRANDY
SPICER 8th GER MELS SIERRA, JANET K. MATZNER
Class 42: AOTE
EXHIBITING JUNIOR MARE LEVEL 2 (15 Entries) CHAMPION: CONDERS
EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, ABBY CONDER RESERVE: DUSTY ROSES MISS SUGAR AND
SPICE, DEAN OR DIAN HARRIS 3rd DSB PRISSIN IN THE BUFF, SHERRY H.
CROWE 4th SONOITA ROCK THE CASBAH, LORI BARILE NAVEH, SONOITA
HIGHLANDS 5th ME HE MISS COLORADO, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE
MINIATURES 6th WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, DONNA LAVERY 7th ERICAS
TAKING THE SPOTLIGHT, WILLIAM SHEPHERD & REBECCA SHEPHERD 8th IONA FARMS
CALLISTO, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR 9th DSB BUFFS
BOOTY CALL, SHERRY H. CROWE 10th SILVERLEAF STETSONS 2 TIMES A LADY, RAYMOND
POPE OR JANICE POPE, SILVER LEAF FARM
Class 43: AMATEUR CLASSIC
PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (20 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED
PAYDAY, Shown by AMANDA B BENTON RESERVE: REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by
JANE WAGNER 3rd OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS 4th MS WISH
N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES 5th LUCKY HARTS TWO BUCK
CHUCK, Shown by MARY COLLINGS 6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, Shown
by JOHN GRACEY 7th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by LAUREN CONWAY
GREAVES 8th SHADOW BOXS RICOCHET, Shown by TARYN WRIGHT 9th SCOTT CREEK
MYSTIC TALKABOUT BAY, Shown by KERI LEE 10th RDP WILDFIRE, Shown by SHERALEE
CLARK
Class 44: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, 30 AND UNDER (10
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, Shown by ALANNAH
HORROCKS RESERVE: LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, Shown by HARRY
MINNER 3rd SRF REFLECTION, Shown by WESLEY SLOBODY 4th DESIGNER BAYBE GOT
BLING, Shown by WENDY S HARTMAN 5th SAMIS DOUBLE OH MY, Shown by TUI
SCHEURING 6th JONES BLUE BOYS GLITZ N GLAMOUR, Shown by ERIN DUFFY
PETRILLI 7th WF CUTTYS REBA, Shown by DEBRA EMERY 8th TEN LS SPIRITS
DAINTY MISS, Shown by DEBRA SAMPLE 9th GLENNS PRINZS TEA TIME, Shown by
THOMAS SPICER 10th HILLS ULTIMAT DREAM, Shown by YVETTE
MOONEY
Class 45: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30 TO 33 (17
Entries) CHAMPION: GRF ROYAL STAR LINES LADY LEE, Shown by KELLI
FOX RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS 3rd ALAMOS POES
BRASH & SASSY, Shown by JULIE ANN GOOD 4th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown
by CHRISTINE DONER 5th QF ENTRANA DI DOMINUS, Shown by JOHN GRACEY 6th
SHM WESTERNBOYS DUTCH DESIGN, Shown by ALINE VAN LAARHOVEN 7th GRF LINES
DEWDROP, Shown by HARRY MINNER 8th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by VALERI
LANSFORD 9th CANDYLANDS MEMORIZED, Shown by CINDY J. MCPIKE 10th TRICETTA
TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY N. LUCHETTA
Class 46: AOTE SINGLE
PLEASURE DRIVING (3 Entries) CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, WINONA
KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY, TELQUEST MINIS RESERVE: WF STEAL MY HEART, GLEN
OR PAULA MATTHEWS 3rd DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON
BRAUN
Class 47: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, 30 AND UNDER (18
Entries) CHAMPION: JSW REDIS FORBIDDEN KISS, Shown by JONATHAN S.
WHITT RESERVE: SRF REFLECTION, Shown by KRISTINA SLOBODY 3rd REECES
UNDISPUTED SECRET LOVE, Shown by ANDREW MUELLER 4th OAK BAY SALSA SAVANNAH,
Shown by SHERYL PETERSON 5th PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, Shown by
BROOKE A. SHERIDAN 6th ME HE MISS COLORADO, Shown by MARY LOU ELDER 7th
BLUE RIBBON MILES JUST DUN FANCY, Shown by DEBORAH REUL 8th IMPRESSIBLE
VERSACES ISADORA, Shown by JOHN C. BENNETT 9th LA VISTA JAZZS FINALE, Shown
by LORI BARILE NAVEH 10th HUNTERBERRY HILL IM JAZZED UP 2 SE, Shown by
ADELYN F. ROWLAND
Class 48: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30 TO
33 (20 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by
JONATHAN S. WHITT RESERVE: FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, Shown by
STEPHANI PAPPAS 3rd WINGATES ADORE MI, Shown by KELLY ANN CAMPBELL 4th
RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 5th CONDERS
EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, Shown by ABBY CONDER 6th INDIAN PEAKS CHASIN THE
DREAM, Shown by JOHN C. BENNETT 7th ALLIANCE FIERY KISSES, Shown by BRIAN C.
HILL 8th REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by MARIE A. POWELL 9th FIRST
KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown by K. C. PAPPAS 10th ERICAS SHEZ GOT THE
LOOK, Shown by ERICA KILLION
Class 49: AMATEUR COUNTRY PLEASURE
DRIVING LEVEL 1 (24 Entries) CHAMPION: HALF MEASURES A GAMBLING MAN
FACES, Shown by DENNIS HANEY RESERVE: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by
BREANNE LOESCH 3rd TEN LS REDI OR NOT, Shown by AMANDA B BENTON 4th HCM
BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F. ROWLAND 5th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC,
Shown by MARK MYERS 6th ROYALTYS LITTLE PIERRE, Shown by DEBRA EMERY 7th
JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS 8th LR PHANTOMS
SECRET STORM, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES 9th WILLOW CREEKS ULTIMATE
DREAM, Shown by SCOTT BURDETTE 10th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown
by JULIE ANN GOOD
Class 50: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR
JUNIOR MARE WORLD GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT WORLD RESERVE
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A
HORROCKS, LUCKY FOUR, Shown by ALANNAH HORROCKS
|
|
Day
2 Top of Page Classes 51-76
Class 51: AMATEUR SHOWMANSHIP (16 Entries) CHAMPION:
JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION RESERVE:
BREANNE LOESCH, Showing ABRIAS COPPER BUCKEROO 3rd KIMBERLY SWEATT, Showing
VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT 4th MARY WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER
FRIENDLY 5th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET 6th
VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST 7th ANDREA PETERSEN
RYAN, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE 8th KAY MORRIS, Showing DESERT
GOLDS BTUS DREAM CATCHER 9th TARYN WRIGHT, Showing ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE
CHARMING 10th LINDA M. DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE
LIGHTNIN
Class 52: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (11
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by JONATHAN S.
WHITT RESERVE: MTC CHECK HER OUT, Shown by KIMBERLY MCCABE 3rd SSH SHADOW
OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON 4th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by
COLLEEN E. KENNEDY 5th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CINDY J.
MCPIKE 6th DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN 7th
FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, Shown by JULIANNA MYERS 8th COLUMBIA DANDY KING,
Shown by DEBORAH L. PALMER 9th SAMIS QUIZ KID, Shown by KATHY
COURTNEY 10th RDP IT MUST B LUV, Shown by JOE D. WARD
Class 53:
AMATEUR OTE EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 1 (12 Entries) CHAMPION: R BAR
CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE STANFORD RESERVE: JCW BUCKS BRONZED TO
PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY 3rd DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN RULE,
Shown by DAWN M. HENRICH 4th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by
DARLENE TODD BRIDGES 5th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY
BRIDGES 6th JONES BLUE BOYS QT PIE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 7th
TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY 8th ACES TRAVASIA, Shown
by REBECCA HAROLDSON 9th CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, Shown by TIMOTHY AUDET,
SR 10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by SILVIA FASSIO
Class
54: AMATEUR OTE EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 2 (6 Entries) CHAMPION: LM
IDOLS SYRIAH HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER RESERVE: DESIGNER BREAKIN
THE GOLDEN RULE, Shown by DONNA LAVERY 3rd HCM BUCKS MARISOL, Shown by
ADELYN F. ROWLAND 4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 5th
TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by DEBBIE MEEK 6th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN
THE BANK, Shown by JULIANNA MYERS
Class 55: AMATEUR CLASSIC PLEASURE
DRIVING LEVEL 2 (6 Entries) CHAMPION: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN
N. HOLUB RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS 3rd DD
TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT 4th JSW SENOR DEED, Shown
by ANGELA HOLMES 5th MTC POSITRACTION, Shown by TRAVIS GREENWOOD 6th HUSH
HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES 7th C SPOTS SNOWDRIFTERS
RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID 8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by
DAVID SANDENO 9th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by JOE D. WARD 10th BELLS
EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
Class 56: AMATEUR
SENIOR MARE, LEVEL 1, 30 AND UNDER (1 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS
FRENCH KISS, Shown by CINDY J. MCPIKE
Class 57: AMATEUR SENIOR MARE,
LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (12 Entries) CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY
DAISY, Shown by CHRISTINE DONER RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY
SLOBODY 3rd WESTWIND FARMS PRINCESS BY ATTITUDE, Shown by ALANNAH
HORROCKS 4th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE STANFORD 5th REECES
RUSSIAN EMPRESS, Shown by MELISSA C. NAUMAN 6th DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN
RULE, Shown by DAWN M. HENRICH 7th MULLIGANS RUN BLISSFUL DREAMS, Shown by
LYNN GULLEDGE-FATALE 8th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA
J. KELLEY 9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY 10th
CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
Class 58:
AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30 AND UNDER (2 Entries) CHAMPION:
ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, Shown by ANN DWYER RESERVE: REECES ORION
DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG
Class 59: AMATEUR SENIOR
MARE, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (13 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES
OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN S. WHITT RESERVE: CLAYBURYS PRIVATE
SCARLET BAY, Shown by SAMMY B. RUDEL 3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY,
Shown by DARIN DONER 4th LM IDOLS CELEBRITY HAWK, Shown by AIMEE J
WHEATER 5th SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY 6th J MARS
DESTINYS JEWEL, Shown by LORI BARILE NAVEH 7th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL
DREAM, Shown by DONNA LAVERY 8th OAK BAY BLACK BEAN SALSA, Shown by PAT
PROCTOR 9th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD C. NAUMAN 10th MYSTIC
MOON REBELS CALAMITY JANE, Shown by BECKY L. ARMSTRONG
Class 60:
AMATEUR OTE ROADSTER (7 Entries) CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C,
Shown by COLLEEN E. KENNEDY RESERVE: WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA
MATTHEWS 3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN
GOOD 4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS 5th DREAMCHASERS
DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS 6th CIRCLE J RENEGADE
WIND, Shown by MARCIA L. SIZEMORE 7th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK,
Shown by JULIANNA MYERS
Class 61: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN
MORRIS RESERVE: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK 3rd RDP PASS A
FIRE, KATHY STARRETT 4th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, THOMAS OR LYDIA
COLEMAN
Class 62: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIORR STALLION LEVEL 1 (3
Entries) CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE
KAHRE RESERVE: CEDAR VALLEYS IM SO PSYCHED UP, Shown by TIMOTHY AUDET,
SR 3rd ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH
Class 63:
AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIOR STALLION LEVEL 2 (6 Entries) CHAMPION:
COVERGIRLS HARLEQUIN ROMANCE BY ACE, Shown by CHARLENE EISENMENGER RESERVE:
LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 3rd ME HE SUPERS LIVE THE
LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER 4th INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, Shown by
JOHN C. BENNETT 5th IONA FARMS MILKY WAY, Shown by BONNIE HARRIS 6th
ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, Shown by BEVERLY ALLEN
Class 64:
AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (1 Entries) CHAMPION: ALLIANCE
UNFORGETTABLE MOMENTUM, Shown by SUSAN STUART
Class 65: AMATEUR
JUNIOR STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (9 Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR
REBELSUPREME REMARKABLE, Shown by ALANNAH HORROCKS RESERVE: DESIGNER
CREATION OF A LIFETIME, Shown by WENDY S HARTMAN 3th VERMILYEA RED TAPES
LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE 4th ERL SLICK REPLY, Shown by THOMAS
SPICER 5th SRF NIGHT RIDER, Shown by WESLEY SLOBODY 6th HOPKINS RED ROBIN
HOOD, Shown by HARRY MINNER 7th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, Shown
by LYNN GULLEDGE-FATALE 8th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, Shown by YVETTE
MOONEY
Class 66: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 TO 33 (10
Entries) CHAMPION: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CINDY J.
