American Miniature Horse Association
World Championship Show September 29 - October 5, 2013 Will Rogers
Memorial Center Fort Worth, Texas
RETURN TO ARCHIVES
Results of
September 29 (Classes 44-53) |
September 30 (Classes 54-79) |
October, 1 (Classes 80-103 , F1) |
October, 2 (Classes 104-112, F2-F20) |
October 3 (Classes 113-138, F21, F22) |
October, 4 (Classes 139-162, F23, F24) |
|
October, 5 (Classes 163-191, F25, F26) |
|
Day
1 Classes 44-53
Class 44: AOTE EXHIBITING JR MARE LEVEL 1 (9
Entries) CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by COREY S.
MUNSINGER RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS 3rd DSB
BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE 4th JONES MISS CHARLOTTE
BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL 5th LIBERTYS DREAM LITTLE SUGAR, Shown by
LYNN BURGIN 6th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by SAMANTHA EARLS 7th
JONES BLUE BOYS GLITZ N GLAMOUR, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 8th
RIVERDANCES RULES R MADE 2 B BROKEN, Shown by BARBARA NELSON 9th D & MJS
PENNYS ECHO GIRL, Shown by MARJORIE N. JOHNSON
Class 45: AOTE
EXHIBITING JR MARE LEVEL 2 (11 Entries) CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SHE
BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR RESERVE: FREEDOM HILL FARMS NIGHT
SENSATION, Shown by RAYMOND POPE 3rd HUNTERBERRY HILL SHES A DOLL, Shown by
ADELYN F. ROWLAND 4th MINI RIDGE SAFARI, Shown by SUSAN M BROOKS 5th
FIREWATERS HEAVENLY, Shown by BRENDA D. SELLWOOD 6th ME HE MISS COLORADO,
Shown by HARRY ELDER 7th DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY H.
CROWE 8th DIAMOND M SHES SO COMMANDING, Shown by ROSE M. MAIN 9th
COVERGIRLS OCEANIA DOUBLE HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER 10th RUSTY
NAILS MIDNITEBARBIE BYVOLTAGE, Shown by TAMMIE COXE
Class 46: AMATEUR
CLASSIC PLEASURE DRIVING LV 1 (21 Entries) CHAMPION: GANDER HILL
CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by BRITTANY L MITCHELL RESERVE: OAK BAY SALSA
CALIENTE, Shown by MIKE GRIGGS 3rd ERL RANDOM REVENGE, Shown by LOREN L
GOTTFRIED 4th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JOSEPH C BENTON 5th
REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER 6th LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK,
Shown by MARY COLLINGS 7th ROCKING M BLUES BO JANGLES, Shown by RON
CLOUGH 8th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, Shown by THOMAS T.
THOMPSON 9th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA B BENTON 10th
GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, Shown by KATHLEEN S. HOKE
Class 47:
AMATEUR JR MARE, LVL 1, 30 & UNDER (17 Entries) CHAMPION: SAMIS FOR
THE BOYS, Shown by TUI SCHEURING RESERVE: FREEDOM HILL FARMS NIGHT
SENSATION, Shown by COREY S. MUNSINGER 3rd HOPKINS THE JOKERS BLAZIN
JASMINE, Shown by KACIE L. MINNER 4th TEN LS MARILYN IN THE BUFF, Shown by
KELLI FOX 5th PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, Shown by ROBIN L. COLE 6th
BAR B A SILENT PERFECTION, Shown by CHRISTINE DONER 7th JONES MISS CHARLOTTE
BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL 8th ALLIANCE SPICE OF LIFE, Shown by FRANCES
NIGH 9th POCO DE ORO BELLA MIA, Shown by DAVID KELLY 10th FHFS LADS SHES
STILL GOT IT, Shown by POLLY HYDE
Class 48: AMATEUR JR MARE, LVL 1,
OVER 30 TO 33 (17 Entries) CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by
BOBBIE BRIGGS RESERVE: OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY GIFT, Shown by MIKE
GRIGGS 3rd DSB BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE 4th
NIRVANAS RUMOR HAS IT, Shown by JAMES M PRESTON 5th ALLIANCE PEARLY GIRL,
Shown by FRANCES NIGH 6th RUSTY NAILS HI MAINTENANCE SECRET, Shown by MACK
COXE 7th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, Shown by MALLORY GRAYSON 8th
REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, Shown by SCOTT IMHOFF 9th COOLEST SPOTACULAR
DIVA, Shown by CARLA C DURAND 10th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by
SAMANTHA EARLS
Class 49: AOTE SINGLE PLEASURE DRIVING (5
Entries) CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E.
KENNEDY RESERVE: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHERRY H. CROWE 3rd WF
STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS 4th SRF DAINTY DANCER, Shown by
KATIE TAYLOR MARSHALL 5th VINTAGE FARMS ONE LAST DANCE, Shown by ADELYN F.
ROWLAND
Class 50: AMATEUR JR MARE, LVL 2, 30 & UNDER (14
Entries) CHAMPION: RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, Shown by BRIAN C.
HILL RESERVE: PICTURE PERFECT REBELCHASE ROXYHART, Shown by BROOKE A.
SHERIDAN 3rd FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, Shown by STEPHANI PAPPAS 4th
FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by RAYMOND POPE 5th MERCEDES CALL
ME MAYBE, Shown by KRYSTLE B. ACTON 6th LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK,
Shown by HARRY MINNER 7th SONOITA INVADERS ESSENCE, Shown by LORI BARILE
NAVEH 8th HUNTERBERRY HILL SHES A DOLL, Shown by ADELYN F. ROWLAND 9th
COVERGIRLS PRINCESS SOPHIA BYTROPHY, Shown by CHARLENE EISENMENGER 10th ME
HE DOUBLE DELIGHT, Shown by HARRY ELDER
Class 51: AMATEUR JR MARE,
LVL 2, OVER 30 TO 33 (21 Entries) CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL,
Shown by MARIE A. POWELL RESERVE: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by
JONATHAN S. WHITT 3rd HUNTERBERRY HILL JESS SO FANCY, Shown by ADELYN F.
ROWLAND 4th TEN L PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, Shown by KIMBERLY
LAFLEUR 5th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown by K. C. PAPPAS 6th
FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, Shown by STEPHANI PAPPAS 7th RUSTY NAILS
HI MAINTENANCE SECRET, Shown by TAMMIE COXE 8th OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY
GIFT, Shown by KERRI GRIGGS 9th WINGATES SERENADE MI, Shown by KELLY ANN
CAMPBELL 10th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, Shown by JOHN C.
BENNETT
Class 52: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LV 1 (19
Entries) CHAMPION: ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, Shown by RON
CLOUGH RESERVE: BELOVEDS OH SO NOBLE, Shown by SARAH A. HUTTER 3rd
RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, Shown by ADELYN F. ROWLAND 4th LIBERTYS ECHO
DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN 5th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by KACIE L.
MINNER 6th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE E. SCHLICK 7th HI
STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA B BENTON 8th ALOHA ACRES
DREAMS DROP DEAD RED, Shown by TAMMIE COXE 9th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX,
Shown by KATHLEEN S. HOKE 10th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, Shown by SCOTT
IMHOFF
Class 53: CHAMPION AMATEUR JUNIOR MARE WORLD GRAND
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, RAYMOND POPE/LESSEE OR JANICE
POPE OR, COREY MUNSI, Shown by COREY S. MUNSINGER WORLD RESERVE CHAMPION:
DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS, Shown by BOBBIE BRIGGS
|
|
Day
2 Top of Page Classes 54-79
Class 54: AMATEUR SHOWMANSHIP (22 Entries) CHAMPION:
BROOKE GLOSSER, Showing RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER RESERVE: ADELYN F.
ROWLAND, Showing HCM BUCKS MARISOL 3rd KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA
VALLEYS JUST X QUIZ IT 4th BRITTANY L MITCHELL, Showing CENTURY OAKS GOLDEN
OPPORTUNITY 5th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET 6th
ALLYSON WAITES, Showing OASIS DESERT MELODY 7th JILLIAN N. HOLUB, Showing
COH CASABLANCA 8th JESSICA L PETERSON, Showing SHERWOODS SHEER
INDEPENDANCE 9th PENNY DEVAULT, Showing NFCS ARISTOCRAT 10th REBECCA J.
KELLEY, Showing JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION
Class 55: AMATEUR
SINGLE PLEASURE DRIVING LV 2 (9 Entries) CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO
C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown
by JONATHAN S. WHITT 3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S.
NELSON 4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN 5th COLUMBIA
DANDY KING, Shown by NATALIE BERGLUND 6th SAMIS BREAK DANCER, Shown by
CHRISTOPHER BLANTON 7th BAR NS MILANI MOON, Shown by BROOKE GLOSSER 8th
LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE 9th HI STEPPIN
GOLDEN EMBER, Shown by AMY DIRKSE
Class 56: AMATEUROTE EXHIBITING SR
MARE LEVEL 1 (8 Entries) CHAMPION: GRF LINES DEWDROP, Shown by KACIE L.
MINNER RESERVE: JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J.
KELLEY 3rd WILLOWFALLS PRETTY PENNY, Shown by JAYME L. HOBBS 4th CENTURY
OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY L MITCHELL 5th GER MELS SIERRA,
Shown by JANET K. MATZNER 6th BELLA VOCE DEBUT, Shown by H. JOE KAHRE 7th
TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE B. CLARK 8th DARDANS
ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by MARGARET E. SLAPE
Class 57:
AMATEUROTE EXHIBITING SR MARE LEVEL 2 (10 Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES
SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH RESERVE: GRF LINES DEWDROP, Shown
by HARRY MINNER 3rd CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD
BRIDGES 4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT 5th
BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER 6th HCM BUCKS MARISOL, Shown
by ADELYN F. ROWLAND 7th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON
WAITES 8th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by DARIN DONER 9th SRF DAINTY
DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL 10th ERICAS TAKING THE SPOTLIGHT,
Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.
Class 58: AMATEUR CLASSIC PLEASURE
DRIVING LV 2 (25 Entries) CHAMPION: 7S NASHVILLES SHEER MAGIC, Shown by
ALLYSON WAITES RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN
WYCK 3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS 4th SRF
DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY 5th OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by
KERRI GRIGGS 6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M.
DAVID 7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT 8th
ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by DEBBIE MEEK 9th COH CASABLANCA, Shown
by JILLIAN N. HOLUB 10th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, Shown by LINDA
DAWN THOMPSON
Class 59: AMATEUR SR MARE, LVL 1, 30 & UNDER (2
Entries) CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, Shown by DAVID
KELLY RESERVE: BIGLEAPS CRYSTAL LYN COMMOTION, Shown by JANICE L.
KIELER
Class 60: AMATEUR SR MARE, LVL 1, OVER 30 TO 34 (11
Entries) CHAMPION: AMORE LALITA, Shown by SISTER TERESKA
TUSHER RESERVE: ALAMOS POES BRASH & SASSY, Shown by AUSTIN G.
GOOD 3rd ITW SUMMER MELODY, Shown by SARAH A. HUTTER 4th SRF SILK
STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY 5th ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, Shown
by KATHRINE L. WATSON 6th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE B.