MCPIKE RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, Shown by HARRY
MINNER 3rd ALLIANCE CROWNS CALYPSO, Shown by TASHA HOLCOMBE 4th PHILIA
EBONY KNIGHT, Shown by MARTHA ROSS 5th CEDAR VALLEYS IM SO PSYCHED UP, Shown
by TIMOTHY AUDET, SR 6th DOUBLE G PLATINUM IMAGE, Shown by BRUCE D.
GILES 7th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA LYNN DAILY 8th
ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH 9th ALURE RANCH SPIRITS
RADICAL REVUE, Shown by JAMES ALLEN
Class 67: AMATEUR JUNIOR
STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (14 Entries) CHAMPION: ERL CUTTYS
COPYRIGHT, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER RESERVE: NIRVANAS TALISMAN DE
SUERTE, Shown by ABBY CONDER 3rd JSW WARDANCES TIZ N HONOR, Shown by
JONATHAN S. WHITT 4th ALAMOS SIRS MAJ LAD IM REMARKABLE, Shown by BRIAN C.
HILL 5th SILVERLEAF LITTLE ROJO AMIGO, Shown by RAYMOND POPE 6th DSB
DREAMBOYS MAJOR PAYNE, Shown by DEBBIE MEEK 7th OAK BAY SALSA DONATELLO,
Shown by SHERYL PETERSON 8th REDROCK MAGIC SHOW, Shown by CAMMIE
VLOEDMAN 9th SONOITA ANONYMOUS INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH 10th
FIREWATERS TALLADEGA NIGHTS, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
Class 68:
AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 TO 33 (9 Entries) CHAMPION:
OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND RESERVE: CONDERS RULE THE
WORLD, Shown by ABBY CONDER 3rd OAK BAY EXTREME POSSIBILITY, Shown by
JONATHAN S. WHITT 4th AVANTES IVE GOT THE ACE, Shown by KELSIE A
SHERMAN 5th LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 6th ME HE SUPERS
LIVE THE LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER 7th MISTY ROSE PALADIN, Shown by
PAUL ROSEN 8th FIESTA ACRES MYSTIQUE, Shown by CAMMIE VLOEDMAN 9th IONA
FARMS MILKY WAY, Shown by BONNIE HARRIS
Class 69: AMATEUR OTE
EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 1 (4 Entries) CHAMPION: WINNING STREAKS
MAGIC EMPEROR, Shown by DAWN M. HENRICH RESERVE: PRESTIGE PETITES REMINGTON
CHARGE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 3rd MI MINIS WHISKEY BEY, Shown by
CONNIE STANFORD 4th LOS ARBOLES ODYSSEYS SAMURAI, Shown by LUCILLE E.
KUSLUCH
Class 70: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 2 (7
Entries) CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DONNA
LAVERY RESERVE: LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER 3rd CONDERS
PLAINLY EXCEPTIONAL, Shown by ABBY CONDER 4th ARIONS BELLAGIO DESTINY, Shown
by KRYSTLE B. ACTON 5th TMM MONEY MASTER, Shown by KATIE TAYLOR
MARSHALL 6th INDIAN PEAKS GOLDEN RULE, Shown by JENNIFER K. BENNETT 7th
DSB BUFF N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK
Class 71: AMATEUR JUNIOR
GELDING, LEVEL 1 (11 Entries) CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION,
Shown by ALANNAH HORROCKS RESERVE: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by
DAWN M. HENRICH 3rd ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by STEPHANIE
HIMLIN 4th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by HARRY MINNER 5th RHA WARDANCES
DR ZHIVAGO, Shown by KAREN P. HUNTER 6th SRF EXCALIBUR, Shown by WESLEY
SLOBODY 7th HYTIDE LYRICAL BLESSING, Shown by DRUCILLA CROWELL 8th MI
MINIS WHISKEY BEY, Shown by CONNIE STANFORD 9th LOS ARBOLES ODYSSEYS
SAMURAI, Shown by LUCILLE E. KUSLUCH 10th ALLIANCE THE HEAT IS ON, Shown by
TASHA HOLCOMBE
Class 72: AMATEUR JUNIOR GELDING, LEVEL 2 (10
Entries) CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DONNA
LAVERY RESERVE: CONDERS ALL DUN WITH RULES, Shown by ABBY CONDER 3rd LM
IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER 4th JSW BEAUS MAJESTIC ENVY,
Shown by JONATHAN S. WHITT 5th ARIONS BELLAGIO DESTINY, Shown by KRYSTLE B.
ACTON 6th ABRIAS SIGNATURE REMARK, Shown by DEBORAH REUL 7th ALLURE RANCH
SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by BRIAN C. HILL 8th STARS GENUINE GRANITE,
Shown by AIMEE J WHEATER 9th RHA WARDANCES DR ZHIVAGO, Shown by SAMANTHA
PHIPPS 10th SRF EXCALIBUR, Shown by KRISTINA SLOBODY
Class 73:
AMATEUR OTE COUNTRY PLEASURE DRIVING (25 Entries) CHAMPION: QUINTESSA
RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT RESERVE: ABRIAS COPPER BUCKEROO,
Shown by BREANNE LOESCH 3rd HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F.
ROWLAND 4th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JULIANNA MYERS 5th
CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY BRIDGES 6th VERMILYEA FARMS MISTER
HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD 7th LUTES APACHE BOW, Shown by JOHN T.
MORRIS, JR. 8th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M.
DAVID 9th HI STEPPIN RAZZLE DAZZLE RAINBOW, Shown by AMY DIRKSE 10th JCW
BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
Class 74:
GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR MARE WORLD GRAND CHAMPION:
FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by
JONATHAN S. WHITT WORLD RESERVE CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY,
MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL, Shown by SAMMY B. RUDEL
Class 75:
GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR GELDING WORLD GRAND CHAMPION:
WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, DONNA LAVERY, Shown by DAWN M. HENRICH WORLD
RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS,
Shown by ALANNAH HORROCKS
Class 76: GRAND AND RESERVE CHAMPION
AMATEUR JUNIOR STALLION WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE,
ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, Shown by ADELYN F.
ROWLAND WORLD RESERVE CHAMPION: ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA"
FISSELER, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
|
|
Day 3
Top of Page Classes 77-109 , F1
Class 77: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (11
Entries) CHAMPION: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY
SWEATT RESERVE: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN
WRIGHT 3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS 4th O THAT FRITO
BANDITO, Shown by KAY MORRIS 5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown
by KIMBERLY SWEATT 6th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by KAY
MORRIS 7th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS 8th JSW ZORROS
HUCKLEBERRY BAY, Shown by ANGELA HOLMES 9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by
DAVID SANDENO 10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by NATALIE
BERGLUND
Class 78: AMATEUR HALTER OBSTACLE (29
Entries) CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY
WILSON RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT 4th BARB
DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES 5th LITTLE
AMERICAS D S AT LAST, Shown by VALERI LANSFORD 6th COH CASABLANCA, Shown by
JILLIAN N. HOLUB 7th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by LAUREN
CONWAY GREAVES 8th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN
WRIGHT 9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO 10th CRYSTAL
RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
Class 79:
AMATEUR HUNTER (38 Entries) CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT,
Shown by KIMBERLY SWEATT RESERVE: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE 4th
ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH 5th COLUMBIA MIGHTY TITAN,
Shown by ADELYN F. ROWLAND 6th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY
LEWIS 7th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M.
DAVID 8th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 9th ERL RANDOM REVENGE, Shown by NATALIE BERGLUND 10th CANDYLANDS R
FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
Class 80: AMATEUR JUMPER
(12 Entries) CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL
CRIDER RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO 3rd
GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD C. NAUMAN 4th LR SCOUTS SUPER
STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL 5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS,
Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS 6th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON,
Shown by LAUREN CONWAY GREAVES 7th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by
FRANKLIN WILSON 7th DREAMCHASERS MOONLIGHT AND ROSES, Shown by JOAN RAINES-
PHILLIPS 9th BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by LAUREN CONWAY
GREAVES 10th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J.
KELLEY
Class 81: ADULT SN SHOWMANSHIP (2 Entries) CHAMPION:
JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS OUTRAGEOUS RESERVE: CAMMIE
VLOEDMAN, Showing TOP OF TEXAS BLOSSOMS POSSUM
Class 82: AMATEUR
ROADSTER (12 Entries) CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S.
NELSON RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by TERESA FLINT
WEATHERS 3rd SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON 4th LEPRECHAUN
ACRES MISSY, Shown by KRISTINA SLOBODY 5th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA
MATTHEWS 6th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY 7th
VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD 8th ACES VICTORIAN
LACE, Shown by REBECCA HAROLDSON 9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by
CINDY J. MCPIKE 10th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN
WRIGHT
Class 83: ADULT SN WITH MARE (4 Entries) CHAMPION:
FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM RESERVE: DUSTY
ROSES MISS SUGAR AND SPICE, DEAN OR DIAN HARRIS 3rd TEN LS PASSION IN THE
BUFF, DIANNE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY 4th LADY LUCK 2, SUZANNE SOOTER
& BECKY SCHULZ
Class 84: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
SENIOR STALLION LEVEL 1 (5 Entries) CHAMPION: ALLIANCE EXCALIBER, Shown
by FRANCES NIGH RESERVE: GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DAWN M.
HENRICH 3rd GLENN DIAMOND GEM, Shown by THOMAS SPICER 4th CEDAR VALLEYS
FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY AUDET, SR 5th ACES BOOMERANG, Shown by
REBECCA HAROLDSON
Class 85: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED
SENIOR STALLION LEVEL 2 (9 Entries) CHAMPION: INDIAN PEAKS BEETHOVENS
PREMIER, Shown by JOHN C. BENNETT RESERVE: LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by
KIMBERLY LAFLEUR 3rd LITTLE KINGS BAY A BUCK, Shown by KRYSTLE B.
ACTON 4th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by MARILYN MEYER 5th PECAN
GROVE CUSTOMIZED CORVETTE, Shown by BRENDA D. SELLWOOD 6th GROSSHILLS MISTER
BOOGERMAN, Shown by DONNA LAVERY 7th JF NASHVILLE JAZMAN, Shown by TAMARA
ANTTONEN 8th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER 9th LM IDOLS
DIRTY WHITE BOY, Shown by DIANA HORNE
Class 86: AMATEUR SENIOR
STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (4 Entries) CHAMPION: ALLIANCE
EXCALIBER, Shown by FRANCES NIGH RESERVE: SRF MARENGO, Shown by WESLEY
SLOBODY 3rd FIESTA ACRES STORMY KNIGHT, Shown by ELIZABETH STETZLER 4th
TIZ PAINTED FEATHERS DANCING SPIRIT, Shown by MARSHA LYNN
HAMILTON
Class 87: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (8
Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY SLOBODY RESERVE:
LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA SAMPLE 3rd BAR B MIDNIGHT
COWBOY, Shown by KRISTINA ELSIK 4th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION,
Shown by JOHN GRACEY 5th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY
AUDET, SR 6th REECES LM IDOLS BLACK HAWK, Shown by LYNN
GULLEDGE-FATALE 7th GLENN DIAMOND GEM, Shown by THOMAS SPICER 8th
GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DAWN M. HENRICH
Class 88:
AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (5 Entries) CHAMPION:
FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN S. WHITT RESERVE: FALLEN ASH
FARMS HANDSOME EAGLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND 3rd SRF MARENGO, Shown by
KRISTINA SLOBODY 4th LITTLE KINGS BAY A BUCK, Shown by KRYSTLE B.
ACTON 5th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by MARILYN
MEYER
Class 89: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (10
Entries) CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, Shown by KIMBERLY SWEATT RESERVE:
SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by JONATHAN S. WHITT 3rd SRF NOBLE HEIR,
Shown by KRISTINA SLOBODY 4th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, Shown by
DENNIS HANEY 5th FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, Shown by STEPHANI
PAPPAS 6th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 7th
GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DONNA LAVERY 8th MYSTICMOON REBELS
IMAGINETHATSPIRIT, Shown by BECKY L. ARMSTRONG 9th FALLEN ASH FARMS
EXCLUSIVE EAGLE, Shown by BONNIE HARRIS 10th LM IDOLS DIRTY WHITE BOY, Shown
by DIANA HORNE
Class 90: AMATEUR OTE CLASSIC PLEASURE DRIVING (17
Entries) CHAMPION: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB RESERVE:
DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT 3rd JSW SENOR DEED,
Shown by ANGELA HOLMES 4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A.
POWELL 5th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER 6th C SPOTS
SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID 7th HUSH HAVENS SUMMER
STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES 8th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, Shown
by JULIE ANN GOOD 9th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS 10th TWO
BITZ TAKEN A CHANCE, Shown by THOMAS A COLEMAN
Class 91: ADULT SN
WITH STALLION OR GELDING (4 Entries) CHAMPION: FIESTA ACRES MYSTIQUE,
BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE FARM RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR
REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd MTC SUN DIAL, DAVID & SALLY
LEE & AMELIA LEE 4th DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA
MAY, DESERT ROSE MINIATURES
Class 92: AMATEUR OWNED TRAINED &
EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 1 (7 Entries) CHAMPION: PRF BLACK LABEL
ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER
HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD 3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 4th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by LYNN BURGIN 5th
WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DAWN M. HENRICH 6th HOPKINS DARK
AND CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER 7th CCMF ALLIANCE PRODAJAY, Shown by
BOBBIE BRIGGS
Class 93: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR
GELDING LEVEL 2 (12 Entries) CHAMPION: ARIONS BOOMERANG, Shown by ANGELA
HOLMES RESERVE: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW
MUELLER 3rd SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON 4th
ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, Shown by MARY WILSON 5th DD TOO HOTS SILK
TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT 6th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown
by ADELYN F. ROWLAND 7th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DONNA
LAVERY 8th LUCKY FOUR VELVETBUCK ARARITY, Shown by MARIE A. POWELL 9th
ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH 10th DSB NIGHT ON THE TOWN,
Shown by SHERRY H. CROWE
Class 94: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1,
30 AND UNDER (2 Entries) CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, Shown
by ERIN DUFFY PETRILLI RESERVE: ACES CHOCOLATE CHIP, Shown by REBECCA
HAROLDSON
Class 95: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, OVER 30 TO 34
(13 Entries) CHAMPION: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI
WALKER RESERVE: SRF DREAMCATCHER, Shown by WESLEY SLOBODY 3rd VERMILYEA
FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD 4th DAYSPRING GOLDEN CROWN,
Shown by DRUCILLA CROWELL 5th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by DEBORAH L.
PALMER 6th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, Shown by PATRICK MCGINNIS 7th
ROYALTYS LITTLE PIERRE, Shown by DEBRA EMERY 8th MS WISH N WELLS A LUNAR
ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES 9th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 10th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, Shown by LYNN BURGIN
Class 96:
AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, 30 AND UNDER (2 Entries) CHAMPION:
ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT RESERVE:
MCCARTHYS SILVER DOLLAR, Shown by BRIAN C. HILL
Class 97: AMATEUR
SENIOR GELDING, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (15 Entries) CHAMPION: OAK BAY
SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS,
Shown by JONATHAN S. WHITT 3rd BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by
BRIAN C. HILL 4th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY 5th LUCKY
FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW MUELLER 6th CONDERS DISTINCTLY
DEBONAIR, Shown by ABBY CONDER 7th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE
TAYLOR MARSHALL 8th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F.