CLARK 7th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY 8th
DARDANS ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by MARGARET E. SLAPE 9th GER MELS
SIERRA, Shown by JANET K. MATZNER 10th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by VALERI
LANSFORD
Class 61: AMATEUR SR MARE, LVL 2, 30 & UNDER (3
Entries) CHAMPION: LA VISTA SWEET JAZZ, Shown by LORI BARILE
NAVEH RESERVE: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, Shown by PAT PROCTOR 3rd
REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG
Class 62:
AMATEUR SR MARE, LVL 2, OVER 30 T0 34 (13 Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES
SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, Shown
by KRISTINA SLOBODY 3rd J MARS DESTINYS JEWEL, Shown by LORI BARILE
NAVEH 4th FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, Shown by STEPHANI
PAPPAS 5th FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN S.
WHITT 6th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER 7th BROOKHAVENS
DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by KAREN A. RUDOLPH 8th PECAN GROVES CUSTOMIZED
KEEPSAKE, Shown by MARILYN MEYER 9th ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, Shown by
BRIAN C. HILL 10th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD
BRIDGES
Class 63: AMATEUROTE ROADSTER (7 Entries) CHAMPION:
TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY RESERVE: SRF DAINTY
DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL 3rd QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown
by KIMBERLY SWEATT 4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G.
GOOD 5th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES 6th WF
STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS 7th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by
TARYN WRIGHT
Class 64: SPECIAL NEEDS DRIVING (5
Entries) CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK RESERVE:
RDP PASS A FIRE, KATHY STARRETT 3rd LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR &
JOHN MORRIS 4th RIVERDANCES ROYAL SECRET, BARBARA NELSON & ERIENNE
NELSON 5th RSB WINNING TRADITION, THOMAS OR LYDIA COLEMAN
Class
65: AMATEUROTE EXHIBITING JR STAL LEVEL 1 (8 Entries) CHAMPION: RHA
REDIS LOADED DICE, Shown by COREY S. MUNSINGER RESERVE: TEN LS ALL BUFFED
UP, Shown by BOBBIE BRIGGS 3rd HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by KACIE L.
MINNER 4th VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE 5th
THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD 6th PRESTIGE PETITES
GIMMI SOME, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 7th VERMILYEA FARMS MISTER
WONDERFUL, Shown by NANCY STETLER
Class 66: AMATEUROTE EXHIBITING JR
STAL LEVEL 2 (10 Entries) CHAMPION: RFM AMIRS VICTORIOUS, Shown by
ANDREW MUELLER RESERVE: INDIAN PEAKS PRIME TIME PICK, Shown by JOHN C.
BENNETT 3rd SONOITA ENCHANTED INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH 4th
HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by HARRY MINNER 5th HUNTERBERRY HILL HEAD OVER
HEELS, Shown by ADELYN F. ROWLAND 6th SILVERLEAF TEXAS JAMBOREE, Shown by
RAYMOND POPE 7th DIAMOND M GAMBLING MAN, Shown by ROSE M. MAIN 8th LR
HENNESSEY HAWK MASON, Shown by ALLYSON WAITES 9th ARISTOCRATIC PUCKS PRIME
TIME, Shown by JANE WAGNER 10th JFKM IMA SNIPPERDOODLE DUDE, Shown by
SHANNON OVIEDO
Class 67: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LV 1 (3
Entries) CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, Shown by SUSAN
STUART RESERVE: SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF 3rd
LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA L PETERSON
Class 68: AMATEUR JR
STAL, LVL 1, 30 & UNDER (16 Entries) CHAMPION: TEN LS ALL BUFFED UP,
Shown by BOBBIE BRIGGS RESERVE: JSW REDIS TINI TERRIFIC, Shown by EDIE C
TYNDALL 3rd STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, Shown by PARMELA J.
BONNEY 4th BAR B SILENT VINDICATION, Shown by NICOLE PEARSALL 5th LOST
SPOKES WD SHARP DRESSED MAN, Shown by THOMAS T. THOMPSON 6th SRF NIGHT
RIDER, Shown by WESLEY SLOBODY 7th LAZY N EXCALIBERS SIR LANCELOT, Shown by
FRANCES NIGH 8th CD PARTNERS A SILENT BLESSING, Shown by CHRISTINE
DONER 9th THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD 10th
BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY, Shown by STEPHANIE ABBOTT
Class 69:
AMATEUR JR STAL, LVL 1, OVER 30 TO 33 (7 Entries) CHAMPION: OAK BAY
SALSA DONATELLO, Shown by MIKE GRIGGS RESERVE: RHA REDIS LOADED DICE, Shown
by COREY S. MUNSINGER 3rd AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CAMERON D.
NELSON 4th TORGERSONS STARSTRUCK, Shown by DAVID TORGERSON 5th FALLEN ASH
EAGLES GRACEFUL GENT, Shown by NICOLE PEARSALL 6th TEN LS LEGACYS COLOR ME
COOL, Shown by SUZANNE K FLINT 7th JSW BEAUS SOUTHERN ROMEO, Shown by
KATHRINE L. WATSON
Class 70: AMATEUR JR STAL, LVL 2, 30 & UNDER
(14 Entries) CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, Shown by JONATHAN S.
WHITT RESERVE: SONOITA MYSTERIOUS MARDI GRAS, Shown by LORI BARILE
NAVEH 3rd OAK BAY SALSA AFTER DARK, Shown by SHERYL PETERSON 4th ALLIANCE
FLASH OF FIRE, Shown by BRIAN C. HILL 5th HUNTERBERRY HILL HEAD OVER HEELS,
Shown by ADELYN F. ROWLAND 6th SRF NIGHT RIDER, Shown by KRISTINA
SLOBODY 7th ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, Shown by MARILYN MEYER 8th
FIREWATERS ITS 5 OCLOCK SOMEWHERE, Shown by BRENDA D. SELLWOOD 9th LITTLE
AMERICAS PHANTOMS KNIGHTFALL, Shown by TONY W. GREAVES 10th DIAMOND M
GAMBLING MAN, Shown by ROSE M. MAIN
Class 71: AMATEUR JR STAL, LVL 2,
OVER 30 TO 33 (14 Entries) CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS,
Shown by ADELYN F. ROWLAND RESERVE: OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by KERRI
GRIGGS 3rd FIRST KNIGHTS HEIR TO THE THRONE, Shown by STEPHANI PAPPAS 4th
OAK BAY SALSAS RED ALERT, Shown by JOHN C. BENNETT 5th ERL CUTTYS COPYRIGHT,
Shown by BETTINA "TINA" FISSELER 6th OAK BAY SALSA REDEFINED, Shown by
MERVIN MARDIAN 7th JSW WARDANCES TIZ N HONOR, Shown by JONATHAN S.
WHITT 8th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, Shown by DEBBIE MEEK 9th DESIGNER
CREATION OF A LIFETIME, Shown by BRIAN C. HILL 10th DIAMOND M ILL HAVE
ANOTHER, Shown by ROSE M. MAIN
Class 72: AMATEUROTE EXHIBITING JR
GELD LEVEL 1 (2 Entries) CHAMPION: SILVERLEAF SHOOTERS RICOCHET RED,
Shown by COREY S. MUNSINGER RESERVE: ALLIANCE FIRE POWER, Shown by VICTORIA
L. CHALUT
Class 73: AMATEUROTE EXHIBITING JR GELD LEVEL 2 (5
Entries) CHAMPION: CONDERS ALL DUN WITH RULES, Shown by DAWN M.
HENRICH RESERVE: ME HE SUPERS LIVE THE LEGEND, Shown by HARRY ELDER 3rd
EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 4th LITTLE BIG HORNE TIME
BANDIT, Shown by DIANA HORNE 5th SILVERLEAF SHOOTERS PALE RIDER, Shown by
RAYMOND POPE
Class 74: AMATEUR JR GELD, LVL 1 (8
Entries) CHAMPION: PURA VIDAS ELVIS, Shown by RACHEL N.
WILLIAMS RESERVE: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR, Shown by LORI
WALKER 3rd CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, Shown by MELISSA T ANDREWS 4th HYDE
AWAY RANCH PATTONS SIR PRIZE, Shown by POLLY HYDE 5th SILVERLEAF SHOOTERS
RICOCHET RED, Shown by COREY S. MUNSINGER 6th ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown
by FRANCES NIGH 7th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by PATRICK
HERRICK 8th PRESTIGE PETITES REMINGTON CHARGE, Shown by THOMAS A
COLEMAN
Class 75: AMATEUR JR GELD, LVL 2 (9 Entries) CHAMPION:
JSW CODE REDS DANDY VISION, Shown by JONATHAN S. WHITT RESERVE: LOS ARBOLES
ODYSSEYS RANGLER, Shown by KRYSTLE B. ACTON 3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES,
Shown by DAWN M. HENRICH 4th EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY
LAFLEUR 5th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by MEGAN HERRICK 6th
HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, Shown by HARRY MINNER 7th RUSTY NAILS VICTORY LAP
BY VOLTAGE, Shown by TAMMIE COXE 8th LITTLE BIG HORNE TIME BANDIT, Shown by
DIANA HORNE 9th SILVERLEAF SHOOTERS PALE RIDER, Shown by RAYMOND
POPE
Class 76: AMATEUROTE COUNTRY PLEASURE DRIVING (23
Entries) CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F.
ROWLAND RESERVE: QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT 3rd
LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN 4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT
OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID 5th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER,
Shown by ALLISON BRAUN 6th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A.
POWELL 7th R BAR CS HES WELL RED, Shown by BROOKE GLOSSER 8th HI STEPPIN
RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA B BENTON 9th VERMILYEA FARMS
MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD 10th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC,
Shown by JULIANNA MYERS
Class 77: CHAMPION AMATEUR SENIOR
MARE WORLD GRAND CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA
TUSHER, Shown by SISTER TERESKA TUSHER WORLD RESERVE CHAMPION: ALOHA ACRES
SPARKLE N SPIN, LEE CRUTCHFIELD & AUBREY OVERCASH, Shown by AUBREY
OVERCASH
Class 78: CHAMPION AMATEUR JUNIOR GELDING WORLD GRAND
CHAMPION: JSW CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by
JONATHAN S. WHITT WORLD RESERVE CHAMPION: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY &
MARCY PARSONS & RACHEL SANDERS, Shown by RACHEL N. WILLIAMS
Class
79: CHAMPION AMATEUR JUNIOR STALLION WORLD GRAND CHAMPION: JSW BEAUS WAR
CRY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT WORLD RESERVE
CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER
ROWLAND, HUNTE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
|
|
Day 3
Top of Page Classes 80-103 , F1
Class 80: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (20
Entries) CHAMPION: SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L
PETERSON RESERVE: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN
WRIGHT 3rd BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER 4th HUSH HAVENS
SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES 5th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown
by JULIANNA MYERS 6th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA B
BENTON 7th O THAT FRITO BANDITO, Shown by KAY MORRIS 8th RAVENWOOD
ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER 9th DESERT GOLDS BTUS DREAM
CATCHER, Shown by KAY MORRIS 10th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by
AMANDA B BENTON
Class 81: AMATEUR HALTER OBSTACLE (35
Entries) CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY
WILSON RESERVE: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A.