ROWLAND 9th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DONNA LAVERY 10th
MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by SHARYN MELLINGER
Class 98:
AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (25 Entries) CHAMPION: LIBERTYS
ODYSSEYS STAR, Shown by JILLIAN N. HOLUB RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS
FIRE DESIGN, Shown by ELIZABETH DALES 3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT,
Shown by KIMBERLY SWEATT 4th MTC EASTER BUCK, Shown by KATHY COURTNEY 5th
OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, Shown by LISA K. GREENWOOD 6th PRF IN YOUR
DREAMS, Shown by DEBORAH L. PALMER 7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown
by CINDY J. MCPIKE 8th R BAR CS HES WELL RED, Shown by TERESA FLINT
WEATHERS 9th HI STEPPIN BE A SHOWSTOPPER, Shown by AMY DIRKSE 10th
MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, Shown by GLEN FERGUSON
Class 99: GRAND
AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR STALLION WORLD GRAND CHAMPION:
GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL,
Shown by KIMBERLY SWEATT WORLD RESERVE CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC
EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
Class
100: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR GELDING WORLD GRAND
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH,
Shown by KERRI GRIGGS WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
Class F1:
THREE YEAR OLD HUNTER FUTURITY (10 Entries) 1st VINTAGE FARMS MIDNIGHT
WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 2nd LYMRICKS
NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 3rd FLAGSTONE FARMS B
DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS 4th IONA FARMS SAME
DIFFERENCE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR 5th LYMRICKS
BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY CLOKE 6th LUCKY FOUR VELVETBUCK
ARARITY, MARIE A. POWELL 7th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS
OR GORDON/BONNIE HARRIS 8th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS,
VERSATILITY FARM & TRAINING
|
|
Day 4
Top of Page Classes
101-105, F2-F17
Class 101: OPEN
OBSTACLE DRIVING (12 Entries) CHAMPION: BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE
GLOSSER RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER 3rd O THAT
FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS 4th RSB WINNING TRADITION, BROOKE
GLOSSER 5th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN 6th
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE 7th BELLS
EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST 8th HALF
MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY
SWEATT 9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN
MELLINGER 10th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA
DAWN THOMPSON
Class 102: OPEN HALTER OBSTACLE (19
Entries) CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN
WILSON RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN
MELLINGER 3rd QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON 4th RAVENWOOD ROMANCE TO
REMEMBER, BROOKE GLOSSER 5th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL
WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 6th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN &
KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 7th CIRCLE H THE MASTER
PIECE, MARY ORFRANKLIN WILSON OR JILLIAN HOLUB 8th RSB WINNING TRADITION,
BROOKE GLOSSER 9th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, MARY WILSON 10th DD TOO
HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT
FAMIL
Class 103: OPEN HUNTER (33 Entries) CHAMPION:
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE RESERVE: VISTA
VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT
FAMIL 3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN
MELLINGER 4th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA
NAUMAN 5th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS 6th ALL WRIGHTS
PEPPY PIPPIN, MICHAEL WRIGHT OR TRACI WRIGHT 7th CROWN JEWELS CRESCENDO
FORTE, BRIE L PUTNAM 8th JF GIZMOS VICTORY, MARIE A. POWELL 9th RAVENWOOD
ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER 10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER,
DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER
Class 104: OPEN JUMPER (11
Entries) CHAMPION: IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA
MINIATURE HOR RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA
CRIDER 3rd DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES- PHILLIPS 4th
SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER 4th JSW
ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR PAULA BURGIN 6th GROSSHILL EK
SPITFIRES REVENGE, TODD OR MELISSA NAUMAN 6th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE
OR KELLY LEWIS 8th ULTRA SUEDE, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA
NAUMAN 9th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFFREY LEVENSTAM, FLYING TAIL
FARM 9th DREAMCHASERS MOONLIGHT AND ROSES, JOAN RAINES-
PHILLIPS
Class 105: MARE & CURRENT YEAR FOAL (2
Entries) CHAMPION: NIRVANAS NEW YEAR NEW RULES, JERRY ELLIS &
ELIZABETH ELLIS RESERVE: BLUE RIBBON BODACIOUS I CHI WOW WA, VALERIE
ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
Class 106: ADULT SHOWMANSHIP (11
Entries) CHAMPION: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ
IT RESERVE: MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET 3rd
VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST 4th MARY WILSON,
Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY 5th TINA LOGAN, Showing DESERT SHADOWS
MOONLIGHT MAGIC 6th LINDA M. DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE
LIGHTNIN 7th JOJO LOGAN, Showing OAK PARKS PLAYGIRL DESTINY 8th ANGELA
HOLMES, Showing JSW SENOR DEED 9th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS
DREAM CATCHER 10th FRANKLIN WILSON, Showing HCM X CALIBERS
TRIUMPH
Class 107: PRODUCE OF DAM (4 Entries) CHAMPION: SOLID
GOLD TENDER DARKNESS, LORI BARILE NAVEH RESERVE: RUNNIN BARES ROWDYS
HEIRESS, K. C. PAPPAS 3rd BELOVED CREATIONS ROYAL EMPRESS, DONNA
LAVERY 4th CHEYENNE CREEK AUTUMN MIST, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE
G MINI HORSE
Class 108: OPEN ROADSTER (8 Entries) CHAMPION:
SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR,
TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES 3rd MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM
& RICK CARR 4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY
BLANTON 5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 6th ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS
HEAVEN SENT 7th LEPRECHAUN ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD 8th VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM
& TRAINING
Class 109: GET OF SIRE (5 Entries) CHAMPION:
FALLEN ASH FARMS EAGLE SCOUT, DEBBIE GRAYSON RESERVE: OAK BAY SALSAMIO,
SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES 3rd BLUE RIBBON BODACIOUS MR MILES, VALERIE
ESCALERA 4th FIRST KNIGHTS LORD OF THE RING, K. C. PAPPAS 5th JONES BLUE
BOYS TEXAS TORNADO, ELAINE JONES
Class F2: AMATEUR OTE YEARLING
GELDING FUTURITY (4 Entries) 1st LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY
TOLIVER 2nd CONDERS PLAINLY EXCEPTIONAL, Shown by ABBY CONDER 3rd
PRESTIGE PETITES REMINGTON CHARGE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 4th INDIAN
PEAKS GOLDEN RULE, Shown by JOHN C. BENNETT
Class F3: AMATEUR
YEARLING GELDING FUTURITY (3 Entries) 1st LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER,
Shown by KRYSTLE B. ACTON 2nd ALLIANCE THE HEAT IS ON, Shown by TASHA
HOLCOMBE 3rd LM IDOLS FELIX, Shown by HARRY MINNER
Class F4:
YEARLING GELDING FUTURITY (8 Entries) 1st RAVENWOOD CUT TO THE CHASE,
KATHRYN E. CHARLES 2nd JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM 3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES, ABBY CONDER 4th ALLIANCE KENTUCKY
KINGPIN, ALANNAH HORROCKS/LESSEE 5th RFM UNDISPUTED SILVER LINING, TONI
REECE OR D HILL OR R COLE 6th L A BLUES RED MAN, LONNIE ATHEY 7th
ALLIANCE CROSS FIRE, LISA R. NAVRAT & DANIEL J. NAVRAT, L & J
MINIS 8th LOS ARBOLES ITS A CINCH, POLLY WEISBERG
Class F5:
AMATEUR OTE YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries) 1st CONDERS EXCEPTIONALLY
GLAMOUROUS, Shown by ABBY CONDER 2nd DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by
SHERRY H. CROWE 3rd IMPRESSIBLE VERSACES ISADORA, Shown by JENNIFER K.
BENNETT 4th INDIAN PEAKS MB AUDACITY, Shown by JOHN C. BENNETT 5th
SILVERLEAF STETSONS 2 TIMES A LADY, Shown by RAYMOND POPE 6th ME HE MISS
COLORADO, Shown by MARY LOU ELDER 7th WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS,
Shown by DONNA LAVERY 8th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by RAY
BISHOP 9th EASTSIDE MAKING WAVES, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
Class
F6: AMATEUR YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries) 1st RAVENWOOD DEPUTYS SHE
BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 2nd DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by
BOBBIE BRIGGS 3rd REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by MARIE A.
POWELL 4th JSW SHOWKAYCES SCARLET LACE, Shown by JONATHAN S. WHITT 5th
INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, Shown by JOHN C. BENNETT 6th PHR JESSES BELLE
STARR, Shown by AIMEE J WHEATER 7th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown
by K. C. PAPPAS 8th MERCEDES SIRTAINLY FASCINATING, Shown by KRYSTLE B.
ACTON 9th OAK BAY SALSA SOFRITA, Shown by HARRY MINNER
Class F7:
YEARLING MARE 28 & UNDER FUTURITY (2 Entries) 1st LUCKY FOUR
REBELSUPREME SHEZAHONEY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS 2nd
LM IDOLS CHIQUITA NIQUERITA, POLLY WEISBERG
Class F8: YEARLING MARE
OVER 28 TO 30 FUTURITY (14 Entries) 1st LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE
PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR 2nd COVERGIRLS IDOL
SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER 3rd VERMILYEA FARMS MISS SAKS 5TH
AVE, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 4th JSW REDIS FORBIDDEN KISS,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 5th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, TONI REECE OR
ANDREW MULLER 6th ALLIANCE LA MERCY ME, TERI SILVA 7th LM HAWKS VHANATEE
INK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST 8th WF CUTTYS REBA, DEBRA EMERY, CEDAR
CREEK MINIATURES 9th VERMILYEA FARMS MISS VANITY FAIR, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS 10th LA BLUES PRETTY WOMAN, LONNIE ATHEY
Class F9:
YEARLING MARE OVER 30 TO 32 FUTURITY (8 Entries) 1st FIRST KNIGHT
STRIDERS BLACK SATIN, HOLLY WHYTE OR KC PAPPAS 2nd FALLEN ASH EAGLES LEADING
LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd SONOITA INVADERS SAPHIRE, LORI BARILE
NAVEH, SONOITA HIGHLANDS 4th FREEDOM HILL FARMS DELITEFUL LASS, LINDA CLARKE
ANDERSON, FREEDOM HILL FARM 5th ALLIANCE FIERY KISSES, BRIAN HILL/LESSEE OR
DANIELLE HILL/LESSEE 6th QF ENTRANA DI DOMINUS, SHELIA BRYANT & JOHN
GRACEY 7th VERMILYEA FARMS TOY FANTASY, NANCY STETLER OR WILLIAM C
HUMPHRIES 8th FREEDOM HILL FARMS HOT REPLY, KALEB LAYTON
HAMMETT
Class F10: AMATEUR OTE YEARLING STALLION FUTURITY (7
Entries) 1st COVERGIRLS HARLEQUIN ROMANCE BY ACE, Shown by CHARLENE
EISENMENGER 2nd INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, Shown by JOHN C. BENNETT 3rd
VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE 4th ME HE SUPERS LIVE
THE LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER 5th RAVENWOOD DO YOU REMEMBER, Shown by
BILL CUNNINGHAM 6th ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH 7th
ALLIANCE RAPID FIRE, Shown by JEREMY CHUMBLEY
Class F11: AMATEUR
YEARLING STALLION FUTURITY (6 Entries) 1st OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown
by ADELYN F. ROWLAND 2nd JSW FORMAL BEAU TIE, Shown by JONATHAN S.
WHITT 3rd OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by KAREN A. RUDOLPH 4th
ERL SLICK REPLY, Shown by THOMAS SPICER 5th TIMELESS BUCKEROO THE DARK
ENFORCER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE 6th ALLIANCE CROWNS CALYPSO, Shown
by TASHA HOLCOMBE
Class F12: YEARLING STALLION 28 & UNDER
FUTURITY (1 Entries) 1st FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE
GRAYSON & JONATHAN WHITT
Class F13: YEARLING STALLION OVER 28 TO
30 FUTURITY (9 Entries) 1st LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S
BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR 2nd ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL,
DENNY MOUNCE & PEGGY LLOYD & HOLLY SEARS, PECAN GR 3rd LM IDOLS
LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST 4th VERMILYEA FARMS MISTER
MUCHO MACHO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 5th JSW WARDANCES TIZ N
HONOR, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 6th SONOITA ANONYMOUS INVADER, LORI
BARILE NAVEH 7th BROOKHAVENS KNIGHT DREAMS, LYNNE FRANCIS 8th GREYSTONE
DEPUTYS FRIDAY SURPRISE, NICK OR PATTY MILANO 9th BELOVED OLYMPUS GODSEND,
PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
Class F14: YEARLING STALLION OVER 30 TO
32 FUTURITY (7 Entries) 1st OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR
BARBARA MARDIAN 2nd BELOVEDS ALMIGHTY AMEN, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 3rd PECAN GROVE CUSTOMIZED HOT ROD, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE,
& HOLLY SEARS 4th LM HAWKS MAHOGANY BEY, POLLY WEISBERG OR ANN
DWYER 5th JSW GOOD DEED AMBASSADOR, SILVIA FASSIO OR GUS CAYNE 6th LM
IDOLS FABIO HAWK, TERI SILVA 7th CONDERS RULE THE WORLD, ABBY
CONDER
Class F15: GRAND AND RESERVE CHAMPION AOTE
FUTURITY WORLD GRAND CHAMPION CONDERS EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, Shown by
ABBY CONDER WORLD RESERVE CHAMPION LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY
TOLIVER
Class F16: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR
FUTURITY WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown by ADELYN
F. ROWLAND WORLD RESERVE CHAMPIONRAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by
KIMBERLY LAFLEUR
Class F17: GRAND AND RESERVE CHAMPION OPEN
FUTURITY WORLD GRAND CHAMPION LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S
BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR WORLD RESERVE CHAMPION LUCKY FOUR
REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
|
|
Day 5
Top of Page Classes 110-135, F18, F19
Class 110: GOLDEN SHOWMANSHIP (9 Entries) CHAMPION:
KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT RESERVE: MARIE A.
POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET 3rd VALERI LANSFORD, Showing
LITTLE AMERICAS D S AT LAST 4th REBECCA J. KELLEY, Showing JCW BUCKS BRONZED
TO PERFECTION 5th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER 6th
DEBORAH L. PALMER, Showing MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER 7th LINDA M.
DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN 8th JULIE ANN GOOD,
Showing TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL 9th SCOTT BURDETTE, Showing WILLOW
CREEKS ULTIMATE DREAM
Class 111: FOUR YEAR OLD COUNTRY PLEASURE
DRIVING (14 Entries) CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM &
RICK CARR RESERVE: OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD &
LISA K GREENWOOD 3rd OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY WALTERS 4th
LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN 5th BAR NS COMANCHE MOON,
BROOKE GLOSSER 6th 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN
WRIGHT 7th CLASSIC VIEWS STORMY CHARM, TINA FISSELER 8th SAMIS AFORE ON
THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE 9th CENTURY
OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K 10th
SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
Class 112:
GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (15 Entries) CHAMPION: ASTARTES
BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES RESERVE: WINDFYRES WHEN EAGLES
FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND 3rd OAK BAY SALSA CALIENTE,
KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH 4th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE,
BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR 5th COH CAJUN CAT,
DOMINIQUE JONES/LESSEE 6th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T
THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON 7th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION,
SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN 8th ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN
GREAVES/LESSEE 9th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 10th LITTLE
DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA
PEARSALL
Class 113: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (5
Entries) CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J.
BONNEY RESERVE: RHA REDIS LOADED DICE, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING
HORSE ACRES 3rd LITTLE AMERICAS S S DR ZIDAR, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE
AMERICA MINI HORSES 4th RAPTURES ADRIEL MAGIC AFTERGLOW, KRISTINA ELSIK OR
MICHELLE TOLIUSIS 5th LITTLE AMERICAS BUCKABOOGIE, TONY OR LISA GREAVES,
LITTLE AMERICA MINI HORSES
Class 114: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO
30 (19 Entries) CHAMPION: ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA"
FISSELER RESERVE: VERMILYEA FARM CANDYMANS SUPER HERO, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS 3rd NIRVANAS TALISMAN DE SUERTE, EMILY CONDER 4th
APPLECREEKS CUSTOMIZED BOLT ACTION, JERRY ELLIS & ELIZABETH ELLIS 5th
DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, WENDY S HARTMAN 6th ALLIANCE BOLEROS
BELLAGIO, TERI SILVA 7th LM IDOLS SOPHISTICATED HAWK, MELISSA
STRICKLEN 8th FHF MAGIC MIKES KNIGHT OUT, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM
HILL FARM 9th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK 10th RHA
REDIS WILD JAZZ, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE
ACRES
Class 115: LADIES ROADSTER (9 Entries) CHAMPION: SSH
SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA
FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES 3rd WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA
MATTHEWS 4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 5th
BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE 6th LEPRECHAUN
ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 7th WCF PRINCE WILLIAM, MICHAEL
WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 8th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE
ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 9th WHF QUEEN OF HEARTS, LAURALEE CUNNINGHAM
/LESSEE, VALI MINI RANCH
Class 116: YEARLING STALLIONS 28 AND UNDER
(4 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON
& JONATHAN WHITT RESERVE: BAR B BEAU TIE, WILL OR LORETTA
LEWALLEN 3rd REDROCK MAGIC SHOW, BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE
FARM 4th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G.
MOONEY
Class 117: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (17
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S BURNS OR J
WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR RESERVE: ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, DENNY
MOUNCE & PEGGY LLOYD & HOLLY SEARS, PECAN GR 3rd LM IDOLS LIGHTNING
HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST 4th JSW WARDANCES TIZ N HONOR, JONATHAN
S. WHITT, JSW FARM 5th JSW FORMAL BEAU TIE, JONATHAN S. WHITT 6th
BROOKHAVENS KNIGHT DREAMS, LYNNE FRANCIS 7th ALAMOS SIRS DANCING WITH ME,
JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES 8th BELOVED OLYMPUS GODSEND, PATRICIA M.
DEMPSEY, BELOVEDS 9th BONDES BOUNCIN B RED HOT ROBO, BRAD BONDE OR MACHELLE
BONDE 10th VERMILYEA FARMS MISTER MUCHO MACHO, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS
Class 118: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (15
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR
JENNIFER ROWLAND, OR AV RESERVE: OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR
BARBARA MARDIAN 3rd ALLIANCE BLUE BRAVADO, CATHY FATIGATI, LAUREL
ACRES 4th CONDERS RULE THE WORLD, ABBY CONDER 5th BELOVEDS ALMIGHTY AMEN,
PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 6th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, KAREN A
RUDOLPH JONATHAN A RUDOLPH 7th ZEPHYR WOODS DANNETTE EN FUEGO, KATHLEEN
WALMER & RICHARD WALMER 8th PECAN GROVE CUSTOMIZED HOT ROD, PEGGY LLOYD
& DENNY MOUNCE, & HOLLY SEARS 9th AVANTES PRINCE ACE OF COCI,
CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE 10th LM HAWKS MAHOGANY BEY, POLLY WEISBERG OR
ANN DWYER
Class 119: VERSATILITY (19 Entries) CHAMPION: LOS
ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER RESERVE: DD TOO HOTS
SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT
FAMIL 3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL
ACRES 4th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES 5th
MTC CHECK HER OUT, KIMBERLY MCCABE 6th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN
OR JEFFREY LEVENSTAM 7th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY
ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 8th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY,
SAWMILL STUD 9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 10th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
Class
120: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (7 Entries) CHAMPION: LMAS FLYING
FIRST CLASS, VOLKER SCHUMANN OR SONJA HEESE RESERVE: MRMS TEMPEST STORM,
KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI 3rd 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY
CLOKE 4th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON 5th JSW ZORROS
MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 6th HHF PLAYIN WITH FINESSE,
ALLISON BRAUN 7th LAZY RS RHYTHMS CLASSIC CAMEO, ELIZABETH
DALES
Class 121: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29 AND UNDER (6
Entries) CHAMPION: ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU
ELDER, ME-HE MINIATURES RESERVE: ALAMOS SIRS MAJ LAD IM REMARKABLE, HENRY
STOLZFUS OR BRIAN HILL 3rd HILLS A BILLION AND ONE, DANIELLE HILL OR BRIAN
HILL 4th VERMILYEAS BIG DADDY WARBUCKS, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA
FARMS 5th VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, H. JOE KAHRE 6th MYSTIC MOON SIR
PRIZE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
Class 122:
TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (4 Entries) CHAMPION: LOS ARBOLES
IDOLS CLAIM TO FAME, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT
MINIATUR RESERVE: RAVENWOOD JUST REMEMBER THAT, TODD OHL 3rd ALLIANCE
MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY 4th VERMILYEA FARMS MISTER G Q, WILLIAM
C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
Class 123: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER
31 TO 33 (10 Entries) CHAMPION: OAK BAY EXTREME POSSIBILITY, POLLY
WEISBERG OR JONATHAN WHITT RESERVE: ALLIANCE MAJESTICS MINE ALL MINE, BEN OR
CARLA VAN DE WETERING, PEELSTRAAT 15 3rd AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE
PORTER OR T PORTER OR K SHERMAN, AVANTE BREE 4th ROGERS HSR DESTINED TO BE A
STAR, CYNTHIA HARRIS 5th CLEAR BROOKS ANDRETTI, ELIZABETH DE BEM OR FRANK DE
BEM 6th LM IDOLS SLY HAWK, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR 7th
PHILIA EBONY KNIGHT, RAY OR MARTHA ROSS, THE ROSS FAMILY 8th TEN LS JUST
ENOUGH BUFF, JEWELLEA LYNN DAILY 9th RHA CRUISING EAGLE, JAMES OR LINDA
KINT 10th DOUBLE G PLATINUM IMAGE, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE G
MINI HORSE
Class 124: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (12
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON
OR MARY LOU KNAPP RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR
OR SUSAN STUART 3rd LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY
CLOKE 4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN 5th SSH SHADOW OF A
DOUBT, LINDA S. NELSON 6th DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS,
DAYSPRING FARM 7th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER 8th ABRIAS
SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS 9th SIX GEMS SPOTTED
TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF 10th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA
BARNES & LARRY STRUBHAR
Class 125: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS
(2 Entries) CHAMPION: JIMOS QUEEN OF HEARTS, JIMMIE D. SIZEMORE OR
MARCIA M. SIZEMORE RESERVE: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE A.
POWELL
Class 126: THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (18
Entries) CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN
DWYER RESERVE: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES 3rd HI
STEPPIN BE A SHOWSTOPPER, MARY HOWARD OR KATHLEEN ROBERTSON 4th MISS B
HAVEN, AUSTIN VAN WYCK OR DEBORAH VAN WYCK 5th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ,
ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 6th SAMIS BREAK DANCER,
CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY 7th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L.
PALMER 8th ABRIAS SIGNATURE ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN
GOODE 9th DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN
GOODE 10th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM
DREEWES
Class 127: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (16
Entries) CHAMPION: RAVENWOOD CUT TO THE CHASE, KATHRYN E.