POWELL 3rd LITTLE AMERICAS D S AT LAST, Shown by VALERI LANSFORD 4th
VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT 5th JF GIZMOS
VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL 6th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, Shown by
THOMAS A COLEMAN 7th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L
PETERSON 8th OASIS DESERT MELODY, Shown by ALLYSON WAITES 9th ZARZUELAS
RODRIGO DE VIVAR, Shown by MARY WILSON 10th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN
N. HOLUB
Class 82: AMATEUR HUNTER (42 Entries) CHAMPION: GLASS
HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK RESERVE: COH CASABLANCA, Shown
by JILLIAN N. HOLUB 3rd WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT 4th
STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS 5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT
OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID 6th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A.
POWELL 7th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT 8th
VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND 9th LR SCOUTS TO DY
FOR, Shown by ALLYSON WAITES 10th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by
AMANDA B BENTON
Class 83: AMATEUR JUMPER (16
Entries) CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE
GLOSSER RESERVE: SIERRA DAWN UNOS BUGATTIE, Shown by WILLIAM SHEPHERD,
JR. 3rd WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER 3rd LR
SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL 5th JCW BUCKS BRONZED TO
PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY 6th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION,
Shown by PAULA BURGIN 7th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN
WILSON 8th HALLMARKS SHOW ME SADIE, Shown by ALLYSON WAITES 9th CENTURY
FARMS MISTAAHR BOB B BLEU, Shown by JULIANNA MYERS 9th SHERWOODS SHEER
INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON 9th TWO BITZ TAKEN A CHANCE, Shown
by THOMAS A COLEMAN
Class 84: ADULT SN SHOWMANSHIP (1
Entry) CHAMPION: JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS
OUTRAGEOUS
Class 85: AMATEUR ROADSTER (12 Entries) CHAMPION:
ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by TERESA FLINT WEATHERS RESERVE: SSH SHADOW
OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON 3rd SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE
TAYLOR MARSHALL 4th JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, Shown by JONATHAN S.
WHITT 5th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY 6th LAS
DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE 7th SAMIS TRIPOLI,
Shown by CHRISTOPHER BLANTON 8th KNIGHTS LITTLE MAN, Shown by TUI
SCHEURING 9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G.
GOOD 10th 7S NASHVILLES SHEER MAGIC, Shown by ALLYSON WAITES
Class
86: ADULT SN WITH MARE (2 Entries) CHAMPION: WINSOMES REMEMBER I GOTTA
BE ME, MARGARET PORTER/LESSEE OR RANDEL PORTER/LESSEE RESERVE: RIVERDANCES
RULES R MADE 2 B BROKEN, BARBARA NELSON/LESSEE
Class 87: AMATEUROTE
EXHIBITING SR STAL LEVEL 1 (5 Entries) CHAMPION: LIBERTYS ECHO DRUMMER,
Shown by LYNN BURGIN RESERVE: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE
L WARRENFELTZ 3rd PECAN GROVE CUSTOMIZED CORVETTE, Shown by WARREN P.
SELLWOOD 4th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS 5th WINNING
STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME L. HOBBS
Class 88: AMATEUROTE
EXHIBITING SR STAL LEVEL 2 (4 Entries) CHAMPION: CLASSIC VIEWS CALICO
STORM, Shown by SHERRY H. CROWE RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION,
Shown by ADELYN F. ROWLAND 3rd LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY
LAFLEUR 4th CONDERS MAJORITY RULES, Shown by SUSAN M BROOKS
Class
89: AMATEUR SR STAL, LVL 1, 30 & UNDER (5 Entries) CHAMPION:
ZARZUELAS ANDANTE, Shown by KRISTY L. PRUETT RESERVE: ALLIANCE EXCALIBER,
Shown by DARL L. NIGH 3rd SRF PREMIER, Shown by WESLEY SLOBODY 4th
WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME L. HOBBS 5th STRONG HERITAGE
ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
Class 90: AMATEUR SR STAL, LVL 1, OVER
30 TO 34 (10 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY
SLOBODY RESERVE: RHA CLASSICAL SHARIF, Shown by LINDA A KINT 3rd FAITH
FARM JOKERS DARK SIDE, Shown by SCOTT BURDETTE 4th TEN LS TOTALLY BUFF,
Shown by LAVONNE R. REARDON 5th AVANTES CHASING THE ACE, Shown by CAMERON D.
NELSON 6th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE L
WARRENFELTZ 7th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF 8th
LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA L PETERSON 9th DUNDEE REPLICA BY DESIGN,
Shown by YVONNE B. CLARK 10th WINNERS CIRCLE ZEUS, Shown by CAROL D
LIMA
Class 91: AMATEUR SR STAL, LVL 2, 30 & UNDER (5
Entries) CHAMPION: SRF MARENGO, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN S. WHITT 3rd RIVERDANCES PLAY
IT AGAIN SAM, Shown by SUSAN M BROOKS 4th ME HE SUPER TUFF ENUFF, Shown by
HARRY ELDER 5th MYSTIC MOON SIR PRIZE, Shown by BECKY L.
ARMSTRONG
Class 92: AMATEUR SR STAL, LVL 2, OVER 30 TO 34 (10
Entries) CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, Shown by JONATHAN S.
WHITT RESERVE: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, Shown by STEPHANI
PAPPAS 3rd SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY 4th INDIAN PEAKS
BEETHOVENS PREMIER, Shown by JOHN C. BENNETT 5th MOUNTAIN MEADOWS BEY
EXPLOSION, Shown by ADELYN F. ROWLAND 6th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, Shown
by KATIE TAYLOR MARSHALL 7th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, Shown by HARRY
MINNER 8th CONDERS MAJORITY RULES, Shown by SUSAN M BROOKS 9th LEESIDES
NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 10th MYSTICMOON REBELS
IMAGINETHATSPIRIT, Shown by BECKY L. ARMSTRONG
Class 93: AMATEUROTE
CLASSIC PLEASURE DRIVING (22 Entries) CHAMPION: ASH CREEK DANCE N QUEEN,
Shown by AMANDA B BENTON RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by
KIMBERLY SWEATT 3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB 4th BAR B
CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER 5th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown
by DARLENE TODD BRIDGES 6th LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON
WAITES 7th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER 8th ROCKING M SSA
RAMBLIN XPRESS, Shown by DEBBIE MEEK 9th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY,
Shown by BRITTANY L MITCHELL 10th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by
MARIE A. POWELL
Class 94: ADULT SN WITH STALLION OR GELDING (2
Entries) CHAMPION: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF
CLARK RESERVE: RDP PASS A FIRE, KATHY STARRETT
Class 95:
AMATEUROTE EXHIBITING SR GELD LEVEL 1 (7 Entries) CHAMPION: PRF BLACK
LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER RESERVE: JSW ZORROS MIDNIGHT
CONFESSION, Shown by LYNN BURGIN 3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N.
HOLUB 4th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by VALERIE L WARRENFELTZ 5th SCOTT
CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS 6th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD,
Shown by AUSTIN G. GOOD 7th MR SQUIGGLESWORTH, Shown by ELIZABETH J
LAZAROU
Class 96: AMATEUROTE EXHIBITING SR GELD LEVEL 2 (11
Entries) CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW
MUELLER RESERVE: CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, Shown by DAWN M.
HENRICH 3rd LM IDOLS CUERVO STRAIGHT, Shown by KAREN A. RUDOLPH 4th LR
SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES 5th SIERRA DAWN UNOS BUGATTIE,
Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR. 6th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE
TAYLOR MARSHALL 7th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY H. CROWE 8th
SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON 9th SCOTT CREEK TOY 4
ME, Shown by JULIANNA MYERS 10th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by
ADELYN F. ROWLAND
Class 97: AMATEUR SR GELD, LVL 1, 30 & UNDER (2
Entries) CHAMPION: SRF ROYALTY, Shown by WESLEY SLOBODY RESERVE:
JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
Class 98:
AMATEUR SR GELD, LVL 1, OVER 30 TO 34 (9 Entries) CHAMPION: OAK BAY
SALSA CALIENTE, Shown by MIKE GRIGGS RESERVE: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS,
Shown by LORI WALKER 3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN
G. GOOD 4th DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by BRITTANY L MITCHELL 5th SRF
DREAMCATCHER, Shown by WESLEY SLOBODY 6th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by
VALERIE L WARRENFELTZ 7th GALLERY ORIGINALS CLEOS LIL CAESAR, Shown by
MARGARET E. SLAPE 8th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF, Shown by NICKI L.
DOWDLE 9th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L
PETERSON
Class 99: AMATEUR SR GELD, LVL 2, 30 & UNDER (2
Entries) CHAMPION: SRF ROYALTY, Shown by KRISTINA SLOBODY RESERVE:
ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
Class
100: AMATEUR SR GELD, LVL 2, OVER 30 TO 34 (20 Entries) CHAMPION: OAK
BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN
SECRETS, Shown by JONATHAN S. WHITT 3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT,
Shown by DARIN DONER 4th CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, Shown by DAWN M.
HENRICH 5th LA VISTA PICTURE PERFECT, Shown by LORI BARILE NAVEH 6th
FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, Shown by STEPHANI PAPPAS 7th SRF
GLADIATOR, Shown by KRISTINA SLOBODY 8th WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS
DOWN, Shown by BRENDA D. SELLWOOD 9th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown
by BROOKE GLOSSER 10th BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by BRIAN C.
HILL
Class 101: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LV 2 (24
Entries) CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, Shown by KIMBERLY SWEATT RESERVE:
TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, Shown by ALLISON BRAUN 3rd R BAR CS HES
WELL RED, Shown by BROOKE GLOSSER 4th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by NATALIE
BERGLUND 5th SRF TEMPTRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY 6th ABRIAS DARING
ENDEAVOR, Shown by PAIGE VAN WYCK 7th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, Shown
by TERESA FLINT WEATHERS 8th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, Shown by KARRIE LYNN
HOKE 9th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by DARLENE TODD
BRIDGES 10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by SILVIA
FASSIO
Class 102: CHAMPION AMATEUR SENIOR STALLION WORLD GRAND
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, Shown by JONATHAN S.
WHITT WORLD RESERVE CHAMPION: ZARZUELAS ANDANTE, KRISTY L. PRUETT, Shown by
KRISTY L. PRUETT
Class 103: CHAMPION AMATEUR SENIOR
GELDING WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE
GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH, Shown by MIKE GRIGGS WORLD RESERVE CHAMPION: PRF
BLACK LABEL ON THE ROCKS, LORI WALKER, Shown by LORI WALKER
Class F1:
THREE YEAR OLD HUNTER FUTURITY (5 Entries) CHAMPION: FLAGSTONES MOODYS
MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS RESERVE
CHAMPION: ALLIANCE ZOOM ZOOM ZOOM, ESTHER WEBER, LA PAVARANA SHOW HORSES
INC 3rd ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING 4th LYMRICKS
HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 5th DAYSPRING DARE TO DREAM,
JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE
|
|
Day 4
Top of Page Classes
104-112, F2-F20
Class 104:
OPEN OBSTACLE DRIVING (16 Entries) CHAMPION: BAR B CLASSIC SUPREME,
BROOKE GLOSSER RESERVE: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE,
BLANTON FAMILY TRUST 3rd ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL WRIGHT
OR TRACI OR TARYN WRIGHT 4th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
& MACLAY WALKER 5th LR SCOUTS TO DY FOR, ALLYSON & LAURA
WAITES 6th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY
BALSHAW 7th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, DAVID OR DONNA PETERSON 8th O
THAT FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS 9th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW,
MOLLIE L. BURGIN 10th CIRCLE J GOLDEN JUBILEE, ANGELA
ELLIS/LESSEE
Class 105: OPEN HALTER OBSTACLE (25
Entries) CHAMPION: QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON RESERVE:
PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON 3rd WILD SPIRITS WIND
RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 4th ALL WRIGHTS LITTLE
PRINCE CHARMING, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 5th OASIS DESERT
MELODY, ALLYSON & LAURA WAITES 6th ALL WRIGHTS PEPPY PIPPIN, MICHAEL
WRIGHT OR TRACI WRIGHT 7th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, JULIANNA
MYERS/LESSEE, FLAGSTONE FARMS 8th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA
J. KELLEY 9th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, MARY WILSON 10th RAVENWOOD
ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
Class 106:
OPEN HUNTER (41 Entries) CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN
& KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL RESERVE: STRONG
HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS 3rd RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER,
BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER 4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY
WEISBERG OR ANN DWYER 5th MINI L & JS PLATINUM PLUS, KORY & MARCY
PARSONS 6th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, ALLYSON WAITES OR LAURA
WAITES 7th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN 8th HCM
BUCKS ALL THAT JAZZ, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES 9th BAR B CLASSIC
SUPREME, BROOKE GLOSSER 10th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, PAULA OR MOLLIE
BURGIN
Class 107: OPEN JUMPER (12 Entries) CHAMPION: IONA
EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR RESERVE:
WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER 3rd CIRCLE J
GOLDEN JUBILEE, ANGELA ELLIS/LESSEE 4th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, MARY
WILSON 5th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR PAULA BURGIN 5th
BAGPIPE FLATS HOT SHOT, KELBI GRAY 5th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION,
REBECCA J. KELLEY 8th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS 8th
HALLMARKS SHOW ME SADIE, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES 10th ALLIANCE
ZODIACS COLT 45, TAMARA ANTTONEN & JENNIFER ANTTONEN
Class 108:
MARE & CURRENT YEAR FOAL (4 Entries) CHAMPION: ERL CUTTYS COVER
GIRL, CRAIG OR AMY ODEN OR MIKE & ALLISON ROSAUER RESERVE: ERL PATTONS
SIMPLE WISH, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM 3rd LIBERTYS
ZODIACS FANCY DOLL, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE 4th
SWEETWATERS QUEEN OF HARTS, DARCI ANN GIBBONS
Class 109: ADULT
SHOWMANSHIP (11 Entries) CHAMPION: BROOKE GLOSSER, Showing RAVENWOOD
ROMANCE TO REMEMBER RESERVE: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X
QUIZ IT 3rd ALLYSON WAITES, Showing HALLMARKS SHOW ME SADIE 4th ADELYN F.
ROWLAND, Showing HCM BUCKS MARISOL 5th BRITTANY L MITCHELL, Showing CENTURY
OAKS GOLDEN OPPORTUNITY 6th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE
SECRET 7th FRANKLIN WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY 8th MARY
WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS 9th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS
BTUS DREAM CATCHER 10th VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT
LAST
Class 110: PRODUCE OF DAM (4 Entries) CHAMPION: LUCKY
FOUR REBELS RITZY, DEBBIE GRAYSON RESERVE: SOLID GOLD TENDER DARKNESS, LORI
BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS 3rd ERL PATTONS SIMPLE WISH, PEGGY LLOYD
& DENNY MOUNCE 4th CHEYENNE CREEK AUTUMN MIST, PATRICIA GILES OR BRUCE
GILES, DOUBLE G MINI HORSE
Class 111: OPEN ROADSTER (5
Entries) CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON RESERVE:
LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH 3rd
ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS 4th LOS ARBOLES IDOLS HIT
PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER 5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON
& CASSIDY BLANTON
Class 112: GET OF SIRE (4
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSAMIO, SHERYL PETERSON RESERVE: FIRST
KNIGHTS BILLY IDOL, JANET KING OR MIKE BUERKLEY 3rd SMO BOLERO DE SUERTE,
MIKE OR TERRY HLAVATOVIC 4th ANOTHER DIMENSION DWB S INVADER, LORI BARILE
NAVEH
Class F2: AOTE YEARLING GELDING FUTURITY (3 Entries) 1st
EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 2nd ALLIANCE FIRE POWER, Shown
by VICTORIA L. CHALUT 3rd LITTLE BIG HORNE MAGICAL MARTINI, Shown by DIANA
HORNE
Class F3: AMATEUR YEARLING GELDING FUTURITY (1
Entry) 1st JSW CODE REDS DANDY VISION, Shown by JONATHAN S.
WHITT
Class F4: YEARLING GELDING FUTURITY (2 Entries) 1st LM
IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG 2nd AT LAST RELENTLESS PURSUIT,
BRIAN HILL & TERI SILVA
Class F5: TWO YEAR OLD GELD 33 &
UNDER FUTURITY (5 Entries) 1st JSW REDIS COLOR OF FAME, ANN DWYER OR
POLLY WEISBERG 2nd CONDERS ALL DUN WITH RULES, DAWN M. HENRICH 3rd OAK
BAY SALSAS DESIGNER GENES, PATRICK HERRICK OR MEGAN HERRICK 4th L A BLUES
RED MAN, LONNIE ATHEY 5th ALLIANCE CROWNS CHARMER, DARL OR FRANCES
NIGH
Class F6: AOTE YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries) 1st
FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by COREY S. MUNSINGER 2nd DSB
BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE 3rd HUNTERBERRY HILL SHES A
DOLL, Shown by ADELYN F. ROWLAND 4th FIREWATERS HEAVENLY, Shown by BRENDA D.
SELLWOOD 5th COVERGIRLS OCEANIA DOUBLE HAWK, Shown by CHARLENE
EISENMENGER 6th SCOTT CREEK MONARCH HIDE N SEEK, Shown by JOANNE G.
ROSS 7th PRESTIGE PETITES FURIOUS BEAUTY, Shown by ERIN DUFFY
PETRILLI 8th JFKM SNIPPETS DONT EAT THE DAISIES, Shown by SHANNON
OVIEDO 9th D & MJS PENNYS ECHO GIRL, Shown by MARJORIE N.
JOHNSON
Class F7: AMATEUR YEARLING MARE FUTURITY (10
Entries) 1st HUNTERBERRY HILL JESS SO FANCY, Shown by ADELYN F.
ROWLAND 2nd FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, Shown by STEPHANI PAPPAS 3rd
JSW SHOWKAYCES CASHMERE DOLL, Shown by JONATHAN S. WHITT 4th RFM EAGLES DARK
ENCHANTRESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR 5th HOPKINS THE JOKER MARCH IZ ON,
Shown by HARRY MINNER 6th COVERGIRLS PRINCESS SOPHIA BYTROPHY, Shown by
CHARLENE EISENMENGER 7th SCOTT CREEK MONARCH CROWN JEWELS, Shown by MATTHIAS
BOOX 8th ALLIANCE PEARLY GIRL, Shown by DARL L. NIGH 9th SCOTT CREEK
MONARCH SOMELIKEIT HOT, Shown by JOANNE G. ROSS 10th DRM ZEUS PHOENIX MISS
PANDORA, Shown by JENNIFER A WACHAL
Class F8: YEARLING MARE 28 &
UNDER FUTURITY (4 Entries) 1st VERMILYEA FARMS FASHION STAR OF BYZ,
WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 2nd JSW BLACK TIARA, JONATHAN S.
WHITT, JSW FARM 3rd ME HE DOUBLE DELIGHT, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER,
ME-HE MINIATURES 4th LA BLUES A LITTLE FLIRTATIOUS, LONNIE
ATHEY
Class F9: YEARLING MARE OVER 28 TO 30 FUTURITY (8
Entries) 1st PHR IDOLS TURTLE DOVE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST
PAINTED H RANCH 2nd LUCKY FOUR REBELSUPREME REBELINA, WADE S BURNS OR JON
WOODRING, LUCKY FOUR FARMS 3rd SONOITA INVADERS ESSENCE, LORI BARILE NAVEH,
SONOITA HIGHLANDS 4th FREEDOM HILL FARMS STILL A LADY, LINDA CLARKE
ANDERSON, FREEDOM HILL FARM 5th ALLIANCE SPICE OF LIFE, DARL NIGH OR FRANCES
NIGH, OR HEATHER BOLTON 6th TEN LS DESTINYS IM IN THE BUFF TOO, JOE OR LAURA
TENNILL, TEN L FARM 7th FIREWATERS TURN THE PAGE, WARREN SELLWOOD OR BRENDA
SELLWOOD 8th LA BLUES PUTTIN ON THE RITZ, LONNIE ATHEY
Class F10:
YEARLING MARE OVER 30 TO 32 FUTURITY (6 Entries) 1st ARISTOCRATIC PUCKS
ROYAL JUBILEE, ERICA KILLION & MICHAEL & MARY COLLINGS 2nd RAVENWOOD
EVER AFTER, CRAIG WESTERGAARD /LESSEE 3rd ERL CUTTYS BERRY BLITZ, WADE S.