CHARLES RESERVE: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY & MARCY PARSONS & RACHEL
SANDERS 3rd RHA WARDANCES DR ZHIVAGO, KAREN HUNTER OR SAMANTHA PHIPPS 4th
STARS GENUINE GRANITE, ALLISON ROSAUER OR D JONES OR A WHEATER 5th ABRIAS
SIGNATURE REMARK, TERRY HLAVATOVIC OR DE REUL 6th CONDERS ALL DUN WITH
RULES, ABBY CONDER 7th LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER, KRYSTLE ACTON OR
THERESA L. ACTON 8th RFM UNDISPUTED SILVER LINING, TONI REECE OR D HILL OR R
COLE 9th JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 10th STARS
FR TUX N TAILS, BROOKE GLOSSER
Class 128: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (9
Entries) CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH
HORROCKS RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS
HEAVENSENT MINIATUR 3rd JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR EDNA JOHNSON OR
BREANNE CLEMMENSEN, JUS B 4th JSW IMPRESSIVE SHOW KAYCE, JONATHAN S. WHITT,
JSW FARM 5th LR ROLLERS DONE IT IN THE WIND, JUDY MIDDLETON 6th ALLURE
RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, STEPHANIE HIMLIN AND BRIAN HILL 7th SRF
EXCALIBUR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 8th HYTIDE LYRICAL BLESSING,
DRUCILL CROWELL OR ALEX BRIGGS, OR LUCAS TODD HAMB 9th LOS ARBOLES ODYSSEYS
SAMURAI, LUCILLE E. KUSLUCH
Class 129: SINGLE FINE HARNESS VICEROY (1
Entries) CHAMPION: HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE
PATRICK
Class 130: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (21
Entries) CHAMPION: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE RESERVE:
WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES 3rd HALF MEASURES A
GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT 4th VINTAGE
FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 5th
CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M. DAVID 6th LIBERTYS ECHO
DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN 7th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G
GREENWOOD & LISA K GREENWOOD 8th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE
HANSEN 9th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY 10th
MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
Class 131: LADIES
CLASSIC PLEASURE DRIVING (22 Entries) CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK
CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN
& KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 3rd COH CAJUN CAT,
DOMINIQUE JONES/LESSEE 4th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 5th
ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT
MINIATUR 6th ERL RANDOM REVENGE, DEBORAH L. PALMER 7th WINDFYRES WHEN
EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND 8th LOST SPOKES WINTER
DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON 9th DRM DOUBLE
DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES 10th
RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM
BROWN
Class 132: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (5
Entries) CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS
BLANTON RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY,
TELQUEST MINIS 3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 4th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 5th WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
Class 133:
GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING WORLD GRAND CHAMPION:
RAVENWOOD CUT TO THE CHASE, KATHRYN E. CHARLES WORLD RESERVE CHAMPION:
ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS
Class
134: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (27 Entries) CHAMPION:
LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS
HEAVEN SENT RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN
DWYER 3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL
ACRES 4th OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY WALTERS 5th VERMILYEA FARMS
MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 6th BELOVEDS OH SO NOBLE,
PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 7th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT
WEATHERS OR ANNA BARNES 8th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 9th BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE
GLOSSER 10th HCM BUCKS MARISOL, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND,
OR AV
Class 135: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR
STALLION WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY
ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND WORLD RESERVE CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS VELVET
BEAUTY, PARMELA J. BONNEY
Class F18: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE
DRIVING FUTURITY (2 Entries) 1st ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN
& J RILEY SACHEN GOODE 2nd VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY
HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
Class F19: THREE YEAR OLD
SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (7 Entries) 1st ALLIANCE UNFORGETTABLE
MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART 2nd LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA
MCGINNIS OR PATTY CLOKE 3rd RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD, RANCHO DE
POQUITOS 4th FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS,
FLAGSTONE FARMS 5th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON 6th BAR
NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR 7th FALLEN ASH
FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS
|
|
Day 6
Top of Page Classes 135-159 F20, F21
Class 135: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR
STALLION WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY
ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV WORLD RESERVE CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS
VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY
Class 136: GENTLEMENS ROADSTER (8
Entries) CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR
ANNA BARNES RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR
MARY LOU KNAPP 3rd MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM & RICK
CARR 4th ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS
HEAVEN SENT 5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY
BLANTON 6th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 7th
LEPRECHAUN ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 8th BUTTONWILLOWS
ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
Class 137: WEANLING
MARES 26 AND UNDER (8 Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES SIMPLY SILENT, S
LEE CRUTCHFIELD OR ROBERT KIRSCH RESERVE: WF GUCCIS ENVY ME, RAY ZOERCHER OR
GARY MCMORROW, WIND FLIGHT 3rd FIREWATERS ADORATION, WARREN & BRENDA
SELLWOOD 4th FREEDOM HILL FARMS STILL A LADY, LINDA CLARKE ANDERSON 5th
RFM GENESES RUSSIAN CONTESSA, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE
HORSE 6th VERMILYEA FARMS NEW YORK LADY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA
FARMS 7th ROCKING M BACCAS SUPER STAR, VICKIE ROBERSON, ROCKING M
MINIATURES 8th STARS MAJESTIC EMBERS, KEN OR NELL JACKSON
Class
138: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (17 Entries) CHAMPION: RAVENWOOD EVER
AFTER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE RESERVE: VERMILYEA
FARMS MISS VALENTINO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 3rd TEN LS
MARILYN IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM 4th LUCKY FOUR DOMINO
SHEZA DANDY TOO, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS 5th DESIGNER
BAYBE GOT BLING, WENDY S HARTMAN 6th VERMILYEA FARMS MISS VERA WANG, WILLIAM
C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 7th OAK BAY SALSA SAVANNAH, SHERYL PETERSON,
OAK BAY ACRES 8th ALLIANCE JOYFUL NOISE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE
MINIATURES 9th RFM EAGLES DARK ENCHANTRESS, TONI REECE OR DANIELLE HILL,
REECE MINIATURE HORSE 10th ROCKING M BACCAS KOOL WHIP, VICKIE ROBERSON,
ROCKING M MINIATURES
Class 139: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING
(4 Entries) CHAMPION: MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA
PISARSKI RESERVE: ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN
GOODE 3rd LAZY RS RHYTHMS CLASSIC CAMEO, ELIZABETH DALES 4th VERSATILITY
FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM &
TRAINING
Class 140: CLASSIC PLEASURE DRIVING - STALLION (11
Entries) CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS,
HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR
MARY COLLINGS 3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR
LINDA DAWN THOMPSON 4th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 5th
LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA
PEARSALL 6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY
OR PAM BROWN 7th REDROCK LOTS O SPOTS, LUCILLE KUSLUCH & JANE
WAGNER 8th MTC POSITRACTION, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K
GREENWOOD 9th ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS 10th
CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
Class 141:
YEARLING MARES 28 AND UNDER (8 Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR
REBELSUPREME SHEZAHONEY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR
FARMS RESERVE: ALOHA ACRES FRF LADY OF LEISURE, S. LEE CRUTCHFIELD OR KATHY
CARTON 3rd RFM GENESES ANGEL EYES, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES 4th
PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, ROBIN L. COLE 5th ZIRBENHOFS RED ALLIANCE,
RUPERT FRITZENWALLNER 6th TEXAS ANGELS GRAND DAM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN
STUART 7th SILVERLEAF VALENTINOS SHALAY BEY, RAYMOND POPE OR JANICE POPE,
SILVER LEAF FARM 8th LM IDOLS CHIQUITA NIQUERITA, POLLY
WEISBERG
Class 142: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (24
Entries) CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE
EISENMENGER RESERVE: ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, CONNIE B. HEATH 3rd
LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS,
LUCKY FOUR 4th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 5th
LA VISTA JAZZS FINALE, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS 6th TEN LS SMOKIN IN
THE BUFF, KATHLEEN M. LAFRANA 7th MYSTIC SPRINGS RAVISHING RITA, JUDY FORD,
MYSTIC SPRINGS MINIATURES 8th MPRINT STRIDERS SPECIAL REFLECTION, STEPHANI
PAPPAS/LESSEE 9th VERMILYEA FARMS MISS SAKS 5TH AVE, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS 10th LM HAWKS VHANATEE INK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL
OAST
Class 143: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (25
Entries) CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, KIMBERLY LAFLEUR OR
KATHLEEN GREEN RESERVE: PHR JESSES BELLE STARR, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO
HOLLIDAY, PAINTED H R 3rd WINGATES ADORE MI, KELLY CAMPBELL & DAVID
CAINS 4th IGF ALOHA SILENCE IS BLISS, TERI SILVA 5th GRF ROYAL STAR LINES
LADY LEE, JOHN OR BONNIE FOX OR KELLI FOX 6th REECES UNDISPUTED COW GIRL,
MARIE A. POWELL 7th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, JOHN BENNETT OR JENNIFER
BENNETT, INDIAN PEAKS MIN 8th VERMILYEA BYZANTINES DYNASTY, WILLIAM C.
HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 9th DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS OR MATHEW
DROWN 10th LR IDOLS MISS KYNDAL, KRIS VEGTER
Class 144: GENTLEMENS
COUNTRY PLEASURE DRIVING (16 Entries) CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS SET THE
STYLE, TIM & RICK CARR RESERVE: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI
OR LAURA LEE 3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY
& KIMBERLY SWEATT 4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 5th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M
MINIATURES 6th LR PHANTOMS SECRET STORM, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE
AMERICA MINIATURES 7th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL &
BARRY A DIEHL 8th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 9th LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS 10th BAR
NS COMANCHE MOON, BROOKE GLOSSER
Class 145: SINGLE PLEASURE DRIVING
32 AND UNDER (7 Entries) CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE
CAVANAUGH, WESTWIND FARMS RESERVE: FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS
OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS 3rd DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA
EVANS, DAYSPRING FARM 4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN 5th 2B
PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE 6th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA
BARNES & LARRY STRUBHAR 7th HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE
PATRICK
Class 146: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (28
Entries) CHAMPION: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH
DALES RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE 3rd ROGERS HSR
PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES 4th QUINTESSA RADIANTE
CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 5th
VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 6th
MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES 7th PRF IN YOUR DREAMS,
DEBORAH L. PALMER 8th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 9th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K
GREENWOOD 10th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA
PISARSKI
Class 147: CLASSIC PLEASURE DRIVING - MARE (11
Entries) CHAMPION: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE RESERVE:
CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA WOODS 3rd WINDFYRES WHEN
EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND 4th ASH CREEK DANCE N
QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE 5th BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE
GLOSSER 6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID 7th TWFS
BLACK VELVET ROSE, PATRICIA A DIEHL 8th TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, DEBBIE
OR ANDY MEEK 9th MYSTIC MOON SKIPS TANGO AT MIDNIGHT, NANCY MITTEN OR KRISTY
NEWMAN 10th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G
GOOD
Class 148: TWO-YEAR-OLD MARES 29 AND UNDER (2
Entries) CHAMPION: DUNDEE PROUD SNOW FLURRY, LYNDEE L KRIVANEK OR ROBERT
J KRIVANEK, DUNDEE MIN RESERVE: TEN LS SPIRITS DAINTY MISS, DEBRA SAMPLE OR
SYDNEY SAMPLE
Class 149: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29 TO 31 (9
Entries) CHAMPION: ALOHA MRF SILENT IN RED, MARTHA S.