BURNS OR JON WOODRING 4th BELOVEDS OLYMPUS ELEGANTSIA, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 5th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE HOLTAPPELS 6th LA BLUES PAINTED
DREAM GIRL, DAN OR GINA TIMMERMAN, T'S MINIATURE HORSES
Class F11:
TWO YEAR OLD MARE 33 & UNDER FUTURITY (8 Entries) 1st COVERGIRLS
IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER 2nd FROST HILL SILENT
SEPHORA, KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R. RUDOLPH 3rd PHR JESSES BELLE
STARR, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R 4th DSB
EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS 5th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, JOHN
BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN 6th REECES UNDISPUTED SECRET
LOVE, SCOTT OR CATHY IMHOFF OR LAURA IMHOFF 7th JSW REDIS FORBIDDEN KISS,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 8th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, JONATHAN
WHITT & MALLORY GRAYSON
Class F12: AOTE YEARLING STALLION
FUTURITY (9 Entries) 1st SONOITA ENCHANTED INVADER, Shown by LORI BARILE
NAVEH 2nd HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by HARRY MINNER 3rd INDIAN PEAKS
PRIME TIME PICK, Shown by JOHN C. BENNETT 4th TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by
BOBBIE BRIGGS 5th VERMILYEA FARMS MISTER WONDERFUL, Shown by NANCY
STETLER 6th THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD 7th
PRESTIGE PETITES GIMMI SOME, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI 8th JFKM IMA
SNIPPERDOODLE DUDE, Shown by SHANNON OVIEDO 9th ARISTOCRATIC PUCKS PRIME
TIME, Shown by JANE WAGNER
Class F13: AMATEUR YEARLING STALLION
FUTURITY (6 Entries) 1st OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by KERRI
GRIGGS 2nd JSW BEAUS WAR CRY, Shown by JONATHAN S. WHITT 3rd OAK BAY
SALSAS RED ALERT, Shown by JOHN C. BENNETT 4th CONDERS BORN THIS WAY, Shown
by DAWN M. HENRICH 5th DRM MUCHACHO LET THE GOODTIMES ROLL, Shown by
JULIANNA MYERS 6th PRESTIGE PETITES BELEEVIT OR NOT, Shown by ERIN DUFFY
PETRILLI
Class F14: YEARLING STALLION 28 & UNDER FUTURITY (2
Entries) 1st ALLIANCE CROWNS KEEPER, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE
MINIATURES 2nd BELOVEDS ALMIGHTY AMADEUS, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS
Class F15: YEARLING STALLION OVER 28 TO 30 FUTURITY (7
Entries) 1st OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY
ACRES 2nd ALLIANCE BOLEROS NOVA, ROBYN OR BILL BELL 3rd STAR RIDGE RAVENS
VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY, STAR RIDGE ACRES 4th SONOITA MYSTERIOUS
MARDI GRAS, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS 5th MINI PERSUASIONS LM
IDOLS WEEWILLEM, PEGGY DUCHARME OR RICHARD DUCHARME 6th LOST SPOKES WD SHARP
DRESSED MAN, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON 7th ALLIANCE FLASH OF
FIRE, BRIAN HILL/LESSEE OR DANIELLE HILL/LESSEE
Class F16: YEARLING
STALLION OVER 30 TO 32 FUTURITY (6 Entries) 1st ARISTOCRATIC REGAL RED,
MICHAEL OR MARY COLLINGS 2nd ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA"
FISSELER 3rd LM IDOLS A RUSH OF HAWK, DEBBIE JONES/LESSEE, ROSELAND
MINIATURES 4th OAK BAY SALSAS ICON, FAITH HAMBROOK, HAWKHILLS MINIATURE
HORSES 5th FIRST KNIGHTS HEIR TO THE THRONE, PATRICIA M. DEMPSEY,TRUSTEE OR
KC PAPPAS 6th DROP M WITHA RUGER, KELBI GRAY
Class F17: TWO YEAR
OLD STALLION 33 & UNDER FUTURITY (7 Entries) 1st OAK BAY SALSA
REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA MARDIAN 2nd ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL,
ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES 3rd CONDERS RULE THE WORLD,
LEIGH LUCAS MURRAY 4th LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL
OAST HOUSE 5th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, ELAINE JONES & NICOLE
PEARSALL 6th FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON & JONATHAN
WHITT 7th INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT,
INDIAN PEAKS MIN
Class F18: CHAMPION AOTE FUTURITY WORLD GRAND
CHAMPION: EASTSIDES FEARLESS, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR WORLD
RESERVE CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, RAYMOND POPE/LESSEE OR
JANICE POPE OR, COREY MUNSI
Class F19: CHAMPION AMATEUR
FUTURITY WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE
GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH, Shown by KERRI GRIGGS WORLD RESERVE CHAMPION: JSW
CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S.
WHITT
Class F20: CHAMPION OPEN FUTURITY WORLD GRAND CHAMPION:
OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES WORLD RESERVE
CHAMPION: ARISTOCRATIC REGAL RED, MICHAEL OR MARY COLLINGS
|
|
Day 5
Top of Page Classes 113-138, F21, F22
Class 113: GOLDEN SHOWMANSHIP (7 Entries) CHAMPION:
MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET RESERVE: KIMBERLY
SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT 3rd REBECCA J. KELLEY, Showing
JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION 4th MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS
THIS 5th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER 6th ANGELA
C. ELLIS, Showing CIRCLE J GOLDEN JUBILEE 7th VALERI LANSFORD, Showing
LITTLE AMERICAS D S AT LAST
Class 114: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE
DRIVING (14 Entries) CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L.
PALMER RESERVE: FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI
PAPPAS 3rd MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES 4th VINTAGE
FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE 5th
MISS B HAVEN, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES 6th SILVER MEADOWS
CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON 7th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE
TODD BRIDGES 8th RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD 9th CLASSIC VIEWS CALICO
STORM, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY OR SHANNA CROWE 10th VERSATILITY FARMS
DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
Class 115:
GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (19 Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA
CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH RESERVE: ALLIANCE
UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR 3rd
WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 4th
WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND 5th LOST
SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON 6th
BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE
FARM 7th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI
PAPPAS 8th PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS 9th
SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 10th ROCKING M BLUES BO JANGLES,
RON OR KIM CLOUGH
Class 116: WEANLING STALLIONS 26 & UNDER (8
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSAS SILVERADO, SHERYL PETERSON RESERVE:
ALLIANCE REBELSUPREME LITTLE PHIL, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE
MINIATURES 3rd RFM AMIR AL SADEK, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE
MINIATURE HORSE 4th STAR RIDGE RULE THE WORLD, PARMELA BONNEY 5th LK
EAGLES UNOS FOXY RASCAL, LINDA A KINT, EAGLES NEST HORSE CORRAL 6th JMW REBS
DEZIGNED 2 DAZZLE, DAVID JONES OR ELAINE JONES 7th HILLS PLAYTIME MIGHTY
MIKE, DANIELLE HILL & BRIAN HILL 8th DGS ABSOLUTE BULLET PROOF, DARCI
GIBBONS & MELISSA BROCK
Class 117: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO
30 (22 Entries) CHAMPION: ALLIANCE SHOWTIME, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC,
ALLIANCE MINIATURES RESERVE: BLUE RIBBON JUST JACKED UP, VALERIE
ESCALERA 3rd WINDEMERES GRAND ILLUSION BY DREAM, JOHN OR JANET HAYS,
WINDEMERE FARM 4th PECAN GROVE CUTTYS INFINITY, PEGGY LLOYD OR DENNY MOUNCE,
PECAN GROVE FARM 5th VERMILYEA FARMS JERONIMO, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS 6th VERMILYEA FARMS 50 SHADES OF GREY, WILLIAM C. HUMPHRIES,
VERMILYEA FARMS 7th RHA REDIS WILD WAR DANCE, ROBERT WALSH OR PAMELA
WALSH 8th CD PARTNERS A SILENT BLESSING, LANDIN DONER & CHRISTINE
DONER 9th VERMILYEA FARMS TOY WIZARD OF OZ, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA
FARMS 10th FREEDOM HILL FARMS EXTREME MOTION, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM
HILL FARM
Class 118: LADIES ROADSTER (8 Entries) CHAMPION: SSH
SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA
FLINT WEATHERS 3rd SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY
BLANTON 4th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE 5th
LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 6th WCF
PRINCE WILLIAM, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT 7th KNIGHTS LITTLE
MAN, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH 8th CIRCLE G JAZZMAN,
LINDA S. NELSON
Class 119: YEARLING STALLIONS 28 & UNDER (7
Entries) CHAMPION: ALLIANCE CROWNS KEEPER, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC,
ALLIANCE MINIATURES RESERVE: BELOVEDS ALMIGHTY AMADEUS, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 3rd LK EAGLES ROGUES ICE ECLIPSE, JAMES OR LINDA KINT, EAGLES NEST
HORSE CORRAL 4th ALOHA RAINBOW RIDGE LIL SILENT SIR, BRANDY J MAMEO OR GREGG
B BEEVER, RAINBOW RIDGE MI 5th HA TOPSIDER HEADLINER, MARGARET T. KLOMAN,
HOMESTEAD ACRES 6th THISTLE FIELDS DARK SECRET, JANINE MCDONALD 7th GMR
BOOGIE WOOGIE BUGLE BOY, GEORGE OR MARY RONEK, GEO-MAR ACRES
Class
120: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (14 Entries) CHAMPION: JSW BEAUS
WAR CRY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM RESERVE: ALLIANCE BOLEROS NOVA, ROBYN
OR BILL BELL 3rd SONOITA MYSTERIOUS MARDI GRAS, LORI BARILE NAVEH, SONOITA
HIGHLANDS 4th OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY
ACRES 5th ALAMOS POES IM A FLIRT, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES 6th
ALLIANCE FLASH OF FIRE, BRIAN HILL/LESSEE OR DANIELLE HILL/LESSEE 7th BAR B
SILENT VINDICATION, NICOLE PEARSALL 8th STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY,
PARMELA J. BONNEY, STAR RIDGE ACRES 9th MINI PERSUASIONS LM IDOLS WEEWILLEM,
PEGGY DUCHARME OR RICHARD DUCHARME 10th SUNNY SIDE GRANDS EXECUTIVE ZORRO,
SARA G KELLOGG
Class 121: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (13
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR
BEAR RANCH RESERVE: ALLIANCE BOLEROS INCENDIO, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR
WILLIAM C HUMPHRIES 3rd MCCARTHYS STORM WARNING, ELSJE OR KARL
HOLTAPPELS 4th ALOHA ACRES A SILENT PARTNERSHIP, RHONDA R TURNER, RT
MINIATURES OF CULBRETH FARM 5th ARISTOCRATIC REGAL RED, MICHAEL OR MARY
COLLINGS 6th ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA" FISSELER 7th ALAMOS
POES IM WEAVING DREAMS, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES 8th DSB DREAMBOYS
MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK 9th SONOITA INVADERS ROCK N ROLL, LORI
BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
10th DESIGNER CREATION OF A LIFETIME,
TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
Class 122:
VERSATILITY (18 Entries) CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY
WEISBERG OR ANN DWYER RESERVE: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL
PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN 3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE
DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES 4th GRAHAMS RAGTIME, JOHN &
KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 5th BELOVEDS OH SO NOBLE,
SARAH HUTTER OR SARAH GLADING 6th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM
CLOUGH 7th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT
RANCH 8th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER 9th GLASS HORSE FARM
RENEGADE, ALTHEA VAN WYCK & AUSTIN E VAN WYCK JR 10th JSW GOOD DEEDS
COUNTRY ROSE, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE
Class 123: SINGLE
PLEASURE DRIVING MARES (4 Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT
PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM RESERVE: BAR NS MILANI MOON, BROOKE
GLOSSER 3rd HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON,
BAG PIPE FL 4th AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD KNAPP & MARY LOU
KNAPP
Class 124: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29 & UNDER (7
Entries) CHAMPION: JSW REDIS TINI TERRIFIC, EDIE C TYNDALL RESERVE:
OASIS XS PERFECTLY UNEXPECTED, NORMA ANN KNIBB 3rd LM IDOLS LIGHTNING HAWK,
EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST HOUSE 4th FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN,
DEBBIE GRAYSON & JONATHAN WHITT 5th BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY,
PHILLIP ABBOTT OR STEPHANIE ABBOTT, OR CHELSEY OR 6th STARS FR JERICHO,
WILLIAM SHEPHERD & REBECCA SHEPHERD 7th BAR B BEAU TIE, WILL OR LORETTA
LEWALLEN
Class 125: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (6
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA
MARDIAN RESERVE: ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD
OF MINIATURES 3rd SRF NIGHT RIDER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 4th
BELOVED OLYMPUS GODSEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 5th JSW BEAUS
SOUTHERN ROMEO, DEBRA A CHENEY & KATHRINE WATSON 6th TEN LS LEGACYS
COLOR ME COOL, SUZANNE K. FLINT OR JOHN L. FLINT
Class 126:
TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (8 Entries) CHAMPION: RIVENBURGHS
JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND,
HUNTE RESERVE: AT LAST SURASTARS LIL REBEL, TERI SILVA 3rd BLACK MOUNTAIN
MAJESTIC KINGSTON, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES 4th BELOVEDS
ALMIGHTY AMEN, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS 5th AVANTES PRINCE ACE OF COCI,
CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE 6th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, ELAINE
JONES & NICOLE PEARSALL 7th ROGERS HSR RAPTURES BRINGINTHEHEAT, VALERIE
ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES 8th CONDERS RULE THE WORLD, LEIGH LUCAS
MURRAY
Class 127: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (8
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON
OR MARY LOU KNAPP RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN 3rd
SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON 4th LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE,
PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 5th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L.