HICKHAM RESERVE: PECAN GROVES CUSTOMIZED KEEPSAKE, DENNY MOUNCE OR PEGGY
LLOYD, OR HOLLY SEARS 3rd ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
OR ERICA KILLION 4th FALLEN ASH CHERISH ME EAGLE, NICK OR PATTY
MILANO 5th TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, COREY OR JUDI LUCHETTA OR JONATHAN
WHITT 6th FOUNTAINS SUPERSTAR, CARLETTE LEWIS 7th LIBERTYS KENTUCKY
PRINCESS, ANN MAHONEY 8th VERMILYEA FARMS A FANCY MIRACLE, WILLIAM C.
HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 9th LADY LUCK 2, SUZANNE SOOTER & BECKY
SCHULZ
Class 150: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31 TO 33 (18
Entries) CHAMPION: LOT SA FUN WONDERS ARABELLA, JOHN HAYS OR JANET HAYS
OR SAM HAYS RESERVE: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE L. KIELER, BIGLEAP
RANCH 3rd RAVENWOOD DEPUTY FLYER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL,
WESTERGAARD KENNE 4th SHM WESTERNBOYS DUTCH DESIGN, RAYMOND MOONEY S
DEGROOF/A VAN LAARHOVEN 5th OAK BAY SALSAS NEW MOON, KERRI OR MIKE GRIGGS,
JUNIOR BEAR RANCH 6th COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, JEAN M. HAYUNGA, BLACK
MOUNTAIN MINIATURES 7th FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 8th CANDYLANDS MEMORIZED, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE 9th
LA VISTA ENCHANTED EDEN, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS 10th APPLECREEKS
MOON GLOW, ELIZABETH F. FUSELIER & JERRY D. ELLIS
Class 151:
MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS (1 Entries) CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE
SECRET, MARIE A. POWELL
Class 152: THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE
DRIVING (6 Entries) CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A
LAZAR OR SUSAN STUART RESERVE: LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR
PATTY CLOKE 3rd FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS,
FLAGSTONE FARMS 4th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON 5th
FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE
HARRIS
Class 153: MULTI-COLOR MARES (15 Entries) CHAMPION:
REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL RESERVE: ALLIANCE JOYFUL NOISE,
MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES 3rd PALS FEATHERS AND
FRECKLES, RON OR KIM CLOUGH 4th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN
GOOD 5th SEVEN ACRES COOKIES N CREAM, THRECIA RISNER 6th TOP OF TEXAS
WALKERS MOON MIST, SUZANNE L. SOOTER 7th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE,
NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, OR KRISTY NEWMAN 8th LOST SPOKES WD KARMA,
VALERI LANSFORD & SCOTLYN LOWE 9th LITTLE AMERICAS ORION PAULA, TONY OR
CAROL GREAVES 10th REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY
ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
Class 154: CLASSIC PLEASURE DRIVING -
GELDING (12 Entries) CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI,
LAUREL ACRES RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 3rd DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD,
TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES 4th LM IDOLS PISTOLERO HAWK,
CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES 5th ERL RANDOM REVENGE, DEBORAH L.
PALMER 6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN
MELLINGER 7th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY
TRUST 8th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES 9th MOUNTAIN
MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER 10th MS WISH N WELLS
A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES
Class 155: SOLID COLOR MARES (13
Entries) CHAMPION: PEAKVIEW BRUMBYS UNBELIEVABLE, KELSEY
SHINGLEDECKER RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS OR MATHEW
DROWN 3rd REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN 4th TEN LS
PASSION IN THE BUFF, DIANNE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY 5th AALIN ELIZABETH
TAYLOR, JENNYE CAHOON- SHEARER, AALIN RANCH 6th JCW BUCKS BRONZED TO
PERFECTION, REBECCA J. KELLEY 7th SENSATIONAL STARBUCKS, JERRY LEE LEWIS
& CARLETTE LEWIS 8th ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, POLLY WEISBERG OR ANN
DWYER 9th GER MELS SIERRA, JANET K. MATZNER 10th MULLIGANS RUN BLISSFUL
DREAMS, MICHAEL WELLS OR Y MOONEY OR L FATALE
Class 156: SINGLE
PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (10 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS
PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP RESERVE: JSW ZORROS
MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd SAMIS SID SAVOY, RON OR
SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON 4th MTC CHECK HER OUT, KIMBERLY
MCCABE 5th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 6th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN 7th COLUMBIA DANDY
KING, DEBORAH L. PALMER 8th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT
IMHOFF 9th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 10th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
Class
157: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE WORLD GRAND CHAMPION:
RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, KIMBERLY LAFLEUR OR KATHLEEN GREEN WORLD
RESERVE CHAMPION: LOT SA FUN WONDERS ARABELLA, JOHN HAYS OR JANET HAYS OR SAM
HAYS
Class 158: GRAND AND RESERVE CHAMPION ROADSTER WORLD
GRAND CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA
BARNES WORLD RESERVE CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S.
NELSON
Class 159: LIBERTY (37 Entries) CHAMPION: STRONG
HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS RESERVE: JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY,
ANGELA HOLMES 3rd PRF ZPOTLESS, MARTHA GALE, PINE RIDGE FARM,LLC 4th
REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN 5th CANDYLANDS COCIS WILD
GIRL, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE 6th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS,
LINDA S. NELSON 7th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA
NAUMAN 8th JAZ CASPERS SHADOW, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI OR KELLY MEYER,
CIRCLE G M 9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G
GOOD 10th JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
Class F20: FOUR
YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (3 Entries) 1st CEDAR CREEKS
WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY 2nd ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN
GREAVES/LESSEE 3rd TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE
SOOTER
Class F21: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (6
Entries) 1st OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR
RANCH 2nd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL
STEFFUS-HYLAND 3rd LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA
MCGINNIS 4th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY
OR PAM BROWN 5th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE 6th
NMC JUMPIN TO CONCLUSIONS, TODD OR MELISSA NAUMAN
|
Day7
Top of Page Classes 160-189 F22, F23
Class 145: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 AND UNDER (7
Entries) CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND
FARMS RESERVE: FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS,
FLAGSTONE FARMS 3rd DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS,
DAYSPRING FARM 4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN 5th 2B PATSYS
TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE 6th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES
& LARRY STRUBHAR 7th HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE
PATRICK
Class 160: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (5
Entries) CHAMPION: CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA
WOODS RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE 3rd CEDAR
CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY 4th TOP OF TEXAS FLASH OF
PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER 5th HALF MEASURES DREAMERS TINKER
TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH
Class 161: SENIOR MARES 28 AND
UNDER (4 Entries) CHAMPION: STARS GEISHA, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS
MINIATURES RESERVE: LITTLE KINGS ECHO ANGELIQUE, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM 3rd REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC
MOON RANCH 4th CENTURY FARMS PUTTING ON THE RITZ, SUZANNE L.
SOOTER
Class 162: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (7
Entries) CHAMPION: LITTLEUN FARMS SEMIS AMBER IDOL, SANDRA
REVARD RESERVE: CANDYLANDS FRENCH KISS, CAMERON NELSON & CINDY
MCPIKE 3rd ARISTOCRATIC DREAM A LITTLE DREAM, MICHAEL OR MARY
COLLINGS 4th STAR VALLEYS APRIL SNOW, MARGARET B. CAHILL, STAR VALLEY
FARM 5th BELOVEDS HER MAJESTY OLYMPIA, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 6th
ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER 7th DGS SHES GOT GRIT,
DARCI ANN GIBBONS
Class 163: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (8
Entries) CHAMPION: OAK BAY BLACK BEAN SALSA, BRUCE OR PAT
PROCTOR RESERVE: IGF PARTNERS MEMORIELLE, MARTHA S. HICKHAM 3rd J MARS
DESTINYS JEWEL, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS 4th FALLEN ASH EAGLES
OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 5th LR LET IT ROLL, ROBERT WALSH
OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE ACRES 6th FR LM IDOLS FLIRTATIOUS HAWK,
CHARLENE EISENMENGER 7th GRF DESIGNERS DUSTY GAL, TONI REECE OR ANDREW
MULLER 8th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD
ACRES
Class 164: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (16
Entries) CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR
SAMMY RUDEL RESERVE: WESTWIND FARMS PRINCESS BY ATTITUDE, IAN FUCHS &
ALANNAH HORROCKS 3rd LM IDOLS CELEBRITY HAWK, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY
TRUST PAINTED H RANCH 4th ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY
SACHEN GOODE 5th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY 6th SRF
SILK STOCKINGS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 7th JSW REDIS GHOST ORCHID,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 8th LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE
DONER OR LANDIN DONER 9th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 10th ANOTHER DIMENSION SONOITA TANGO, LORI BARILE, SONOITA
HIGHLANDS
Class 165: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (20
Entries) CHAMPION: OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY
WALTERS RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES 3rd
HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY
SWEATT 4th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE 5th HI STEPPIN BE A
SHOWSTOPPER, MARY HOWARD OR KATHLEEN ROBERTSON 6th LITTLE KINGS BUCK
MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT 7th
LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN 8th BELOVEDS OH SO NOBLE,
PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 9th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G
GREENWOOD & LISA K GREENWOOD 10th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY &
ANNA PISARSKI
Class 166: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (18
Entries) CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL
ACRES RESERVE: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE 3rd DD TOO HOTS SILK
TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 4th
ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT
MINIATUR 5th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA
DAWN THOMPSON 6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 7th ASH CREEK
DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE 8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN
BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST 9th MTC POSITRACTION, TRAVIS G
GREENWOOD & LISA K GREENWOOD 10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER,
DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER
Class 167: SENIOR GELDINGS 30 AND
UNDER (4 Entries) CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, ERIN OR RANDY
PETRILLI RESERVE: INVADERS SO VAIN, JONATHAN S. WHITT 3rd ANOTHER
DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 4th MCCARTHYS SILVER
DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT & BRIAN HILL
Class 168: SENIOR
GELDINGS OVER 30 TO 32 (11 Entries) CHAMPION: LM IDOLS PISTOLERO HAWK,
CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN
S. WHITT, JSW FARM 3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD 4th ROYALTYS LITTLE PIERRE, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES 5th
ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM 6th
LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, ANDREW MUELLER/LESSEE 7th VINTAGE FARMS
MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 8th SKY
BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM DREEWES 9th MILLWOOD
PRINCES TOP STUFF, NICKI L. DOWDLE 10th DOUBLE DIAMONDS BLUE GAMBLER, LYNN
GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G. MOONEY
Class 169: SENIOR GELDINGS OVER
32 TO 34 (17 Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE
GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH RESERVE: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN,
DANIELLE HILL OR BRIAN HILL 3rd LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG
OR ANN DWYER 4th CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CONNIE B HEATH OR LEE
CRUTCHFIELD 5th DAYSPRING GOLDEN CROWN, DRUCILL CROWELL OR ALEX BRIGGS, OR
LUCAS TODD HAMB 6th CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, EMILY CONDER 7th LR
SCOUTS SUPER STAR, KIM TAYLOR 8th FLYING TAIL VOLTAIRES REMARK, JEAN OR
JEFFREY LEVENSTAM 9th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER 10th BELOVED
CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
Class 170:
GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS
PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP RESERVE: JSW ZORROS
MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd ABRIAS DARING RETURN,
STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE 4th INVESTMENT FARMS AMERICAN
TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
Class 171: COUNTRY PLEASURE
DRIVING - GELDINGS (18 Entries) CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L.