PALMER 6th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S. NELSON 7th SIX GEMS SPOTTED
TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF 8th ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE
CAVANAUGH, WESTWIND FARMS
Class 129: 3 YR OLD COUNTRY PLEASURE
DRIVING (12 Entries) CHAMPION: 7S NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY
SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM RESERVE: SRF TEMPTRESS, ROGER T. SLOBODY,
SAWMILL STUD 3rd PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT WEATHERS 4th
LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 5th ASH CREEK
SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH 6th KNIGHTS LITTLE MAN, RON OR SAMI
SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH 7th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM
TAYLOR 8th TEN LS TOTALLY BUFF, LAVONNE REARDON OR JAMES REARDON, J & LS
LITTLE TR 9th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING 10th 7S
NASHVILLES MOON LIGHT SAILOR, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE
FARM
Class 130: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (8
Entries) CHAMPION: LM IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY
WEISBERG RESERVE: CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, MELISSA T ANDREWS 3rd ABRIAS
SIGNATURE VINTAGE EDITION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE 4th JSW
CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 5th AT LAST RELENTLESS
PURSUIT, BRIAN HILL & TERI SILVA 6th BLUE RIBBON BACCA ROO BAJA, VALERIE
ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES 7th HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, BRAD OR DEBRA
HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR 8th GMR BOOGIES REDDY TO BOOGIE, GEORGE
OR MARY RONEK, GEO-MAR ACRES
Class 131: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (12
Entries) CHAMPION: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR, LORI
WALKER RESERVE: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY & MARCY PARSONS & RACHEL
SANDERS 3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES, DAWN M. HENRICH 4th HYDE AWAY
RANCH PATTONS SIR PRIZE, POLLY J HYDE OR PAUL R HYDE, HYDE AWAY RANCH 5th
JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 6th LOS ARBOLES
ODYSSEYS RANGLER, KRYSTLE ACTON OR THERESA L. ACTON 7th OAK BAY SALSAS
DESIGNER GENES, PATRICK HERRICK OR MEGAN HERRICK 8th GTC RYDERS HEXBREAKER,
LISA RAE PICHLER & RYDER PICHLER 9th JSW REDIS COLOR OF FAME, ANN DWYER
OR POLLY WEISBERG 10th RUSTY NAILS VICTORY LAP BY VOLTAGE, MACK OR TAMMIE
COXE
Class 132: SINGLE FINE HARNESS (2 Entries) CHAMPION:
SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU
KNAPP RESERVE: LR PHANTOMS SECRET STORM, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE
AMERICA MINIATURES
Class 133: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER
(18 Entries) CHAMPION: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN
HOKE RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, CASSIDY BLANTON OR CHRIS
BLANTON, OR RICHARD ERICK 3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL
& BARRY A DIEHL 4th MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR
AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE 5th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON
OR DANA BRAUN 6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY
WALKER 7th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 8th
VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND,
HUNTE 9th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE 10th
SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR
DARLE
Class 134: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (34
Entries) CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY
COLLINGS RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA VAN WYCK & AUSTIN E
VAN WYCK JR 3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 4th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT
& BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 5th OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR
MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH 6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT
MCGINNIS 7th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY 8th PRF MONARCHOS
RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS 9th BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME,
DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM 10th ALLIANCE UNFORGETTABLE
IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
Class 135:
SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (2 Entries) CHAMPION: SAMIS SID SAVOY,
RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C,
WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY, TELQUEST MINIS
Class 136: CHAMPION
JUNIOR GELDING WORLD GRAND CHAMPION: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR,
LORI WALKER WORLD RESERVE CHAMPION: LM IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY
WEISBERG
Class 137: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (23
Entries) CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN
DWYER RESERVE: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN WYCK/LESSEE 3rd
LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS
HEAVEN SENT 4th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER 5th SAMIS ROCKET
SQUIRREL, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH 6th NWR TRIPLE PLAY, BROOKE
PARSELY/LESSEE 7th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT
WEATHERS 8th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE 9th
VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 10th
MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
Class 138: CHAMPION
JUNIOR STALLION WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS,
ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE WORLD RESERVECHAMPION:
OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR
RANCH
Class F21: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (4
Entries) 1st LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE 2nd SAMIS
BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON 3rd HI STEPPIN GOLDEN EMBER,
J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL 4th ALLIANCE
UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
Class F22:
THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries) 1st 7S
NASHVILLES NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY 2nd JSW ZORROS
STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd DSB COOL COMMOTION,
SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE 4th ABRIAS SIGNATURE APPROVAL, STACY SACHEN,
ABRIA MINIATURE
|
|
Day 6
Top of Page Classes 139-162 F23, F24
Class 139: GENTLEMENS ROADSTER (6 Entries) CHAMPION:
ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS RESERVE: SILVER MEADOWS
PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP 3rd LOS ARBOLES IDOLS
HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER 4th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN
RHYTHM, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH 5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON
& CASSIDY BLANTON 6th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD
OR AUSTIN G GOOD
Class 140: WEANLING MARES 26 & UNDER (7
Entries) CHAMPION: SOLDIER CREEK BABY IM A STAR, CRAIG OR AMY ODEN OR
MIKE & ALLISON ROSAUER RESERVE: BAR B A SILENT PERFECTION, CHRISTINE OR
LANDIN DONER 3rd PECAN GROVE CUTTYS SKYLARK, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE,
PECAN GROVE FARM 4th ML SUPERSTARS MORIAH, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE
FARM 5th ERL WHISPER, KAI-SVEN HERRMANN & WOLFGANG ZAGER 6th TEN LS
BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM 7th LITTLE AMERICAS
MY ALEXA, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES
Class
141: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (18 Entries) CHAMPION: PECAN GROVE
CUTTYS DAILY DOUBLE, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM RESERVE:
SAMIS FOR THE BOYS, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH 3rd WF
PATTONS SARATOGA, RAY ZOERCHER, WIND FLIGHT 4th ALLIANCE BOLEROS JULIANA,
MIKE OR TERRY HLAVATOVIC 5th VERMILYEA CANDYMAN SHES ALL GLAMOUR, WILLIAM C.
HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 6th ABRIAS REIGNING SUPREME, STACY SACHEN & J
RILEY SACHEN GOODE 7th FHFS LADS SHES STILL GOT IT, LINDA CLARKE ANDERSON,
FREEDOM HILL FARM 8th TEN LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN
L FARM 9th FALLEN ASH EAGLES LORELEI, DEBBIE GRAYSON, FALLEN ASH
FARM 10th RFM GENESES BLUE ARABESQUE, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE
MINIATURE HORSE
Class 142: 4 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY
BLANTON RESERVE: LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE 3rd ALLIANCE
UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART 4th HI STEPPIN GOLDEN
EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
Class 143:
CLASSIC PLEASURE DRIVING - STALLION (12 Entries) CHAMPION: ALLIANCE
UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT
MINIATUR RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY
COLLINGS 3rd HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN 4th SAMIS VEGAS
KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 5th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM
CLOUGH 6th REDROCK LOTS O SPOTS, LUCILLE KUSLUCH & JANE WAGNER 7th
LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA
PEARSALL 8th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL 9th
DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE D. WARD 10th SAMIS BRILLIANT ACCENT, JERRY G HORN
OR ANNA B HORN
Class 144: YEARLING MARES 28 & UNDER (6
Entries) CHAMPION: ALOHA ACRES SIMPLY SILENT, JANICE L. KIELER, BIGLEAP
RANCH RESERVE: JSW BLACK TIARA, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd ME HE
DOUBLE DELIGHT, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES 4th STARS
MAJESTIC EMBERS, PHILLIP ABBOTT & STEPHANIE ABBOTT 5th LA BLUES A LITTLE
FLIRTATIOUS, LONNIE ATHEY
Class 145: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (16
Entries) CHAMPION: PICTURE PERFECT REBELCHASE ROXYHART, DIANNA PEFFLY
& BROOKE SHERIDAN RESERVE: LUCKY FOUR REBELSUPREME REBELINA, WADE S
BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS 3rd WILTZ FAMILY PINNACLES PATCHES,
VIRGIL J. WILTZ 4th FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT
MINIATURES 5th SONOITA INVADERS ESSENCE, LORI BARILE NAVEH, SONOITA
HIGHLANDS 6th TEN LS MARILYN IN THE BUFF, BONNIE OR JOHN FOX OR KELLI
FOX 7th RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE
MINIATURE HORSE 8th PHR IDOLS TURTLE DOVE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST
PAINTED H RANCH 9th SAMIS ENSENADA, CAROL D LIMA 10th JONES MISS
CHARLOTTE BLUE, ELAINE JONES
Class 146: YEARLING MARES OVER 30 TO 32
(19 Entries) CHAMPION: RAVENWOOD EVER AFTER, CRAIG WESTERGAARD
/LESSEE RESERVE: TEN L PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, KATHLEEN E GREEN OR
KIMBERLY LAFLEUR 3rd ERL CUTTYS BERRY BLITZ, WADE S. BURNS OR JON
WOODRING 4th BLACK MOUNTAIN MAJESTIC HEARTSTRING, JEAN M. HAYUNGA, BLACK
MOUNTAIN MINIATURES 5th ARISTOCRATIC PUCKS ROYAL JUBILEE, ERICA KILLION
& MICHAEL & MARY COLLINGS 6th LM IDOLS JAQUELINE HAWK, SHARON
PIPER/LESSEE 7th RFM EAGLES DARK ENCHANTRESS, KIMBERLY LAFLEUR/LESSEE 8th
BAR B MY SILENT HEART, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS 9th
COOLEST SPOTACULAR DIVA, LINDA F PALMER OR CARLA C DURAND 10th WINGATES
SERENADE MI, CASEY OR KELLY CAMPBELL
Class 147: GENTLEMENS COUNTRY
PLEASURE DRIVING (11 Entries) CHAMPION: WHISPERING PINES BLACK TIE
TUXEDO, KERI OR LAURA LEE RESERVE: 7S NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY
SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM 3rd BELOVEDS OH SO NOBLE, SARAH HUTTER OR
SARAH GLADING 4th FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI
PAPPAS 5th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL & BARRY A
DIEHL 6th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK
COXE/LESSEE 7th ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH 8th BAR NS
COMANCHE MOON, LISA OR GARY BARNES 9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD,
JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 10th MISS B HAVEN, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK
MINIATURES
Class 148: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (8
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT,
JSW FARM RESERVE: LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA
MCGINNIS 3rd DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN 4th SAMIS BREAK
DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON 5th BAR NS MILANI MOON, BROOKE
GLOSSER 6th AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD KNAPP & MARY LOU KNAPP 7th
LITTLE KINGS ECHO ECHO ECHO, PAULA OR MOLLIE BURGIN 8th ROGERS HSR CHECK OUT
JUNIOR, JOE D. WARD
Class 149: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (30
Entries) CHAMPION: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN
WYCK/LESSEE RESERVE: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR
ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN 3rd LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD
ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT 4th NWR TRIPLE PLAY, BROOKE
PARSELY/LESSEE 5th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA
LEE 6th ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES 7th
PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER 8th WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE
DESIGN, CASSIDY BLANTON OR CHRIS BLANTON, OR RICHARD ERICK 9th R BAR CS HES
WELL RED, BROOKE GLOSSER/LESSEE 10th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER,
ALLISON OR DANA BRAUN
Class 150: CLASSIC PLEASURE DRIVING - MARE (17
Entries) CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL
STEFFUS-HYLAND RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY
SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 3rd ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR
BONNIE HAROLDSON 4th ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA B BENTON 5th BAR B
CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER 6th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE
LYNN HOKE 7th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA
DAWN THOMPSON 8th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID 9th
CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR
K 10th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY
Class 151:
TWO-YEAR-OLD MARES 29 & UNDER (5 Entries) CHAMPION: PICTURE PERFECT
IRISH LOVE SONG, ROBIN L. COLE RESERVE: SILVERLEAF VALENTINOS SHALAY BEY,
JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd DIAMOND M CUZ SHE CAN, FRED OR ROSE MAIN,
DIAMOND M STABLES 4th LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS,
HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR 5th GMR PRINCESS OF BUCKINGHAM, GEORGE &
MARY RONEK
Class 152: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29 TO 31 (14
Entries) CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE
EISENMENGER RESERVE: ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, AUBREY
OVERCASH/LESSEE 3rd RAINBOW RIDGE XTRAORDINARY CREATION, BRANDY MAMEO &
GREG B BEEVER, RAINBOW RIDGE MINIS 4th TEN LS SMOKIN IN THE BUFF, KATHLEEN
M. LAFRANA 5th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 6th
RAVENWOOD CHASIN DREAMS, FAITH HAMBROOK, HAWKHILLS MINIATURE HORSES 7th
IMPRINT STRIDERS SPECIAL REFLECTION, RANDY MCGOWAN, IMPRINT MINIATURES 8th
BLUE RIBBON BACCA ROO FANTASY, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART 9th CMC RG NOT
A SPOT FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER 10th REECES UNDISPUTED
SECRET LOVE, SCOTT OR CATHY IMHOFF OR LAURA IMHOFF
Class 153:
TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31 TO 33 (16 Entries) CHAMPION: WINGATES ADORE
MI, STACY SACHEN OR KELLY CAMPBELL RESERVE: PHR JESSES BELLE STARR, AIMEE J
HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R 3rd FALLEN ASH EAGLES LEADING
LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 4th ERL WILL REMEMBER YOU FROM CUTTY, WADE
S. BURNS OR JON WOODRING 5th FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, HOLLY WHYTE
OR KC PAPPAS 6th FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R.
RUDOLPH 7th ALLIANCE FEELING FRISKY, MICHAEL OR MARY COLLINGS OR M OR T
HLAVATOVIC 8th REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL 9th VERMILYEA
BYZANTINES DYNASTY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS 10th FIRST KNIGHTS
PLATINUM PRINCESS, COLIN BROWN & MARJ BROWN, OR KC PAPPAS
Class
155: 3 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries) CHAMPION: 7S
NASHVILLES NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY RESERVE: JSW ZORROS
STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 3rd LYMRICKS IRRESISTIBLE
FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 4th AMBER OF CLASSIC VIEW,
DONALD KNAPP & MARY LOU KNAPP 5th DSB COOL COMMOTION, SHERRY CROWE OR
SHANNA CROWE
Class 156: MULTI-COLOR MARES (11
Entries) CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A.
POWELL RESERVE: FABALOOSA ALLURA, SUZANNE L. SOOTER 3rd SAMIS FOR THE
BOYS, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH 4th CMC RG NOT A SPOT
FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER 5th ALAMOS POES BRASH &
SASSY, JULIE ANN GOOD 6th PINEYWOODS INIKIS PUZZLE, SUZANNE L. SOOTER 7th
ERL WHISPER, KAI-SVEN HERRMANN & WOLFGANG ZAGER 8th LOST SPOKES WD
KARMA, VALERI LANSFORD & SCOTLYN LOWE 9th PERFECTAS GIRL GONE WILD,
SUZANNE L. SOOTER 10th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE, NANCY MITTEN OR
BECKY ARMSTRONG, OR KRISTY NEWMAN
Class 157: CLASSIC PLEASURE DRIVING
- GELDING (20 Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE
GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA VAN
WYCK & AUSTIN E VAN WYCK JR 3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT &
BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 4th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY,
SAWMILL STUD 5th MINI L & JS PLATINUM PLUS, KORY & MARCY
PARSONS 6th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES 7th PRF
MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS 8th BELLS EGYPTIAN
RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST 9th FIRST KNIGHT
STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI PAPPAS 10th CENTURY FARMS
MISTAAHR BOB B BLEU, JULIANNA MYERS/LESSEE, FLAGSTONE FARMS
Class
158: SOLID COLOR MARES (18 Entries) CHAMPION: PICTURE PERFECT IRISH LOVE
SONG, ROBIN L. COLE RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS 3rd TEN
LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM 4th JCW BUCKS
BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY 5th ME HE DOUBLE DELIGHT, HARRY
ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES 6th FROST HILL SILENT SEPHORA,
KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R. RUDOLPH 7th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE
HOLTAPPELS 8th TEN LS BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L
FARM 9th ALLIANCE PEARLY GIRL, DARL OR FRANCES NIGH 10th SAMIS ENSENADA,
CAROL D LIMA
Class 159: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (7
Entries) CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON
OR MARY LOU KNAPP RESERVE: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING &
CHRIS BLANTON 3rd LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE 4th COLUMBIA
DANDY KING, DEBORAH L. PALMER 5th HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON
OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL 6th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY &
SCOTT IMHOFF
Class 160: CHAMPION JUNIOR MARE WORLD GRAND
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, STACY SACHEN OR KELLY CAMPBELL WORLD RESERVE
CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE
EISENMENGER
Class 161: CHAMPION ROADSTER WORLD GRAND CHAMPION:
SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON WORLD RESERVE CHAMPION: ARAGONS
HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS
Class 162: LIBERTY (26
Entries) CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE,
J & K SWEATT FAMIL RESERVE: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY
LEWIS 3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN
ROWLAND 4th LITTLE KINGS ECHO ECHO ECHO, PAULA OR MOLLIE BURGIN 5th MRMS
TEMPESTS MYSTERLY, MICHELLE MEACHAM 6th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT
& BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 7th UNO ELECTRA, DEBBIE MEEK OR SHERRY
CROWE 8th COLUMBIA MIGHTY TITAN, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER
ROWLAND, HUNTE 9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR
AUSTIN G GOOD 10th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S.
NELSON
Class F23: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (5
Entries) 1st OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR
RANCH 2nd LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN
THOMPSON 3rd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL
STEFFUS-HYLAND 4th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE 5th DSB
NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
Class F24: THREE YEAR
OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries) 1st CEDAR CREEKS
FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY 2nd GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY
L MITCHELL 3rd FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK
MYERS, FLAGSTONE FARMS 4th LOST SPOKES WD KARMA, VALERI LANSFORD &
SCOTLYN LOWE
|
Day7
Top of Page Classes 163-191 F25, F26
Class 163: 4 YR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (11
Entries) CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL
STEFFUS-HYLAND RESERVE: LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON
OR LINDA DAWN THOMPSON 3rd BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME, DENNY MOUNCE OR
PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM 4th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR
PAULA BURGIN 5th ASH CREEK GINGER SNAP, RONALD OR KIM CLOUGH 6th ALLIANCE
BUCK CRUSADER, BARBARA OR JOHN HIBBARD 7th SAMIS BRILLIANT ACCENT, JERRY G
HORN OR ANNA B HORN 8th ERL RANDOM REVENGE, CHRISTOPHER GIBSON 9th DSB
NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE 10th BELLA VOCE DEBUT, H.
JOE KAHRE
Class 164: SENIOR MARES 28 & UNDER (4
Entries) CHAMPION: STARS GEISHA, VICTORIA J. PORTO RESERVE: CASTLE
ROCK FANCYS SILVER LINNING, YVONNE OR JEFF CLARK 3rd REECES ORION
DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH 4th DGS
SHES GOT GRIT, DARCI ANN GIBBONS
Class 165: SENIOR MARES OVER 28 TO
30 (7 Entries) CHAMPION: BIGLEAPS CRYSTAL LYN COMMOTION, JANICE L.
KIELER, BIGLEAP RANCH RESERVE: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, BRUCE OR PAT
PROCTOR OR DAVID KELLY 3rd LA VISTA SWEET JAZZ, LORI BARILE NAVEH, SONOITA
HIGHLANDS 4th RFM ZODIACS MISS FANCY ME, CYNTHIA HARRIS 5th RAINBOW RIDGE
JUANS DANCING DUCHESS, GREGG B BEEVER & BRANDY J MAMEO, RAINBOW RIDGE
MIN 6th LIBERTYMERE ARES APRIL DAWN, ROBERT PADULA OR CHRISTINE PADULA,
LIBERTYMERE FAR 7th PERFECTAS GIRL GONE WILD, SUZANNE L.
SOOTER
Class 166: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (12
Entries) CHAMPION: COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, JEAN M. HAYUNGA, BLACK
MOUNTAIN MINIATURES RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S.
WHITT, JSW FARM 3rd ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE L. KIELER, BIGLEAP
RANCH 4th ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, MICHAEL OR MARY COLLINGS OR ERICA
KILLION 5th J MARS DESTINYS JEWEL, LORI BARILE NAVEH 6th PECAN GROVES
CUSTOMIZED KEEPSAKE, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES 7th FPF
FANCYS DARK DEBUTANTE, JUDY S. MIDDLETON, FALLEN PINE ACRES 8th FIRST
KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES 9th
ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD 10th ROGERS HSR RUSSIAN
REFLECTION, KATHERINE WATSON & DANIELLE & BRIAN HILL
Class
167: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (13 Entries) CHAMPION: AMORE LALITA,
MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER RESERVE: COVERGIRLS IDOLS ICE PRINCESS,
CHARLENE EISENMENGER 3rd BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, KAREN A.