PALMER RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR
JENNIFER ROWLAND, OR AV 3rd ROYALTYS LITTLE PIERRE, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK
MINIATURES 4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G
GOOD 5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M. DAVID 6th
MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M
MINIATURES 7th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS,
FLAGSTONE FARMS 8th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM
DREEWES 9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY
MCPIKE 10th GOODSELLS ROBIN HOODS NITRO, CAMILLE COLLE OR DENNIS
COLLE
Class 172: SENIOR STALLIONS 28 AND UNDER (2
Entries) CHAMPION: ALLIANCE PRINCE CHARMING, POLLY WEISBERG RESERVE:
MILLWOODS PRINCES LIL BLACK JACK, NICKI L. DOWDLE
Class 173: SENIOR
STALLIONS OVER 28 TO 30 (11 Entries) CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC
EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM RESERVE: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY,
SAWMILL STUD 3rd LIBERTYMERE VELVET BUCKEROOS LEGACY, ROBERT PADULA OR
CHRISTINE PADULA, LIBERTYMERE FAR 4th PRF ZPOTLESS, MARTHA GALE, PINE RIDGE
FARM,LLC 5th FALLEN ASH FARMS HANDSOME EAGLE, SCOTT ROWLAND OR JENNIFER
ROWLAND 6th TIZ PAINTED FEATHERS DANCING SPIRIT, JOHN HAMILTON & MARSHA
LYNN HAMILTON 7th ALLIANCE EXCALIBER, DARL OR FRANCES NIGH 8th FIESTA
ACRES STORMY KNIGHT, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON, REFLECTIONS 9th PURA
VIDAS SIGNATURE STARBUCK, GINA MCGILL 10th TRAILS ENDS BULLETT BUCKEROO,
SONNIE ANDERSON
Class 174: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (15
Entries) CHAMPION: LM IDOLS HAWKS BURTON, TERI SILVA RESERVE: SONOITA
HOLLYWOOD INVADER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd RAVENWOOD THE ONE TO
REMEMBER, EGBERT TIEMANN 4th LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE,
SAMPLES MAJESTIC MINIATURES 5th ERL CUTTYS HI CALIBER, CATHY FATIGATI,
LAUREL ACRES 6th BAR B MIDNIGHT COWBOY, KRISTINA ELSIK OR MICHELLE
TOLIUSIS 7th SRF GLADIATOR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 8th DAYSPRING
KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE 9th FOXGLOVE HIP TO BE
SQUARE, LAURA & DAVID HAGEY 10th ALOHA ACRES AMIRS RALLY EXPRESS, SHELIA
BRYANT OR JOHN GRACEY
Class 175: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (13
Entries) CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE,
J & K SWEATT FAMIL RESERVE: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD 3rd JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 4th
FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, STEPHANI PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES 5th
LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN
THOMPSON 6th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES
RANCH 7th LIBERTYMERE LEGACYS SOVEREIGN, C. H. OR R. G. PADULA 8th FAITH
FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ 9th WINNERS CIRCLE ZEUS,
JEAN & JEFFREY LEVENSTAM, FLYING TAIL FARM 10th LITTLE KINGS GONE
BALLISTIC, JUDY CONRAD
Class 176: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32 &
UNDER (11 Entries) CHAMPION: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI,
LAUREL ACRES RESERVE: ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY
WALTERS 3rd ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON 4th WF PATTONS
SHENNANDOAH, GLEN & PAULA MATTHEWS 5th CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE
EMERY OR ROBERT EMERY 6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT
JOHN GRACEY OR PAM BROWN 7th SHADOW BOXS RICOCHET, TARYN WRIGHT 8th
AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 9th MTC EASY STREET,
MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN 10th BRITT HELM SIMPLY SCOTTISH,
DEANN LEE CHUMBLEY OR KELSEY CHUMBLEY
Class 177: LADIES SINGLE
PLEASURE DRIVING (9 Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM,
JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP RESERVE: SSH SHADOW OF A DOUBT,
LINDA S. NELSON 3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 4th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER 5th MRMS TEMPEST
STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI 6th HHF PLAYIN WITH FINESSE,
ALLISON BRAUN 7th SAMIS QUIZ KID, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI 8th
SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF 9th SILVER MEADOWS
CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
Class 178: SOLID COLOR STALLIONS AND
GELDINGS (9 Entries) CHAMPION: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE 3rd RAVENLOFT
BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN 4th HALF
MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH 5th
RAVENWOOD THE ONE TO REMEMBER, EGBERT TIEMANN 6th ALURE RANCH SPIRITS
RADICAL REVUE, THRECIA RISNER OR BEVERLY ALLEN 7th IONA FARMS MILKY WAY,
GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR 8th MYSTIC MOON VELVETS
HOUDINI, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH 9th TRAILS ENDS
BULLETT BUCKEROO, SONNIE ANDERSON
Class 179: COUNTRY PLEASURE DRIVING
- MARES (14 Entries) CHAMPION: ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY
FATIGATI, LAUREL ACRES RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN &
KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 3rd 7S NASHVILLES MERCEDES,
MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 4th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL,
CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE 5th SILVER MEADOWS GINGER SNAP, RON OR KIM
CLOUGH 6th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY 7th TWFS
REBELCHASE ROSE PETAL, PATRICIA A DIEHL 8th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL,
J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL 9th HI STEPPIN RAZZLE
DAZZLE RAINBOW, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL 10th ASH
CREEK GINGER SNAP, RONALD OR KIM CLOUGH
Class 180: MULTI-COLOR
STALLIONS AND GELDINGS (12 Entries) CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T.
SLOBODY, SAWMILL STUD RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T
THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON 3rd CCMF PIANO MANS REFLECTION, TASHA OR
JUDY HOLCOMBE 4th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF 5th
HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY
SWEATT 6th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE
HARRIS 7th FIESTA ACRES STORMY KNIGHT, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON,
REFLECTIONS 8th CIRCLE G GEORGIE PORGIE, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI, CIRCLE G
MINIATURE HORSE 9th TOMAHAWKS HOT N SPICY, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI OR KELLY
MEYER, CIRCLE G M 10th LITTLE AMERICAS MY COLOR MAN, TONY OR CAROL
GREAVES
Class 181: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (11
Entries) CHAMPION: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE RESERVE: LM
IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES 3rd WINDFYRES WHEN EAGLES
FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND 4th RAVENLOFT BUCKEROO
STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
5th DRM DOUBLE
DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES 6th ERL
RANDOM REVENGE, DEBORAH L. PALMER 7th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR
SHANNA CROWE 8th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 9th
CENTURY FARMS I BE JAMMIN, KATHY COURTNEY 10th NMC JUMPIN TO CONCLUSIONS,
TODD OR MELISSA NAUMAN
Class 182: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (3
Entries) CHAMPION: JIMOS QUEEN OF HEARTS, JIMMIE D. SIZEMORE OR MARCIA
M. SIZEMORE RESERVE: TINKERTOYS PIC A WINNER, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B
MINIATURES 3rd VALDEZ BILL HUTTENEST, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B
MINIATURES
Class 183: GRAND AND RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE
DRIVING WORLD GRAND CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR
MARY COLLINGS WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR
DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
Class 184: GRAND AND
RESERVE CHAMPION SENIOR MARE WORLD GRAND CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE
SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL WORLD RESERVE CHAMPION: OAK BAY
BLACK BEAN SALSA, BRUCE OR PAT PROCTOR
Class 185: GRAND AND RESERVE
CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING WORLD GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS
PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP WORLD RESERVE
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM
Class 186: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR
GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE
GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH WORLD RESERVE CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN
BY DESIGN, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
Class 187: GRAND AND RESERVE
CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING WORLD GRAND CHAMPION: LITTLE KINGS
BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN
SENT WORLD RESERVE CHAMPION: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH
DALES
Class 188: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR
STALLION WORLD GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL WORLD RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE
HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
Class 189: WORLD SUPREME HALTER
CHAMPION WORLD GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL WORLD RESERVE CHAMPION: OAK BAY SALSA
CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND
Class F22:
THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (8 Entries) 1st MISS B
HAVEN, AUSTIN VAN WYCK OR DEBORAH VAN WYCK 2nd VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ,
ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV 3rd DAYSPRING KINGS
REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE 4th MINIMOTION I FANCY DAPPER
DAN, DARLENE TODD BRIDGES 5th SILVER MEADOWS GINGER SNAP, RON OR KIM
CLOUGH 6th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM &
TRAINING 7th IONA FARMS SAME DIFFERENCE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS,
IONA MINIATURE HOR 8th VERSATILITY FARMS PYROTECHNICS, ASHLEY HARRIS,
VERSATILITY FARM & TRAINING
Class F23: FOUR YEAR OLD COUNTRY
PLEASURE DRIVING FUTURITY (5 Entries) 1st WESTWIND FARMS AMAZING
SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE 2nd 7S NASHVILLES MERCEDES,
MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 3rd BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE
GLOSSER 4th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE
BRIDGES, OR K 5th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY
PORTERFIELD, OR DARLE |
Top of Page
RETURN TO ARCHIVES |