RUDOLPH 4th SRF SILK STOCKINGS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 5th JSW
REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 6th RHA FIRST CLASS ALL THE
WAY, JAMES WALSH 7th APPLECREEKS MOON GLOW, ELIZABETH F. FUSELIER &
JERRY D. ELLIS 8th FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, PATRICIA M. DEMPSEY,
BELOVEDS 9th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY 10th ITW
SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
Class 168: COUNTRY
PLEASURE DRIVING - STALLION (17 Entries) CHAMPION: WHISPERING PINES
BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE
LYNN HOKE 3rd FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI
PAPPAS 4th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH 5th
MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND,
HUNTERBE 6th GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K
SWEATT FAMIL 7th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY
PORTERFIELD, OR DARLE 8th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA
MCGINNIS 9th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS
CAYNE 10th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT
WEATHERS
Class 169: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (19
Entries) CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL
STEFFUS-HYLAND RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY
COLLINGS 3rd ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS
HEAVENSENT MINIATUR 4th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON
OR LINDA DAWN THOMPSON 5th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA
KANE, WILD SPIRIT RANCH 6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS 7th
ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM CLOUGH 8th DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE
D. WARD 9th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY 10th BELLS EGYPTIAN
RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
Class 170:
SENIOR GELDINGS 30 & UNDER (4 Entries) CHAMPION: JONES BLUE BOYS
JUSTATHRILLER, ERIN OR RANDY PETRILLI RESERVE: SRF ROYALTY, ROGER T.
SLOBODY, SAWMILL STUD 3rd ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S.
WHITT, JSW FARM 4th INVADERS SO VAIN, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM
Class 171: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (8
Entries) CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER &
MACLAY WALKER RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM 3rd SRF GLADIATOR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 4th SRF
DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 5th ML SUPERSTARS FASCINATING
RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM 6th ALLIANCE UNFORGETTABLE
AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS 7th JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR
EDNA JOHNSON OR BREANNE CLEMMENSEN, JUS B 8th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF,
NICKI L. DOWDLE
Class 172: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (14
Entries) CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR
BEAR RANCH RESERVE: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE HILL OR
BRIAN HILL 3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CHRISTINE DONER OR LANDIN
DONER 4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER 5th
LA VISTA PICTURE PERFECT, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS 6th WOODSTOCK
NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD 7th LR ROLLERS
DONE IT IN THE WIND, JUDY MIDDLETON 8th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT
& BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH 9th WOODED ACRES BON JOVI, MEGAN
MAHONEY/LESSEE 10th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK
COXE/LESSEE
Class 173: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (4
Entries) CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM RESERVE: SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON 3rd
BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER 4th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY &
SCOTT IMHOFF
Class 174: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (17
Entries) CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER RESERVE: NWR
TRIPLE PLAY, BROOKE PARSELY/LESSEE 3rd 7S NASHVILLES MOON LIGHT SAILOR,
CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM 4th VINTAGE FARMS MIDNIGHT
WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE 5th VERMILYEA
FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD 6th ALOHA ACRES
DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK COXE/LESSEE 7th QUINTESSA RADIANTE
CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL 8th ALOHA
ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS 9th 7S
BAYTOVENS FIFTH, LAURA MORTON 10th LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA
HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
Class 175: SENIOR STALLIONS 28
& UNDER (7 Entries) CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD RESERVE: ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE
MINIATURES 3rd WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, JAYME & TERRY HOBBS 4th
MYSTIC MOON SIR PRIZE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON
RANCH 5th LITTLE AMERICAS FAN MAN, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE AMERICA
MINI HORSES 6th MILLWOODS PRINCES LIL BLACK JACK, NICKI L. DOWDLE 7th JAX
SHOW ME INDY, JACQUELINE S. CHANDLER
Class 176: SENIOR STALLIONS OVER
28 TO 30 (8 Entries) CHAMPION: ZARZUELAS ANDANTE, KRISTY L.
PRUETT RESERVE: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM 3rd ALLIANCE EXCALIBER, DARL OR FRANCES NIGH 4th SRF MARENGO, ROGER
T. SLOBODY, SAWMILL STUD 5th RIVERDANCES PLAY IT AGAIN SAM, SUSAN M
BROOKS 6th SONOITA HOLLYWOOD INVADER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM 7th
LIBERTYMERE VELVETS LOVERBOY, ROBERT PADULA OR CHRISTINE PADULA, LIBERTYMERE
FAR 8th ALLIANCE MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY
Class 177:
SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (11 Entries) CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL
SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT RESERVE: INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, JOHN
BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN 3rd DAYSPRING KINGS REIGN,
STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE 4th AVANTES CHASING THE ACE, CINDY
MCPIKE OR CAMERON NELSON 5th CLEAR BROOKS ANDRETTI, ELIZABETH DE BEM OR
FRANK DE BEM 6th RAVENWOOD JUST REMEMBER THAT, TODD OHL 7th ROGERS HSR
DESTINED TO BE A STAR, CYNTHIA HARRIS 8th LITTLE KINGS GONE BALLISTIC, JUDY
CONRAD 9th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS
HEAVENSENT MINIATUR 10th LAA BLUES HUSKERS CROWN PRINCE, DAN TIMMERMAN OR
GINA TIMMERMAN, OR LONNIE ATHEY
Class 178: SENIOR STALLIONS OVER 32
TO 34 (12 Entries) CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD RESERVE: RAYVIK JOCOMOTION OF D & S, VICKIE TOBIN OR RAYMOND
TOBIN 3rd FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, RANDY MCGOWAN OR KC
PAPPAS 4th RHA CLASSICAL SHARIF, JAMES OR LINDA KINT, EAGLES NEST HORSE
CORRAL 5th FAITH FARM JOKERS DARK SIDE, PHILLIP ABBOTT & STEPHANIE
ABBOTT 6th TEN LS TOTALLY BUFF, LAVONNE REARDON OR JAMES REARDON, J & LS
LITTLE TR 7th ALAMOS SIRS GOLDEN CHALICE, JANE H. MACON OR MARTHA
HICKHAM 8th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES
RANCH 9th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM TAYLOR 10th SIX GEMS SPOTTED
TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
Class 179: CLASSIC PLEASURE DRIVING
32 & UNDER (14 Entries) CHAMPION: PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY,
TERESA FLINT WEATHERS RESERVE: HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE
HANSEN 3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 4th ACES
VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON 5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD
RUSH, BRITTANY L MITCHELL 6th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE LYNN
HOKE 7th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET KLOMAN & HARRY
MINNER 8th SHADOW BOXS RICOCHET, TARYN WRIGHT 9th FLAGSTONES MOODYS
MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS 10th SAMIS
BRILLIANT ACCENT, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
Class 180: LADIES
SINGLE PLEASURE DRIVING (9 Entries) CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR
SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH,
ALLISON BRAUN 3rd JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW
FARM 4th LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE 5th SSH SHADOW OF A
DOUBT, LINDA S. NELSON 6th BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER 7th
COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER 8th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S.
NELSON 9th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT
IMHOFF
Class 181: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (8
Entries) CHAMPION: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL
STUD RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE 3rd HALF MEASURES
DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH 4th DROP M WITHA
RUGER, KELBI GRAY 5th TORGERSONS STARSTRUCK, BARBARA TORGERSON OR DAVID
TORGERSON 6th ALLIANCE ZOOM ZOOM ZOOM, ESTHER WEBER, LA PAVARANA SHOW HORSES
INC 7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM 8th
DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF CLARK
Class 182: COUNTRY
PLEASURE DRIVING - MARES (13 Entries) CHAMPION: ROGERS HSR PROVOCATIVE
DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES RESERVE: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R
FLYING, AMANDA B BENTON 3rd TWFS REBELCHASE ROSE PETAL, PATRICIA A
DIEHL 4th 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN
WRIGHT 5th SRF TEMPTRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 6th ASH CREEK
SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH 7th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN,
DARLENE TODD BRIDGES 8th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S.
NELSON 9th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING 10th JSW GOOD
DEEDS COUNTRY ROSE, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE
Class 183:
MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (18 Entries) CHAMPION: MOUNTAIN
MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND,
HUNTERBE RESERVE: WINDEMERES GRAND ILLUSION BY DREAM, JOHN OR JANET HAYS,
WINDEMERE FARM 3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD 4th
LOST SPOKES WD SHARP DRESSED MAN, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN
THOMPSON 5th LITTLE AMERICAS PHANTOMS KNIGHTFALL, TONY OR LAUREN GREAVES,
LITTLE AMERICA MINIATURES 6th SONOITA INVADERS ROCK N ROLL, LORI BARILE
NAVEH, SONOITA HIGHLANDS 7th INDIAN CREEKS CHIPS AHOY, DARL OR FRANCES
NIGH 8th CCMF PIANO MANS REFLECTION, TASHA OR JUDY HOLCOMBE 9th SIX GEMS
SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF 10th MILLWOOD PRINCES SPARKLE N
SHINE, NICKI L. DOWDLE
Class 184: 3 YR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING
(7 Entries) CHAMPION: CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE
EMERY RESERVE: GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL 3rd
CENTURY FARMS MISTAAHR BOB B BLEU, JULIANNA MYERS/LESSEE, FLAGSTONE
FARMS 4th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI
PAPPAS 5th FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS,
FLAGSTONE FARMS 6th GALLERY ORIGINALS CLEOS LIL CAESAR, MARGARET E SLAPE OR
RICHARD E SLAPE 7th SRF COMMANDO, MADISON HOLLY OR MARTY
HOLLY
Class 186: CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING WORLD GRAND
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR
RANCH WORLD RESERVE HAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY
COLLINGS
Class 187: CHAMPION SENIOR MARE WORLD GRAND CHAMPION:
AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER WORLD RESERVE CHAMPION:
COVERGIRLS IDOLS ICE PRINCESS, CHARLENE EISENMENGER
Class 188:
CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING WORLD GRAND CHAMPION: 7S NASHVILLES
NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY WORLD RESERVE CHAMPION: SILVER
MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
Class
189: CHAMPION SENIOR GELDING WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA
CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH WORLD RESERVE CHAMPION:
RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER Class
190: CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS
OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN WORLD
RESERVE CHAMPION: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN
WYCK/LESSEE
Class 191: CHAMPION SENIOR STALLION WORLD GRAND
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT WORLD RESERVE
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
Class 192:
WORLD SUPREME HALTER CHAMPION WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET
ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND
Class F25:
THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries) 1st 7S
NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM 2nd
LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS 3rd KNIGHTS LITTLE
MAN, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH 4th ITW SUMMER MELODY,
SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
Class F26: FOUR YEAR OLD COUNTRY
PLEASURE DRIVING FUTURITY (9 Entries) 1st RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE
WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN 2nd VINTAGE FARMS
MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE 3rd
MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES 4th MISS B HAVEN, DEBRA
EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES 5th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S.
NELSON 6th RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD 7th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY
OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR 8th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY
HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING 9th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN,
DARLENE TODD BRIDGES
|
Top of
Page
RETURN TO ARCHIVES |